Hírek - Címlapon
Egy rendőr esernyője alatt lelt menedékre két kóbor kutya a szakadó esőben
2021. október 01., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Állatvédelem
Egyetlen apró szívesség a világot jelentheti annak, aki segítségre szorul - a hontalan kutyák pedig csak ránk számíthatnak. Egy ember, egy fénykép, mely nemcsak példát mutat, hanem inspirál is arra, hogy tegyünk jót másokkal.
Nem könnyű az élet az utcán a gazdátlan ebek számára. Világszerte több millióan kénytelenek szembenézni a bizonytalansággal, a kirekesztettséggel, éhezéssel és fájdalmakkal… Szerencsére bőven akadnak még jólelkű emberek, akik – ha csak egy apróság formájában is, de – örömmel segítenek nekik. Így tett nemrég egy indiai rendőr is, aki azon a napon éppen a forgalomirányításban segédkezett egy forgalmas kereszteződésnél.
Két kóbor kutya közelítette meg a szakadó esőben, és a férfi szíve megesett rajtuk. Mivel feladatát nem hagyhatta abba, és tartania kellett a pozícióját is, egy dolgot tehetett, amivel egy kicsit szebbé varázsolhatta a négylábúak napját: beengedte őket esernyője alá, majd folytatta munkáját.
Fotó: Fotó: Facebook/Sayan Chakraborty
Monszun idején különösen megnehezíthetik a heves esőzések az amúgy is kaotikus közlekedést Indiában, ami veszélyt jelenthet a kóbor állatokra is. Becslések szerint csak a kutyák száma 35-40 millióra tehető, s bár egyre többen viselik szívükön sorsukat, az elképesztő adatok miatt még hosszú időbe fog telni, mire az állatmentők egy cseppet is fellélegezhetnek. Ezek a négylábúak megérezhették, hogy a férfi mellett biztonságban lesznek mindaddig, amíg eláll az eső, és ha csak pár percre is, de újra előbújik a nap a felhők mögül.
Egy kis szívesség másnak a világot jelentheti
Hasonló fénykép szelte át a világhálót a napokban, melyen szintén egy férfit láthatunk, ahogy menedéket nyújt egy magányos bundás számára az esőben. A megható pillanatot Mumbaiban kapták lencsevégre, melyen a Taj Mahal Palace egyik munkatársa szerepel. Mint kiderült, az intézmény egy olyan cégcsoport részét képezi, melynek vezetője egyenesen rajong a kutyákért.
"A képen látható dolgozónk volt olyan kedves, hogy megosztotta esernyőjét egy utcakutyával a heves esőben. A szívmelengető pillanatot Mumbai forgatagában örökítették meg. Az ilyen jócselekedetek rengeteget jelentenek a kóbor állatok számára” – fűzte hozzá a képhez Ratan Tata, a 83 éves iparmágnás, aki a cég hatalmas telephelyén külön kenneleket alakíttatott ki a hontalan ebek elhelyezésére. Az idős férfinek több kedvence is van, például a Goa nevű kutyus, akire „négylábú munkatársaként” szokott hivatkozni.
Nagyszerű kezdeményezés ez, hiszen amellett, hogy a kóborkák átmeneti otthonra lelhetnek a kutyabarátok oltalma alatt, abban is segítik őket, hogy szerető családra találjanak. Mert segíteni jó! És örökbefogadni is!
Forrás: ewns.news, thedodo.com
Indexkép forrás: Facebook/Sayan Chakraborty
Koordinátorokat keres a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet
A Szilveszteri Állatmentő Ügyelet koordinátorokat keres országszerte.
Ők már készülnek a Szilveszterre, és mint tudjuk ilyenkor rengeteg állat szökik el otthonról. A tűzijáték okozta sokkhatás miatt, sok kutya ösztönösen menekülni próbál, és ha sikerül is, ilyenkor képesek nagyon messze kerülni otthonuktól.
10 OTP Bankfiók vált kutyabarát hellyé
Magyarország legnagyobb bankhálózata az OTP is csatlakozott a kutyabarát helyek közösséghez!
6 kutyát lőttek ki Pécel-Maglód határában
Pécel - Maglód határában kidobtak kb 15-16 kutyát október 5.-én. A kutyák falkában voltak, az emberekre támadtak, egy ember súlyosan megsérült, az autókat is folyamatosan támadták. Falkában nyilván máshogy viselkednek, zavarodottak, veszélyben érzik magukat.
Szaporítótelepek és kutyaviadalok elleni fellépéssel startol a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány új podcast sorozata az Állatok Világnapján!
2025. október 4-én, szombaton tízkor debütál a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány új podcastja, a Némák Védelmezői. A műsor célja, hogy hangot adjon azoknak, akik nem tudnak kiállni magukért: az állatoknak.
6,5 millió forinttal támogatja a hajléktalanszállók állattartási körülményeinek fejlesztését a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi döntésének köszönhetően 6,5 millió forinttal támogatja az Alapítvány a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) irányítása alá tartozó hajléktalanszállók korszerűsítését és fejlesztését annak érdekében, hogy az ügyfelek társállatainak elhelyezése és ellátása megfeleljen a felelős állattartás és az állatjóllét követelményeinek.










