Tizenhatszor hívta fel két kutya a segélyhívót 30 percen belül
2022. augusztus 12., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
"Segélyhívó, üdvözlöm, miben segíthetek?" és a válasz: "WUFF, WUFF!"
Kit hívsz először, ha egyedül vagy és bajba kerültél? Egy családtagodat, barátodat vagy a rendőrséget? Ez utóbbira szavazott két kutya, akiknek a legnagyobb problémája talán éppen az volt, hogy kifogytak a jutalomfalatokból. Márpedig valakinek szólni kellett ez ügyben! Kapóra jött az okostelefon, hiszen milliószor látták már, ahogy gazdájuk nyomkodja, aztán belebeszél, mire olykor-olykor felbukkan valami idegen az ajtónál egy rakás kajával. Pizza, hamburger, desszert – kell ennél több?
De ugorjunk is vissza 2019 februárjára, amikor a minnesotai rendőrség központjába szokatlan hívás érkezett. Újra és újra tárcsázták a 911-et, méghozzá ugyanarról a számról. Úgy tűnt, valakinek nagyon nagy szüksége van segítségre, de nem tudott vagy nem mert beleszólni a kagylóba. Egyetlen hangot hallottak csupán a vonal másik végén: kitartó, kétségbeesett ugatást.
Az előírások szerint ha nem tudnak kapcsolatba lépni a tárcsázóval, a diszpécser automatikusan visszahívja a számot, s ha még mindig nem tudni a hívások okát, már küldik is a járőröket a telefonszámhoz tartozó címre. Kiérkezésük előtt három újabb hívás futott be a központba. Valaki nagyon nagy bajban lehetett, talán életveszélyben volt, és nem tudott mozogni. Nem először fordulna elő, hogy beteg vagy sérült gazdájához hív segítséget egy kutya.
Vagyis ebben az esetben kettő: Remy, a kopó keverék és Bomber, a papillon köszöntötte a járőröket az ajtóban, miután gazdájuk beengedte őket. Már azt hitték, a kutyákon kívül senki nincs otthon, holott a telefon egyre csak csörgött és csörgött az irodában... Furcsállották a dolgot, így hát alaposan körülnéztek a házban, minden rendben van-e. A két jó barát először megszeppent, aztán nem győztek kedveskedni a járőröknek, lelkesen fogadták a simogatást.
Abban a hiszemben léptek be a házba, hogy egy bajba jutott ember tárcsázta a 911-et, aki nem tudott vagy nem mert beszélni. Nagy volt a meglepetés, amikor mindenkinek leesett, hogy a két rosszcsont áll a hívások mögött. Gazdájuk megfeledkezett arról, hova tette le a mobilját, amire egyedül a segélyhívó száma volt beállítva gyorstárcsázással. Elég megérinteni a képernyőt, és már kapcsolja is a rendőrséget.
Lehet, hogy véletlenül ráléptek vagy megérintették mancsukkal, orrukkal. Megtetszhetett nekik a csengés hangja, vagy az, hogy rövidesen „elkezdett beszélni” a telefon. 30 perc alatt 16 alkalommal indítottak hívást róla, ami igencsak szokatlan volt. Gazdájuk alig hitte el, hogy ők állnak a tréfa mögött, de amikor elvitte a telefont a szervizbe, biztosították róla, hogy nem műszaki hiba okozta a dolgot.
Nem ritka, hogy véletlenül tárcsázzák a segélyhívót, például gyerekek (vagy ebek), miközben játszanak a telefonnal. Ilyen esetben rendszerint elegendő egy figyelmeztetés, de ha valaki szándékosan félrevezeti a hatóságokat, súlyos bírságot is kiszabhatnak rá, mivel a segélyhívót csak vészhelyzetben illendő használni.
Remy és Bomber természetesen ezt nem tudhatták, de látva mosolyukat, mindenki megnyugodhatott afelől, hogy senkinek sem esett baja. Megúszták egy figyelmeztetéssel, néhány simivel és persze a jutalomfalatok sem maradhattak el.
Forrás: boredpanda.com
Indexkép forrás: FOX9
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Megrendítő szembesülni a tudattal, hogy kedvencünk látása romlik, ám a kutyák csodálatosan képesek alkalmazkodni a megváltozott helyzethez. Támogató jelenlétünk átsegíti őket a nehézségeken, kis odafigyeléssel mi is megkönnyíthetjük mindennapjaikat.
Sérült kutyát mentettek a rendőrök a 8-as főútról
Lesoványodott, sérült kutyát mentettek a Veszprém vármegyei járőrök a forgalmas főútról.
Felismeri a kutyám a hangomat a telefonban?
Hegyezi a fülét, ahogy meghallja a gazdit a telefonban? Izgatottá válik, és elkezdi keresni, honnan jön a hang? Nyüszög, dünnyög, ugat vagy vonyít, mintha beszélni szeretne? Tényleg felismerné a kutya a jól ismert hangot a vonal másik végén?
Így segíthetsz kutyádnak, hogy még jobban érezze magát a mindennapokban
Kedvencünk általános jóllétének és egészségének megőrzéséhez fontos, hogy mind fizikailag, mind érzelmileg, mind mentálisan is jól érezze magát. Hogyan segíthetünk neki ebben?