Hatlábú kiskutya lett a fiú legjobb barátja, akit az iskolában csúfoltak betegsége miatt
2019. augusztus 30., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
Roo, az imádnivaló kölyök hat lábbal született, története azonban csodálatosan példázza, hogy mindenki megérdemel egy esélyt, és az élet még a fizikai korlátok mellett is lehet szép.
A kacskalábú fekete labrador keverék kölyök igazi áldásként érkezett otthonába, jelenléte nélkülözhetetlen segítséget nyújt kisgazdájának, akit bőrbetegsége miatt gyakran piszkálnak* a suliban. Luke mindig is úgy érezte, hogy kilóg a sorból, a pikkelysömöre miatti szorongás állandó nyomásként nehezedett rá. Egy nap azonban váratlan fordulatot vett élete.
Az interneten böngészve megakadt a szeme a bicebóca kiskutyán. Rögtön megesett rajta a szíve, és Édesanyjával egyet értettek abban, hogy el kell hozniuk, nem hagyhatják magára. Mikor meglátogatták, a kölyök fel-alá szökdécselt örömében, megérezhette, hogy érte jöttek és megmentették kicsiny életét. A rendellenességgel születő kölyköket ugyanis nem szívesen reklámozzák a szaporítók, rendszerint senki sem szerez róluk tudomást, így halálra vannak ítélve...
A kis fekete kölyöknek azonban szerencséje volt, családja első látásra beleszeretett, és bármit megtennének a boldogságáért. Furcsa járása egy kenguruéra emlékeztette őket, ezért Roo-ra keresztelték, ami az angol kangaroo szó rövidítése.
Családja szemében Roo ugyanolyan normális kiskutya, mint fajtársai, némi extra felszereltséggel. Életrevaló, vidám kölyök, telis-tele energiával, naphosszat bolondozik kisgazdájával és otthonának négylábú lakóival, mintha nem lenne tudatában korlátainak. Plusz lábai nem okoznak neki fájdalmat, viszont jelentősen akadályozzák mozgásában.
Annak érdekében, hogy teljes életet élhessen, családja felvette a kapcsolatot a Szuperállatorvossal. Dr. Noel Fitzpatrick neve ismerősen csenghet egy hazai televíziócsatornán is futó sorozatból, a világ egyik legjobb állatklinikájának vezetője, csapatával olyan különleges esetekkel is foglalkozik, ahol már minimális a remény az állatok gyógyulására.
Roo családja sem adja fel, bizalommal tekintenek a jövőbe, hiszik, hogy kedvencük egy nap majd megtapasztalhatja, milyen önállóan, akadálymentesen sétálni, szaladgálni, játszani. Addig is vigyáznak minden lépésére, a széltől is óvják. Az iskolán kívül minden percet együtt tölt kisgazdájával és természetesen együtt is szundítanak el esténként.
A kacskalábú apróság pedig meghálálja a törődést, szeretettel és vidámsággal aranyozza be életüket, mely jótékony hatással bír gazdija, Luke állapotára is: a mindennapos stressz helyett már ő is könnyebben tud lazítani Roo-nak hála.
*Közismert tény, hogy az iskolai csúfolás életre szóló lelki sebeket okozhat az érintettekben. A gyermek- és kamaszkor éveiben elszenvedett támadások különösen fájdalmasak, mikor próbáljuk megérteni, kik vagyunk, miről is szól az élet, és mihez is kezdjünk vele, mindamellett, hogy igyekszünk megfelelni a minden irányból érkező elvárásoknak… Nem segít, ha még amiatt is szorongunk, hogy iskolatársaink csúnyán bánnak velünk. Az érzés, hogy kilógunk a sorból, mások vagyunk, mint a többiek, komoly teherként nehezedhet ránk, s azt érezhetjük, hogy saját kis szigetünkön tengődünk nap, mint nap, társak, barátok, segítők nélkül. Egy négylábú pajtás azonban olyan élményekkel ajándékozhat meg a mindennapokban, mely felülírja a fájdalmakat, és rengeteg erőt ad utunkon.
Forrás: dailymail.co.uk, people.com
Indexkép forrás: SWNS
Pink, a szupersztár mellett turnézik az erdőben talált kiskutya
A világhírű énekesnő elhatározta, hogy segít a kiskutyának gazdit találni.
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?
Vigyük-e a kölyköt iskolába?
Egy friss kutatás azt vizsgálta, milyen hatással lehet a kutya későbbi viselkedésére, ha már kölyökkorában ellátogatunk vele az iskolába.
Megsimogathatom a kutyád?
Nemcsak a gazdi, de a kutya beleegyezése is kell ehhez. Hogyan feleljünk a kérdésre, amikor a válasz nem is olyan egyszerű?
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.