
Egy emberként követeli az ország az állatkínzó nő elítélését
2019. August 10., 13:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Az állatvédő szervezetek karöltve dolgoznak az ügyön, míg a civilek által indított petíció már több mint 150 ezer aláírásnál jár. A rendőrség azonban állatkínzás vétsége miatt nyomoz, ami sajnos azt vetíti előre, hogy ezúttal sem biztos a letöltendő ítélet.
Egy emberként hördült fel az ország a balotaszállási nő kegyetlenségén. A kutyáját az autó mögé kötő nőről még a nemzetközi sajtó is beszámolt, hasonlóan teljes felháborodással. Az országban a történtek után olyan összefogás kezd körvonalazódni, mint néhány éve Fülöp kutya tragédiája után.
Az állatvédő szervezetek karöltve közleményt adtak ki, mi szerint követelik “az ügyészség eljárása során vegye figyelembe az állatok védelméről szóló törvény preambulumát, valamint teljes mértékben a büntetés céljaira és a kiszabás szempontjaira vonatkozó Btk. előírások érvényesülését.”
Kérik továbbá a bíróságoktól, “hogy a büntetés kiszabása során a büntetés céljára és a büntetéskiszabási szempontokra figyelemmel szabja ki a szigorú büntetést, ami véleményünk szerint csak letöltendő szabadságvesztés (vagy elzárás) lehet! Az állatkínzás bűncselekménnyé nyilvánítása óta hozott enyhe ítéletek ugyanis a tapasztalatok alapján nem felelnek meg a Btk.-ban előírt büntetéskiszabási elveknek, nem alkalmasak az általános prevenció, mint cél, érvényesítéséhez.”
A közleményt 105 állatvédő szervezet írta alá! A közleményben rámutatnak arra is, hogy 16 éve, 2003-ban ugyanilyen módon kínoztak halálra biztonsági őrök egy kutyát. Akkor az állatvédők összefogással közel 400.000 aláírást gyűjtöttek össze az üggyel kapcsolatban. 2004 áprilisában az Országgyűlés bűncselekménnyé nyilvánította az állatkínzást - a meghozott ítéletek azóta azonban messze elmaradnak a kiszabható maximumoktól.
Magyarországon az állatkínzásnak van alap és minősített esete, azaz vétség és bűntett - mutat rá az Állatmentő Szolgálat Alapítvány a Facebook-oldalán. A rendőrség az esetről kiadott közleménye arról szól, hogy miután előállították a 68 éves balotaszállási nőt, gyanúsítottként hallgatták ki állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
A civil állatbarátok sem tétlenkednek: egy petíció indult útjára, melyben követelik a lehető legszigorúbb büntetés kiszabását a balotaszállási nőre. A petíciót néhány nap alatt több mint 150.000 állatbarát írta alá. (A petíció ide kattintva érhető el.)
A tragédia helyszínén egyébként nagy a forgalom: a hírek szerint sokan járnak arra, hogy megnézzék maguknak a tanyát, ahol a nő él. A településen állandóan járőröznek a rendőrök is, hiszen komoly lincshangulat alakult ki - a nő el is hagyta a tanyát, feltehetően félt az önbíráskodóktól.
107 állat pusztult el Kőbányán, mert egy lakásban nyomorogva éltek
A vád szerint 107 macskát és egy kutyát tartott egy 73 négyzetméteres kőbányai társasházi lakásban egy nő, aki állatkínzás vádjával áll évek óta a bíróság előtt.
Egy román furgonban találtak szörnyű állapotban lévő kutyákat
Megrázó körülményekre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy román furgon ellenőrzésekor a Kerekharaszti pihenőhelyen.
Néhány állatvédő szervezet állami támogatást kap a szaporítótelepek felszámolási munkájuk miatt
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány legutóbbi kuratóriumi ülésén úgy határozott, hogy több mint 18 millió forinttal támogatja a 2024. év végén elindult, „Brigitta M. ügyként” elhíresült szaporítótelep felszámolásában résztvevő civil szervezeteket. A támogatás célja a mentett kutyák állatorvosi költségeinek fedezése, amely 33 állatvédő szervezet munkáját segíti.
Állatvédelmi akciót hirdet az UNIX - AMTS Nemzetközi Autó, Motor és Tuning Show
A cél: a Hungexpo területén legalább tíz tonna száraz és nedves kutya- és macskaeledel összegyűjtése az idei felvonás ideje alatt, azaz március 28-30. között.
A közös ügyünk az állatvédelem alapítvány 15 millió forintos keretösszeget különít el a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok költségeinek viselésére
Hazánk egyetlen, törvény által létrehozott állatvédelemmel foglalkozó civil szervezete, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány a tervek szerint 15 millió forintos keretösszegig vállalja, hogy anyagi támogatást nyújt azon civil szervezeteknek, melyek aktívan részt vettek a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok elhelyezésében, gondozásában. Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos kezdeményezésére a javaslatot Vetter Szilvia kuratóriumi elnök terjeszti az Alapítvány Kuratóriuma elé. A felmerülő költségek – különösen állatorvosi kiadások – nagy terhet rónak a civil szervezetekre, ezért ebben a rendkívüli helyzetben is számíthatnak a szervezetek az Alapítvány segítségére.