
A kislány, aki kutyája segítségével tanult meg járni
2017. december 19., 06:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
Bella 11 éves, vidám kislány. Mosolyát elnézve nehéz elhinni, hogy életére egy ritka genetikai betegség vet árnyékot. Kutyájának köszönhetően azonban újra felfedezte a szabadságot. Olvasd el szívmelengető történetüket!
Bella fiatal kora ellenére már 10 komoly műtéten esett át. A Morquio-szindróma nevű genetikai rendellenesség a csontokban okoz elváltozást. Aki ebben a betegségben szenved, nem tud önállóan járni, kizárólag mankó, járókeret vagy kerekesszék segítségével tud közlekedni. Bella sem érezhette, mit is jelent ezek nélkül az eszközök nélkül egyik pontból a másikba eljutni.

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge
Ám 2015. januárjában mindez megváltozott: ekkor került a családjukba George, a német dog. A hatalmas kutya közel 70 kilót nyom, így Bella a maga alig 25 kilós testsúlyával bátran rátámaszkodhat barátjára járás közben. Általa oly módon tapasztalhatja meg az őt körülvevő világot, amely ezidáig lehetetlennek bizonyult számára.

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge
George speciális képzésben részesült segítőkutya, a nap minden percében hűségesen segíti a kishölgyet. Mellette van az iskolában, ahol az órák alatt békésen összegömbölyödve szundikál a pad alatt, elkíséri őt a parkba sétálni, vigyáz rá, amikor Bellának szánkózni támad kedve a hóban, és minden este együtt hajtják álomra fejüket. A gyakorlásnak és a rendszeres mozgásnak hála Bella megerősödött fizikailag, önbizalma is megnőtt, élvezi a függetlenséget, és persze egyre többet mosolyog.

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge
Gazdiként vég nélkül mesélhetnénk arról, kedvenceink hogyan változtatták meg életünket, mennyi vidámságot csempésznek hétköznapjainkba - tudjuk, érezzük, hogy általuk jobb emberré válunk. Egy segítő társ jelenléte azonban még ennél is erősebb jelentőséggel bír egy beteg személy számára, aki a mindennapokban is nehézségekkel küzd. Bella és George között is különleges kapcsolat alakult ki, barátságuk rengeteg szeretettel és örömmel aranyozza be mindkettejük életét. Történetük bejárta a világot, mindennapjaikról Facebook-oldalukon számolnak be követőiknek.

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge

Fotó: facebook.com/bellaandgeorge
Forrás: servicedogproject.org, thedodo.com
Indexkép forrás: facebook.com/bellaandgeorge
Cikk első megjelenése: 2015. november 09.
Fordította: Maurer Lilla
Egy segítőkutya is oklevelet kapott a MATE Kaposvári Campus diplomaosztóján
A Dallam névre hallgató kutyus két éve került a most gyógypedagógiai szakon diplomát szerző Mercédeszhez a Baráthegyi Vakvezető és Segítőkutya Alapítványtól segítőkutyaként, ahol vakvezető kutyának képezték ki, végül azonban személyi segítőkutyaként került a lányhoz.
Mercédesz azt mondja: már a kezdetektől fogva rendszeresen bevitte kutyáját az órákra, a vizsgáit, szigorlatát és záróvizsgáját is vele csinálhatta meg. – Azt gondolom, ha az egyetemem nem állt volna ilyen empatikusan hozzánk, a diplomám se lehetett volna olyan szép, amilyen szép lett – mesélte. Dallam volt az első segítőkutya, akit kitüntettek az egyetemen.
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Szocializáció kölyökkorban – 5 dolog, amiért nem szabad kihagyni
A kiskutya szocializálása az egyik legfontosabb szempont ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott kutyát nevelhessünk fel. Mi mindenben segítheti későbbi élete során?
Miért dől nekem a kutyám?
Figyelemre vágyik vagy inkább biztonságos menedéket keres nálunk? Netán aggódnunk kellene amiatt, ha kutyánk nekünk dől? Tudj meg többet e viselkedésről!
Szeretik a kutyák, ha megpusziljuk őket?
Van, aki szereti a kutyapuszit és van, aki a gondolatától is irtózik. Mit gondolhatnak erről kutyáink? Értik-e, ha puszit adunk nekik, és egyáltalán szeretik-e?