
Ebösszeírás kezdődik Miskolcon
2020. június 17., 12:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Ismét eljött az ebösszeírás ideje Miskolcon. Július 1-től szeptember 30-ig kell majd kitölteni és leadni a nyomtatványt.
Ebösszeírást végez Miskolc önkormányzata július 1. és szeptember 30. között. A kutyák összeírás ezúttal is önbevallásos módszerrel történik. A nyomtatványt a gazdáknak kell beszerezni, majd értelemszerűen kitölteni és legkésőbb szeptember 30-ig visszajuttatni.
Az ebösszeírás július elsején kezdődik, a nyomtatvány azonban már elérhető a város honlapján, valamint beszerezhető az ügyfélszolgálaton.

Fotó: KaLisa Veer - Unsplash
Az ebösszeíró adatlap benyújtása történhet:
- postai úton Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 3525 Miskolc, Városház tér 8. sz. alatti címre küldve,
- elektronikusan az [email protected] címre továbbítva,
- személyesen a központi ügyfélszolgálaton az e célra kihelyezett gyűjtőládába helyezve,
- faxon a 06/46/512-801 számra továbbítva; vagy
- ügyfélkapun keresztül az ITT található „Ebbejelentő adatlap v1.1” megnevezésű elektronikus űrlap használatával.
A kutyatartóknak az adatszolgáltatás kötelező! Az a gazda, aki elmulasztja az adatszolgáltatást, 30 ezer forintos bírsággal sújtható. Fontos továbbá, hogy az ebtulajdonosok az összeírást követően is kötelesek az adatokban bekövetkezett változásokat, szaporulatot írásban jelezni a települési önkormányzat jegyzőjének.
Az ebösszeírást legalább három évente egyszer el kell végeznie az önkormányzatoknak. Az ebösszeírás célja a jogszabályban előírt ebrendészeti feladatok ellátása, és a veszettség elleni járványvédelmi megelőzés.
Forrás: borsodihir.hu
Indexkép forrás: KaLisa Veer - Unsplash
Szülők és gyermekotthonok is csatlakozhatnak idén az Állatvédelmi Témahéthez
Szülők és gyermekotthonok is csatlakozhatnak idén az Állatvédelmi Témahéthez, amelyet október 2. és 15. között rendeznek meg - közölte Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
95 millió forint az állatvédelem fejlesztésére
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány szeptemberben éves költségvetése több mint harmadát, mintegy 95 millió forintot állatvédő civil ernyőszervezetek fejlesztésére, prevenciós és edukatív munkájának megsegítésére, az állatkertek állatmentő és fajvédelmi tevékenységének erősítésére, valamint az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) civil állatvédőket segítő ivartalanítási programjának és kutatómunkájának támogatására fordítja - közölték hétfőn, Budapesten.
Állatorvosok és jogászok is segítik a polgárőrök állatvédelmi tevékenységét
Állatorvosok és jogászok segítik a polgárőrök állatvédelmi tevékenységét - közölte Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos titkársága az MTI-vel.
Toklász kérdés – Valóban egyre rosszabb a helyzet? Ha igen, ki a felelős?
Facebook oldalukon nemrég felhívást tettek közzé és arra kérik a gazdikat, hogy kitöltésével minél többen segítsenek feltérképezni a fővárost, hogy hogyan változott a helyzet az elmúlt években és merre vannak a legproblémásabb területek. Vajon jogos e a felháborodás a gazdik részéről vagy csupán egy felfújt sztoriról van csak szó?
Tényleg tisztább a kutya szája, mint az emberé?
Hányszor, de hányszor hallhattuk már e szavakat, de valóban így lenne? Honnan tudhatjuk, hogy a tisztasági skálán hol helyezkedik el kutyánk szájának állapota? És mi a helyzet a kutyanyállal?