Újra mosolyognak a háborúban megsérült kutyák, akik saját kutyakocsit kaptak ajándékba
2024. december 29., 08:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Állatvédelem
A különleges járgánynak köszönhetően végre önállóan is tudnak sétálni, és boldogan fedezik fel békés környezetüket, ahol már nem kell tartaniuk semmitől.
Ha máshova születnek, talán sohasem kellett volna megtapasztalniuk e szörnyűségeket. De Johnny és Phoenix is azok közé tartozik, akiknek a sorsára örökre rányomta a bélyegét a háború. Súlyos sérüléseik miatt már nem tudnak szabadon mozogni, és ha nem találnak rájuk, valószínűleg már nem élnének. Önkéntesek egy elszánt csapatának köszönhetően azonban maguk mögött hagyhatják a borzalmakat, és reménnyel tekinthetnek egy szebb, boldogabb jövő felé.
Több ezer társukhoz hasonlóan őket is az Egyesült Királyságban található Breaking The Chains szervezet karolta fel. Az orosz-ukrán háború kirobbanása óta rengetegen hagyták el otthonaikat Ukrajnában, és bár sokan magukkal vitték kedvenceiket, valaha gazdás kutyák tucatjai lettek hontalanná. A kóbor állatok mellett ők is csak azokra számíthatnak, akik a veszéllyel farkasszemet nézve újra és újra visszatérnek a pokolba, hogy segítsenek a bajbajutottakon.
Phoenix egy rakétatámadás során sérült meg, elveszítette hátsó tappancsait és bal mellső lábának háromnegyedét. Johnny pedig akkor bénult le mindkét hátsó lábára, amikor meglőtték. Mire megérkezett a segítség, több mint egy kilométeren át vonszolta magát mellső lábaira támaszkodva, mire valahogy eljutott az állatmentőkhöz. Elképzelhetetlen, milyen érzelmek kavarogtak bennük, de a félelmet és rettegést háttérbe szorította a túlélés ösztöne. Hihetetlen, hogy még ezek után is telis-tele van szeretettel és bíznak az emberben!
Az állatorvosi kezelések, tápláló étel és szerető gondoskodás hatására felépültek, de maradandó sérüléseik miatt egész életükben segítségre szorulnak majd ahhoz, hogy járni tudjanak. Történetükre felfigyelt egy amerikai cég is, amely mozgássérült kutyák számára gyárt speciális kerekesszéket, és mindkettejüknek küldtek egy-egy kutyakocsit.
Johnny és Phoenix elmondhatatlanul örültek az ajándéknak, hiszen általa visszanyerhették függetlenségüket, és önállóan tudnak sétálni és szaladgálni, ami nemcsak testüknek, de lelküknek is jót tesz. Már csak egy dolog hiányzik az igazi boldogsághoz: örökbefogadók, akik életük végéig nagy szeretettel viselik majd gondjukat.
Forrás: people.com
Indexkép forrás: Facebook/Breaking The Chains
Cikk első megjelenése: 2022. szeptember 13.
A közös ügyünk az állatvédelem alapítvány 15 millió forintos keretösszeget különít el a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok költségeinek viselésére
Hazánk egyetlen, törvény által létrehozott állatvédelemmel foglalkozó civil szervezete, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány a tervek szerint 15 millió forintos keretösszegig vállalja, hogy anyagi támogatást nyújt azon civil szervezeteknek, melyek aktívan részt vettek a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok elhelyezésében, gondozásában. Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos kezdeményezésére a javaslatot Vetter Szilvia kuratóriumi elnök terjeszti az Alapítvány Kuratóriuma elé. A felmerülő költségek – különösen állatorvosi kiadások – nagy terhet rónak a civil szervezetekre, ezért ebben a rendkívüli helyzetben is számíthatnak a szervezetek az Alapítvány segítségére.
Állatvédő szervezetek REpont QR kódjai – itt a lista!
Minden apró segítség jól jön az állatvédő egyesületeknek, fajtamentőknek, menhelyeknek – akár 50 forint is! Összeszedtük, hogyan segítheted a REpont visszaváltó rendszerrel az árva állatokat!
Vigyázzunk kutyáinkra szilveszterkor!
Informatív előadáson jártunk vasárnap a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet jóvoltából. Jövőre gyertek el Ti is!
Örökbefogadási kampány indult decemberben
A Közös Ügyünk Az Állatvédelem örökbefogadási kampányt indított, amely 2024. december 1. és 24.-e között tart.
Tökéletesség a tökéletlenségben: Fotósorozat fogyatékkal élő állatokról
Bizton állíthatjuk, minden állat gyönyörű! Egy ausztrál fotós a belülről sugárzó tiszta szépséget jeleníti meg olyan állatok segítségével, melyek betegségükből, vagy az emberek hanyag, rosszabb esetben kegyetlen bánásmódjából adódóan már nem élhetnek teljes életet úgy, ahogy korábban tehették.