Újabb állatvédelmi tantárgy vált kötelezővé az Állatorvostudományi Egyetemen
2021. február 16., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ megkezdte az új kötelező kurzus, az Összehasonlító állatvédelem oktatását. A tantárgy oktatása magyar és angol nyelven is zajlik.
Ahogy arról oldalunk is beszámolt, január elsején kezdte meg működését az Állatvédelmi Központ az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) új szervezeti egységeként. Az Állatvédelmi Központ feladata egyrészt az edukáció, emellett tudományos háttér biztosítása az állatvédelem területén dolgozó valamennyi szereplőnek.
Az Állatorvostudományi Egyetem állatorvos hallgatói számára 2017 óta már kötelező tantárgyként kell hallgatniuk az állatvédelmet, most azonban egy újabb állatvédelmet érintő tantárgy vált számukra kötelezővé. Az új tantárgy az Összehasonlító állatvédelem (Comparative Animal Protection), melynek oktatását az Állatvédelmi Központ február közepén meg is kezdte.
A kurzuson az állatvédelem legvitatottabb témáit veszik sorra a hallgatókkal.
A tantárgy célja az első évben kapott állatvédelmi alapok megerősítése, elmélyítése és olyan szintre emelése, amely nemzetközileg is versenyképes tudást biztosít - olvasható a kurzus leírásában.
Indexkép forrás: Unsplash - Nick Turner
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!
Egészségesebbek a dizájner kutyák, mint a fajtatiszták?
Egy friss kutatás nem talált jelentős eltéréseket a „tervezetten keresztezett” kutyák és fajtatiszta társaik általános egészségi állapota között.
A macskák is gyászolnak, ha elveszítik legkedvesebb barátaikat, így a kutyákat is
Egy új tanulmány szerint a cicáknak is fáj, ha búcsút kell venniük azoktól, akiket szeretnek.
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Állatorvosi sürgősségi esetek, és online állatorvosi chat - mikor melyiket vegyük igénybe?
Négylábú barátaink teljesértékű családtagjaink. Természetes, ha mindent megtennénk jóllétük érdekében. De vajon tudjuk- e, mik azok a tünetek, esetek, amikor azonnal, késlekedés nélkül állatorvoshoz kell fordulnunk? És az egyéb, nem sürgősségi esetek? Kihez fordulhatunk, ha kérdésünk van, vagy segítségre van szükségünk, de nincs elérhető állatorvos a közelben? Dr. Piller Pálma állatorvos segít nekünk eligazodni a témában!