Hírek - Archívum
Évek: 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014
Miért hiperaktív a kutyám? – II. rész
Elégtelen tartás+gondozás hiánya=hiperaktív kutya?
Kevesen tudják, hogy a kutyus elégtelen tartási és gondozási körülményei hatással lehetnek a hiperaktivitás, azon belül pedig a sztereotip mozgászavar kialakulására.
tovább »
„Az ismerősöm kutyája mindenhol póráz nélkül sétál…” Jó, de hogyan?
Mi ez, verseny?
Hol sétáljon kutyusunk pórázon, hol játsszon szabadon? Biztonságos kutyasétáltatás? Mit jelent intelligensen ismerkedni? Séta-illem egyenlő álomséta. Cikkünkből segítséget, válaszokat kap a gazdi.
tovább »
Legyél Te a falkavezér - íme 7 tipp!
Egy egészséges kutya-gazda és kutya-család kapcsolat kiépítése azzal kezdődik, hogy tisztázzátok, ki is az úr a háznál. Ennek rendbetétele megalapozza a boldog, kiegyensúlyozott jövőtöket is! Lássuk, mit javasol a Csodálatos Kutyadoki!
tovább »
Magyar származású kutyatréner a floridai neveletlen ebek megmentője
Kellemetlen helyzetek a parkban? Szétrágott cipők az előszobában? Feltúrt virágágyások és a bosszankodó szomszéd a kerítés másik oldalán? A Floridában élő, magyar származású szakember, Feigel Tibor számára nincs lehetetlen.
tovább »
Kiskutya - nagykutya: egyre megy?
Vajon van különbség (természetesen a méretükön kívül) az apró termetű kutyusok és az óriások között? Milyen nevelésre, tanításra van szüksége az egyiknek, és hogyan kell bánni a másikkal?
tovább »
Lehet-e nevelni, tanítani az idős kutyát?
Sokan egyből rávágnák: nem. Hiszen kölyökkorban, de legalábbis fiatal korában kell megkezdeni a kutyánk nevelését, idős korában már késő. Addigra rögzülnek a szokások, és hát az agya sem úgy fog már, mint régen… Pedig bizony az öregecske ebeket is lehet tanítani!
tovább »
Tréner a kutyának? Minek? Videókból is lehet tanítani…
Ha magamnak veszek kondi-bérletet, eljárok bulizni, szoláriumba, moziba, körmöshöz, fodrászhoz, fröccsözni a haverokkal, nyaralni, akkor miért épp a kutyámat fosszam meg a számára élvezetes szórakozástól?
tovább »
Falkavezér, barát, „ledominálás”, család… Vezetni kell a kutyát?
Kezdő, de még gyakorló kutyásként is beleveszhetünk a fenti kérdéskör szakirodalmába. Mi az, hogy falkavezér? Van-e különbség a falkában és a családban élés között? A vezető az falkavezér vagy valami más? Ha a kutyám a barátom, akkor hogyan legyek a vezetője? Nem romlik meg vele ettől a viszonyom?
tovább »
Módszerek, marketing a kutyázásban - de mi illik a kutyám személyiségéhez?
„Kutyanevelés pozitívan”, „testmozgás, fegyelem, szeretet”… rögtön tudjuk, melyik nemzetközileg elismert kutyatréner és rehabilitációs szakember védjegyei fenti kifejezések. Már soroljuk is televíziós műsoraikat.
tovább »
Egy ember átlagosan 70 ezer szót ismer. A minimumot körülbelül 15 ezerre, a maximumot pedig úgy 150 ezerre becsülik. Egy másfél éves 50 kifejezéssel van tisztában, míg egy három éves már magáénak tudhat akár 3600-at is. De mi a helyzet a kutyákkal?
tovább »
