
Ebösszeírás kezdődik Miskolcon
2020. június 17., 12:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Ismét eljött az ebösszeírás ideje Miskolcon. Július 1-től szeptember 30-ig kell majd kitölteni és leadni a nyomtatványt.
Ebösszeírást végez Miskolc önkormányzata július 1. és szeptember 30. között. A kutyák összeírás ezúttal is önbevallásos módszerrel történik. A nyomtatványt a gazdáknak kell beszerezni, majd értelemszerűen kitölteni és legkésőbb szeptember 30-ig visszajuttatni.
Az ebösszeírás július elsején kezdődik, a nyomtatvány azonban már elérhető a város honlapján, valamint beszerezhető az ügyfélszolgálaton.

Fotó: KaLisa Veer - Unsplash
Az ebösszeíró adatlap benyújtása történhet:
- postai úton Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 3525 Miskolc, Városház tér 8. sz. alatti címre küldve,
- elektronikusan az ebbejelentes@miskolc.hu címre továbbítva,
- személyesen a központi ügyfélszolgálaton az e célra kihelyezett gyűjtőládába helyezve,
- faxon a 06/46/512-801 számra továbbítva; vagy
- ügyfélkapun keresztül az ITT található „Ebbejelentő adatlap v1.1” megnevezésű elektronikus űrlap használatával.
A kutyatartóknak az adatszolgáltatás kötelező! Az a gazda, aki elmulasztja az adatszolgáltatást, 30 ezer forintos bírsággal sújtható. Fontos továbbá, hogy az ebtulajdonosok az összeírást követően is kötelesek az adatokban bekövetkezett változásokat, szaporulatot írásban jelezni a települési önkormányzat jegyzőjének.
Az ebösszeírást legalább három évente egyszer el kell végeznie az önkormányzatoknak. Az ebösszeírás célja a jogszabályban előírt ebrendészeti feladatok ellátása, és a veszettség elleni járványvédelmi megelőzés.
Forrás: borsodihir.hu
Indexkép forrás: KaLisa Veer - Unsplash
Légy felelős: ne ajándékozz élő állatot húsvétra!
Élő állat helyett jobb ötlet a csokinyuszi! Döntsünk felelősen: biztos, hogy hosszú évekre, akár évtizedekre is felelősséget tudunk vállalni az állatkáért?
Kutyásokat érintő korlátozások jönnek – kezdődik a tavaszi ebzárlat! Íme, az érintett települések listája
Ahogy minden tavasszal, idén is ebzárlatot rendelnek el több megyében a rókák veszettség ellni vakcinázása miatt.
Veszett rókát találtak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében
Veszettséget igazolt a Nébih laboratóriuma egy kutyával verekedő rókánál. A fertőzött állatot a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Tiszabecs község területén ejtették el a héten. A betegség behurcolása feltehetően természetes úton, a vadállomány Ukrajna felőli mozgása révén következett be.
Szeretnék második kutyust! Ahogy indul…
Nincs gazdi, akinek ne fordulna meg a fejében időnként ezen ötlet. „Milyen szép lenne, ha a két kis gombóc naphosszat eljátszana egymással! Sosem lennének egyedül, ha dolgozni megyek.” Így indul. De mi történik, hogy ez az idilli kép egyszer csak csalódott, elkeseredett gazdikat prezentál? Törvényszerű e változás? Egyáltalán, hogy lehet valaki csalódott, ha kiskutyák ugrándozzák körbe?
A kutya a magyaroknál is teljes jogú családtag lett
A magyar háztartások közel harmadában van kutya, a gazdik 65 százaléka családtagként tekint négylábú kedvencére, sőt 16 százalékuk szerint a kutya egy „szőrös gyerek”. Karácsony közeledtével különösen megdöbbentő tény, hogy 10-ből 1 magyar kutyatartó számára kedvence rendkívül, akár mindenkinél fontosabb az életében – derült ki a Cofidis Kutyaszemmel program által támogatott friss felmérésből, amit az ELTE TTK munkatársai végeznek. A szoros kötődés azonban nem csak az emberi kapcsolatok terén vet fel kérdéseket, de a kutya természetes igényeit sem minden esetben veszi figyelembe.