
Újabb kutyaeledelt hívnak vissza - szalmonellás a jutalomfalat
2019. július 05., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Szalmonella szennyezettség miatt hív vissza kutyaeledelt a Fressnapf üzletlánc.
Rájár a rúd a Fressnapf-ra: nemrég érkezett a hír, hogy az általuk forgalmazott Real Nature Wilderness Adult Best Horse” nevű kutyaeledelt hívták vissza, mert túl magas volt a kadmium tartalma. Most újabb terméket kénytelenek levenni polcaikról: a MultiFit native báránytüdőben találtak sajnos szalmonella fertőzést.
Az üzletlánc azonnal intézkedett: viszahívták a terméket, levették az áruházak polcairól, valamint felhívták vásárlóik figyelmét, hogy a már megvásárolt terméket vigyék vissza - nyugta megléte esetén akár a vételár visszafizetését, annak hiányában pedig a termék cseréjét biztosítják - írják honlapjukon.

Az érintett termék azonosító adatai:
- A termék neve: Fressnapf MultiFit native báránytüdő
- Tételazonosító: 024
- Kiszerelés: 150 g
A szalmonellózis állatról emberre is terjedhet és súlyos, lázzal, hasmenéssel, hányással járó gyomor- és bélrendszeri megbetegedést okozhat - írja a NÉBIH.
Kedvenceink esetében a gyengébb immunrendszerű, beteg, fiatal, és idősebb kutyák vannak inkább kitéve a betegségnek. Tünetei változatosak lehetnek: hasmenés, láz, fáradtság, apátia.
Mennyire tiszta a kutyád etetőtálja?
Egy kutatás szerint ugyanis káros lehet egészségére, ha nem figyelünk oda erre.
Fülproblémák kutyáknál – Tünetek és teendők
A kutyafül. Kicsi, nagy, háromszögalakú, ovális vagy kerek. Hegye mutathat felfelé, lóghat lefelé vagy hetykén megtörik, és igazán bájos megjelenést kölcsönöz viselőjének. De mi történik, ha a fül megbetegszik? Hogyan segíthetünk kedvencünknek?
A méz áldása - Kutyánk számára is egészséges finomság
Ételeink, italaink édesítője, süteményeink ínycsiklandó hozzávalója. Gyógyító ereje évezredek óta közismert; és kedvenceink is szívesen megkóstolnák. Ők is érezhetik a méz jótékony hatásait, de vajon ehetnek belőle?
10 tünet, amit soha ne hagyj figyelmen kívül kutyádnál
Gyengeség, bágyadtság, fáradékonyság, köhögés, nyugtalanság... Jelek, amelyek felett könnyű elsiklani, ám komoly problémára is utalhatnak kedvencünknél. Jó, ha tudjuk, mire figyeljünk oda, hogy megelőzhessük a bajt!
Tényleg tisztább a kutya szája, mint az emberé?
Hányszor, de hányszor hallhattuk már e szavakat, de valóban így lenne? Honnan tudhatjuk, hogy a tisztasági skálán hol helyezkedik el kutyánk szájának állapota? És mi a helyzet a kutyanyállal?