Egy emberként követeli az ország az állatkínzó nő elítélését
2019. augusztus 10., 13:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Az állatvédő szervezetek karöltve dolgoznak az ügyön, míg a civilek által indított petíció már több mint 150 ezer aláírásnál jár. A rendőrség azonban állatkínzás vétsége miatt nyomoz, ami sajnos azt vetíti előre, hogy ezúttal sem biztos a letöltendő ítélet.
Egy emberként hördült fel az ország a balotaszállási nő kegyetlenségén. A kutyáját az autó mögé kötő nőről még a nemzetközi sajtó is beszámolt, hasonlóan teljes felháborodással. Az országban a történtek után olyan összefogás kezd körvonalazódni, mint néhány éve Fülöp kutya tragédiája után.
Az állatvédő szervezetek karöltve közleményt adtak ki, mi szerint követelik “az ügyészség eljárása során vegye figyelembe az állatok védelméről szóló törvény preambulumát, valamint teljes mértékben a büntetés céljaira és a kiszabás szempontjaira vonatkozó Btk. előírások érvényesülését.”
Kérik továbbá a bíróságoktól, “hogy a büntetés kiszabása során a büntetés céljára és a büntetéskiszabási szempontokra figyelemmel szabja ki a szigorú büntetést, ami véleményünk szerint csak letöltendő szabadságvesztés (vagy elzárás) lehet! Az állatkínzás bűncselekménnyé nyilvánítása óta hozott enyhe ítéletek ugyanis a tapasztalatok alapján nem felelnek meg a Btk.-ban előírt büntetéskiszabási elveknek, nem alkalmasak az általános prevenció, mint cél, érvényesítéséhez.”
A közleményt 105 állatvédő szervezet írta alá! A közleményben rámutatnak arra is, hogy 16 éve, 2003-ban ugyanilyen módon kínoztak halálra biztonsági őrök egy kutyát. Akkor az állatvédők összefogással közel 400.000 aláírást gyűjtöttek össze az üggyel kapcsolatban. 2004 áprilisában az Országgyűlés bűncselekménnyé nyilvánította az állatkínzást - a meghozott ítéletek azóta azonban messze elmaradnak a kiszabható maximumoktól.
Magyarországon az állatkínzásnak van alap és minősített esete, azaz vétség és bűntett - mutat rá az Állatmentő Szolgálat Alapítvány a Facebook-oldalán. A rendőrség az esetről kiadott közleménye arról szól, hogy miután előállították a 68 éves balotaszállási nőt, gyanúsítottként hallgatták ki állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
A civil állatbarátok sem tétlenkednek: egy petíció indult útjára, melyben követelik a lehető legszigorúbb büntetés kiszabását a balotaszállási nőre. A petíciót néhány nap alatt több mint 150.000 állatbarát írta alá. (A petíció ide kattintva érhető el.)
A tragédia helyszínén egyébként nagy a forgalom: a hírek szerint sokan járnak arra, hogy megnézzék maguknak a tanyát, ahol a nő él. A településen állandóan járőröznek a rendőrök is, hiszen komoly lincshangulat alakult ki - a nő el is hagyta a tanyát, feltehetően félt az önbíráskodóktól.
Újra mosolyognak a háborúban megsérült kutyák, akik saját kutyakocsit kaptak ajándékba
A különleges járgánynak köszönhetően végre önállóan is tudnak sétálni, és boldogan fedezik fel békés környezetüket, ahol már nem kell tartaniuk semmitől.
Vigyázzunk kutyáinkra szilveszterkor!
Informatív előadáson jártunk vasárnap a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet jóvoltából. Jövőre gyertek el Ti is!
Örökbefogadási kampány indult decemberben
A Közös Ügyünk Az Állatvédelem örökbefogadási kampányt indított, amely 2024. december 1. és 24.-e között tart.
Vásárolj az állatokért!
Első alkalommal támogatják közösen a vállalatok és a vásárlók a rászoruló állatokat.
Felnőtt kutyát fogadnál örökbe? Van 10 érvünk mellette!
Leendő négylábú családtagunk kiválasztásánál felmerülhet a „Mi lenne, ha menhelyről hoznánk kutyát?” kérdés. Valamint az is, fiatalabb vagy idősebb gazdikeresőt válasszunk. Utóbbihoz hoztunk most 10 szuper érvet!