
Fulladásveszély miatt visszahívja a kisállatoknak tervezett LURVIG vízadagolót az IKEA
2018. július 11., 08:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Az IKEA visszahívja a kisállatoknak tervezett LURVIG vízadagolót, mivel a kutyák és macskák feje beszorulhat a vízadagoló tartályba, és ez fulladással járhat.
Az IKEA arra kéri a vásárlókat, hogy haladéktalanul szüntessék be a termék használatát, és vigyék vissza azt a legközelebbi IKEA áruházba, ahol visszakapják a teljes vételárat.
Az IKEA két balesetről értesült, amikor kutyák feje beszorult a LURVIG vízadagoló tartályába és az állatok megfulladtak. LURVIG vízadagolót 15 piacon kezdte az IKEA árusítani 2017 októberében.
„Mélyen lesújtott bennünket a két eset, melynek során két kisállat megfulladt. Tudjuk, hogy vásárlóinknak mennyire sokat jelentenek, szinte családtagnak számítanak a kis kedvencek. Az IKEA mindig elsődleges szempontnak tartja a biztonságot, ezért döntött úgy, hogy visszahívja az áruházakból a LURVIG vízadagolót” ‒ mondja Petra Axdorff, az IKEA of Sweden AB. üzletági vezetője.
Az IKEA a vásárlók megértését kéri.
További részletek elérhetők a www.IKEA.hu weboldalon vagy az IKEA információs vonalán: +36 1 460 31 60
5 tünet, ami komoly bajt is jelezhet a kutyánál
Erőteljesen liheg vagy nyálzik? Folyton szomjas és vizet kér? Másként kezd el viselkedni? Talán még a szaga is megváltozik... Mi mindenre utalhat, ha szokatlan tüneteket tapasztalunk kedvencünknél?
Mennyire tiszta a kutyád etetőtálja?
Egy kutatás szerint ugyanis káros lehet egészségére, ha nem figyelünk oda erre.
Lebukott a kutya, amikor átlógott a szomszédba, hogy pancsoljon a medencében
Most őszintén: ki tudna rá haragudni? Annyira édes!
Miért zizzennek meg a kutyák fürdetés és úszás után?
Megrázza magát, majd heves dörgölőzésbe kezd, vagy körbe-körbe rohangál eszméletlen sebességgel… Mintha kivetkőzne magából azok után, hogy megfürdettük, vagy pancsolt egy hatalmasat a vízben. Vajon miért csinálja?
Idős korban is fontos a mozgás! 5 tipp, hogy öregedő kutyád fitt maradhasson
Lassuló léptek, kevesebb mozgás, több pihenés és alvás... Kisöregünk talán már nem igényli annyira az aktív életmódot, mint fiatalabb éveiben, de attól még fontos, hogy mozogjon. Hogyan segíthetünk neki, és miképpen tehetjük örömtelivé a kíméletes mozgást is?