Itt a zseniális keverék kutya app!
2016. április 06., 06:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
Szeretnéd tudni, keverék kutyusod milyen fajtájú felmenőkkel rendelkezhet? Ez az egyedülálló alkalmazás segíthet kitalálni!
A "What's My Mutt?" applikáció egy amerikai állatorvos, Dr. Lauren Schluterman nevéhez fűződik. Rendelőjében rengeteg keverék kutya fordul meg, ez adta az ötletet az alkalmazás megalkotására, hogy a kíváncsi gazdik érdeklődésére választ adhasson.
Lauren menhelyről fogadta örökbe kedvencét, Indyt. Szerette volna tudni, milyen vér csörgedez ereiben, hosszú órákat töltött el az interneten fényképek nézegetésével és fajtaleírások olvasásával, hogy többet tudhasson meg származásáról. A gazdikereső szövegében ausztrál pásztorkutya-keverék állt, ám rövidesen túllépte a 30 kilós testsúlyt, így az állatorvos úgy vélte, más is állhat a háttérben.
A DNS-vizsgálat a legtöbb gazdi számára elérhetetlen, ezért Lauren egy sokkal gazdaságosabb módszer kifejlesztését tűzte ki célul. Közel 3 éven át dolgozott az alkalmazáson, 65 kutyafajta domináns jellemvonásait építette bele az algoritmusba.
„Mielőtt elindítottuk az appot, kb. 1000 kutyán teszteltük az algoritmust. Szeretnénk elérni, hogy a menhelyek és állatmentők, valamint az örökbefogadást tervező leendő gazdik számára hasznos eszköz legyen egy adott méretű vagy jellemű kutya kiválasztásánál. Minél többen veszik igénybe, annál több adatra tehetünk mi is szert.” – mondta el Dr. Schluterman.
Az alkalmazásban a "rajzolt" Indy hét lépésen vezeti végig a felhasználót. A kérdések a felnőtt kutya egyéni jellemzőire fókuszálnak, az értékelésben pedig az alábbi információkat kapjuk meg:
- három domináns fajta neve, amelyből a keverék kutya származhat
- egy rövid leírás mindhárom fajtáról és tipikus személyiségjegyeikről
A program 65 fajtáról tartalmaz alapvető információkat, rajzolt és fényképes formában is, az eredményt a közösségi médián keresztül is megoszthatjuk. Az app mindössze 99 centért tölthető le az iTunes Store-ból, a befolyt összegekből állatvédelmi célokat támogatnak. A nyereség egy részét például a Last Hope K9 Rescue szervezetnek adományozzák, mely elhagyott, bántalmazott kutyákat ment olyan amerikai menhelyekről, ahol rendszeres az eutanázia.
A „What’s My Mutt?” hiteles eredményt adó szórakoztató és megnyerő alkalmazás. Egyelőre iPhone-on és iPad-on érhető el (angol nyelven), de a fejlesztők reményei szerint a közeljövőben Android-ra is kibővítik a rendszert, hogy minél több kíváncsi gazdihoz eljuthasson ez a különleges, egyedi app. „Ehhez hasonló még nincs a piacon.”
2016. február 20.-án indították útjára, s az első hónapban már 3000 letöltést ért el. Küldetésének egyik célja, hogy segítséget nyújtson menhelyeknek és állatvédő szervezeteknek a hozzájuk bekerülő gazdátlan keverékek típusának megállapításában. Így a potenciális örökbefogadók is jobban megérthetik a kiszemelt keverék kutyus jellemét, s a hozzájuk leginkább illő ebek közül választhatnak.
Tudj meg többet az alábbi elérhetőségeken:
Íme néhány aranyos példa! Próbáld ki Te is!
Forrás: thv11.com, veterinarypracticenews.com, whatsmymuttapp.com
Indexkép forrás: facebook.com/whatsmymutt/
Fordította: Maurer Lilla
Orrlenyomatukkal azonosítaná a kutyákat a kínai startup applikációja
Ahogy mi, emberek egyedi ujjlenyomattal, úgy kutyáink is rendelkeznek egyedi mintázattal, ami akár az azonosításukra is használható: az ő esetükben az orruk rendelkezik ilyen egyedre jellemző mintával. Ezt használná ki a kínai cég applikációja: az orrlenyomat segítségével azonosítaná a kutyákat.
Rendőrkutya-klónokat alkalmazna Kína
Tökéletesen egyforma, szuperképességű rendőrkutyák… Jön a klónok támadása?
Drónok vehetik át a juhászkutyák szerepét?
A modern technika betolakodik az élet minden területére - kérdés, jó-e ez nekünk? Új-Zélandon a gazdák új technikával kísérleteznek a gazdaságokban: juhászkutyáik mellett drónokat is bevetnek a nyájak terelésére.
Kutyaszerű robotok élnek majd velünk a jövőben?
Legalábbis ami a viselkedésüket illeti. Egy új kutatás arra kereste a választ, miért idegenkedünk az emberszerű robotoktól, és min lehetne változtatni, hogy befogadóbbak legyünk a technikai újítás iránt. A válasz (mint oly sok mindenre is): a kutya!
Ő a világon az első kutya, aki mind a négy lábára művégtagot kapott
Szörnyű körülmények között találtak rá a kis kölyökkutyára: mancsai a hidegben egy pocsolyába fagytak, ami által maradandó sérüléseket szerzett.