Virágot, csak az illatáról!
2015. március 21., 04:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Egészség
Itt a tavasz, a kertek lassan ébredeznek téli álmukból. A hóvirág, krókusz, nárcisz a várva várt évszak hírnökei. A virágok szirmaikat bontogatják, életet varázsolva az ablakokba, ágyásokba… De vigyázzunk, ha kutyánkról van szó, egyes növények ugyanis mérgezőek, sőt halálosak lehetnek kedvencünkre!
A rügyező természet minden pórusával azt hirdeti, hogy vége a didergő hónapoknak, s a lassan beköszöntő április szele már a tavasz, a langyos idő ígéretével kecsegtet. Ilyenkor a gazdik is könnyebben lépnek a séta mezejére, hiszen vacogás nélkül, órákig élvezhetik kutyáikkal a szirmaikat bontogató környezetet. Az ebek hajlamosak megszaglászni ezeket a színes, illatos „valamiket”. Egy kiadós pipitér meózás után sárga nózival köszönthetnek minket. Az „illatolással” semmi baj nincs, de egyes négylábúak itt nem állnak meg, meg is akarják kóstolni a tavasz hírvivőit. Ezt semmiképp se engedjük, hiszen egyes virágok halálos mérgek az ebek számára!
Az amarillisz, a sáfrány hasi problémákat,letargiát, és sokkot okoz. A bloglárka, kankalin, és az írisz gyökere szintén a hasban fejti ki káros hatását. A liliom a gyomor, és bél panaszok mellett szájirritációt, és fulladásos rohamokat vált ki. A krizantén a kutya bőrét irritálja, míg a tulipán (hagyma), és a jácint elfogyasztása eltérő tünetegyüttessel jár.
A nárcisz virághagymájától letargikus állapotba kerülhet kedvencünk, amelyet remegés, szívpanaszok kísérhetnek. Hasonlóan halálos a bazsarózsa, és a pünkösdi rózsa is.
A fentiek tudatában vigyázzunk arra, hogy a tavaszi lázban égő négylábúnk ne kóstolja meg az éppen nyíladozó virágokat, mert a legtöbb növény elfogyasztása súlyos, halálos következményekkel jár!
A rettegett fagyálló veszélyei
Minden évben előkerülő téma, ám sosem lehet eléggé hangsúlyozni: jobb félni, mint megijedni. A fagyálló veszélyeiről minden gazdinak tudnia kell!
10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?