
Segítség, frontos a kutyám!
2018. március 09., 15:15
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
Még az emberi szervezet is nehezen viseli, hogy az egyik nap hűvös idő van, legközelebb pedig nyári meleg. Ahogy mi is, a kutyáink szervezete is jelzi, hogy zavarják a gyorsan változó időjárási viszonyok.
Tavasszal és ősszel van a legtöbb front felettünk, amihez hozzászokni nehéz, csak elfogadni lehet. Ahogy bennünket is megvisel, ha jön egy meleg-, vagy hidegfront, úgy a kutya is érzi - sokkal jobban - a közeledő változás.

Fotó: newbraunfelsinjuryattorney.com
Elsősorban a fiatal, az idős és beteg kutyák érzékenyek az időjárásra. A frontok a fájdalmakat erősítik, és a rohamokra hajlamosítanak. Így a krónikus betegségen szenvedő állatok tünetei erősödnek. Látjuk, hogy fájdalmuk van, nem szívesen állnak fel, aluszékonyak, vagy éppen ingerlékenyek. Ha ilyen tüneteknél nem gondolunk a frontokra, először hívjuk fel az állatorvost, aki megnyugtathat bennünket.

Fotó: petcarerx.com
Epilepsziás ebeknél is jó tisztában lenni az időjárási viszonyokkal, mert előfordulhat, hogy a rohamok és a frontok közt lesz kapcsolat, ami a megelőzésnél, felkészülésnél legközelebb segít.

Fotó: favim.com
A szakemberek azt tanácsolják, hogy a kutya gyógyszereit frontoknál tartsuk kéznél, és ezekkel enyhítsük a fájdalmakat. Homeopátiás, vagy természetgyógyászati szereket is használhatunk. A kínzó tünetek elmúltával és a front elvonulásával kutyánk újra a régi lesz.
Indexkép forrás: pet360.com
Cikk első megjelenése: 2015. április 06.
5 tünet, ami komoly bajt is jelezhet a kutyánál
Erőteljesen liheg vagy nyálzik? Folyton szomjas és vizet kér? Másként kezd el viselkedni? Talán még a szaga is megváltozik... Mi mindenre utalhat, ha szokatlan tüneteket tapasztalunk kedvencünknél?
A kutya hangjai: a nyüszítéstől a morgáson át az ugatásig
„VAÚ” - amit mindenki ismer, már gyermekkorunkban megtanuljuk, hogy „ezt mondja a kutya”. Ám ennél jóval árnyaltabb a skála, ebből csemegézünk most egy picit.
Kutya az állatorvosnál - Ezért fontos a rendszeres állapotfelmérés
Ha szeretnénk, hogy kedvencünk boldog és kiegyensúlyozott legyen, gondoskodnunk kell egészségéről is. Ennek elengedhetetlen része az, hogy legalább évente egy alkalommal ellátogassunk az állatorvoshoz. Mire számíthatunk az állapotfelmérés során?
Sántít a kutyám – mit tegyek, amíg eljutok vele az állatorvoshoz?
A kutyusok fájdalomküszöbe elképesztően magas. Magasabb az emberénél. És kiválóan képesek arra is, hogy elmaszkírozzák a fájdalmat. Ha tehát bicegni, vagy sántikálni kezd kedvencünk, akkor minél előbb meg kell vizsgálni, hogy mi lehet az oka. Ha épp nincs állatorvos a közelben, akkor egy előzetes vizsgálatot mi magunk is elvégezhetünk és átmenetileg elláthatjuk, amíg orvoshoz nem jutunk vele.
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!