5+1 természetes étrendkiegészítő kutyádnak
2016. december 21., 06:00
Szerző: Perlaki Fanni
Kategória: Egészség
Gazdagok ásványi anyagokban és vitaminokban, nem kemikáliák - természetesek. 5+1 étrendkiegészítőt mutatunk be, amiket bátran és látványos eredménnyel használhatsz.
Egyre fontosabb a helyes táplálás a kutyások körében is. De vajon melyek azok az étrendkiegészítők a bioboltokban és kutyás webáruházakban, amik 100%-ig természetesek, és kutyádnak is hasznosak lehetnek mindenféle kemikáliák helyett? Bevásárlás előtt feltétlen nézd meg a tápod összetevőit és fontos: célzottan válassz kiegészítőt, hiszen a túlvitaminozás ugyanolyan káros lehet.
Spirulina
2016 szuperélelmiszere, a spirulina egy édesvizi algafaj, sejtfal hiányában pedig kutyánk is tökéletesen tudja emészteni. Igazi tápanyagbomba: számos vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Nagy mennyiségben található benne mangán, cink, foszfor, vas, magnézium és 50 egyéb tápanyag, valamint mind a 8 esszenciális aminosav.
Immunrendszer erősítő, vérképző, anyagcsere serkentő, javítja a koncentrációt, segíti az emésztést. A benne lévő kék pigmentek rákmegelőző hatásúak.
Mikor add? Betegséget követően, vagy vírusos időszakban minden kutyának ajáljuk 6-8 hetes kúrákban. Emésztési problémás, illetve idős kutyák folyamatosan is kaphatják.
Zöldkagylópor
A legismertebb természetes izületvédő, mind a humán, mind az állatgyógyászatban használják. Számos izületvédőt hirdetnek már úgy, hogy zöldkagyló kivonatot is tartalmaz, ám a legjobb, ha valódi, 100%-os zöldkagylóport választasz. A zöldkagylóban kiváló koncentrációban vannak jelen a glükozaminoglikánok, amik a porcképződés egyik alappillérei, de segítenek az izületi folyadék előállításában is.
Mikor add? Nagytestű, gyorsan növő kölyökkutyádnak növekedés végéig folyamatosan, de 8 hetes kúrában felnőtt kutyáknak is kiváló megelőzésre, különösen ha a fajta diszpláziával terhelt. Idős kutyák és sportkutyák konyhájának elengedhetetlen kelléke.
Csipkebogyópor
A legközelebbi csipkebogyó szezonnál feltétlen gondolj kutyádra is egy bokor mellett. Gyűjts neki is, daráld le, és add a tápláléka mellé. Kiváló C-vitamin forrás, ami manapság már por formában is kapható. A kutya, ellentétben velünk, termel C-vitamint, így állandó pótlása egyáltalán nem ajánlott, de stresszesebb időszakban, vagy influenza szezonban a csipkebogyópor is sokat segít. 1-2 hónapig adható csak folyamatosan.
Sörélesztő
A kutyakozmetikusok egyik leggyakoribb ajánlása szőr-és bőrproblémás kutyák gazdijainak. Ha kutyád gyakran korpás, folyamatosan hullik a szőre, repedezett a karma, akkor nagy valószínűséggel biotin hiány áll a háttérben. A sörélesztőben nagy mennyiségben van jelen több más B-vitaminnal együtt, így nagyon hamar segít a problémádon.
Kollagén
A kollagén az egész testben, így a porcokban, az azt körülvevő inakban, szalagokban is jelen van. Az idő előrehaladtával mennyisége csökken és izületi problémák léphetnek fel, úgy mint a porckopás. A kollagén táplálék az izületi tok, és a porc újjáépítésében, de megerősíti az inakat, szalagokat.
Mikor add? Idős kutyádnak izületi fájdalmak esetén, sportkutyádnak hogy megelőzd a sérüléseket, de ajánljuk izületeket érintő műtétek után is.
+1 Kókuszolaj
Hogy miért +1? Mert a jó minőségű kókuszolaj annyi mindenre jó, hogy külön figyelmet érdemel. Na de kezdjük a legfontosabbal: ha hatása miatt választod és nem főzésre, akkor hidegen sajtolt, nem szagtalanított, nem fehérített, szűz olajat vegyél le a polcról. Csak ezek a fajták őrzik meg a kókuszolaj alfa-linolsav tartalmát. Használhatod külsőleg és táplálékhoz adva is: regenerálja és megnyugtatja a kiszáradt, viszkető bőrt, fényessé varázsolja a bundát, segíti az emésztést és felszívódást, és hasznos lehet fogyókúrázó kutyáknak is. Sőt, természetes féreghajtó hatása is ismert.
Tipp: Dörzsöld be kutyád bőrét egy mokkáskanálnyi olajjal ha azt szeretnéd, hogy igazán fenséges, kókuszos legyen az illata
Forrás: kutyabarathelyek.hu, barfshop.hu
Indexkép forrás: dogsdad.com
Cikk első megjelenése: 2016. június 15.
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
Ízlelés kutyáknál – Hogyan érzik kedvenceink az ízeket?
Bár a kutyák elsősorban orrukat használják a világ felfedezéséhez, a többi érzékszervüket is segítségül hívják, így az ízlelésnek is nagyon fontos szerepe van. De milyen ízeket éreznek?
Ehetnek a kutyák paradicsomot?
Kedvenceink szívesen megkóstolnának mindent, amit mi eszünk, de ez még nem jelenti azt, hogy kapniuk is kell belőle. Mi a helyzet a paradicsommal?
Honnan tudom, hogy túlsúlyos a kutyám és mit tehetek ellene?
Az elhízás veszélyei kedvenceinket sem kímélik - jól tudjuk, de vajon képesek vagyunk felismerni a túlsúlyra utaló jeleket? Hogyan szabadulhatunk meg a feleslegtől?
Miért nem eszik a kutyám? Az étvágytalanság lehetséges okai 10 pontban
A napi rutinban bekövetkező változásoktól kezdve az egészségi problémákig terjedhet azon okok széles köre, melyek miatt a kutya elutasítja az ételt. Mit szeretne velünk közölni és hogyan segíthetünk neki?