Kutyabarát hely a lakásod?
Megfelelő élettér a lakásban tartott kutyák számára
2015. január 19., 08:15
Szerző: RSM
Kategória: Jó tudni!
Akinek nincs lehetősége családi házban élnie, mégis ragaszkodik a kutyatartáshoz, annak úgy kell kialakítania a lakóteret, hogy a kutyának megfelelő legyen.
Nagy viták témája a "kutya való-e lakásba?" kérdés. Igaza van annak is, aki azt állítja, hogy nem természetes élettér egy kutya számára egy 50-60 négyzetméteres lakás. De az is biztos, hogy évtizedek óta kialakult kultúrája van az ilyen kutyatartásnak. Szintén folyamatosan hallani olyan történeteket, ahol a lakóközösség tagjai felháborodva szeretnék eltávolítani a folyton ugató kutyát a társasházból.
Aki kedvence számára ezt az életformát választja, sokkal több szabályt kell betartania, mint a kertes házban élőknek.
Egyre több országban kötelező beleegyező nyilatkozatot adni, ha új kutya érkezik egy lakóközösségbe. Ebben az esetben kivédhetőek a későbbi támadások. A legtöbb probléma az ugatásából adódik. A kutyák egy része az ismeretlen zajokra jelez, és ez elég gyakori olyan élőhelyen, ahol nem csak egy család lakik.
A kutya egyébként is társas lény (a falka a normális élettér számára), ezért frusztráló, ha egyedül marad. Ezért elsősorban olyanok tartsanak szobakutyát, ahol lehetőleg van otthon valaki.
A lakások minimális kutya-feltételei a következők:
- Legyen a kutyának kijelölt helye a lakásban. Egy olyan kosár, fekvőhely, ami csak az övé. Várjuk el tőle, hogy itt aludjon, ide vonuljon vissza. Ha vendég érkezik hozzánk, tudjuk hova visszaküldeni kedvencünket.
- Szoktassuk szobatisztaságra. Biztosítsuk számára a többszöri sétálási lehetőséget. (Természetesen, zacsival felszerelkezve, hogy össze tudjuk szedni a kakit.)
- Az alap viselkedési formákat megtanulja.
- Ne szedjen szét, ne rongáljon, ne menjen olyan helyre, ahova nem engedjük.
- A mancsai, a szőre rendszeresen ápolva legyen, hogy a lerakódott szennyeződések ne piszkítsák be a lakást.
- Étkezésnél ne zavarjon.
- Külön tároljuk a számára vásásolt ételeket, és a kutya eszközeit.
- Rendszeresen fertőtlenítsük ezeket a dolgokat.
- Ha közösségi helyre (liftbe, lépcsőházba, kapu elé) piszkít, azt szedjük össze, takarítsuk le.
A legtöbben abba a csapdába esnek, hogy a kutyára, mint egy kisgyerekre tekintenek, ezért beengedik az ágyba, etetik az asztalnál, elnézik a viselkedési problémákat. Sajnos, ezekkel a kutya életét nehezítik meg, mivel a kutya nem emberi genetikai állománnyal rendelkezik, más igényei vannak a normális élethez.
3 napos programterv Zakopanéban kutyákkal
Képzeld el, hogy egy varázslatos, hófödte fenyőkkel és hegyekkel körülvett szálláson ébredsz, ahol a hagyományos hegyi hangulat átjárja a tested. A napot egy kalandos barangolással indítod a kutyákkal, hogy feltöltődjetek, miközben ők egy igazi téli élményt élvezhetnek. Délután a szauna kellemes melege segít ellazulni, az estét pedig egy hangulatos étteremben töltöd, ahol a helyi ízek varázsolnak el. Ez az igazi Zakopanei élmény!
Hány százalékban farkas egy farkas-kutya hibrid?
Mi történik a genetikával, ha a farkas és a kutya párosodik? Hány százék "farkastartalmú" kutyát kapunk, és ez miként befolyásolja a kapott egyed tulajdonságait?
Te tartanál egy farkas-kutya hibridet?
A farkas-kutya hibrid (röviden hibrid) kifejezés a farkas és a házikutya párosításából származó utódokra utal. Egyesek összekeverik, és tévesen használják a farkaskutya-hibrid és a farkaskutya kifejezést. A kettő között fontos különbség van. A farkaskutya nem mindig hibrid, és gyakran olyan házikutya leírására használják, amely viszonylag frissen rendelkezik farkas felmenőkkel.
Ássa el magát az a gazdi, akinek beletört a bicskája a kutyájába?
Sok bántás éri azt, akinek meggyűlik a baja a kutyájával.
...és legtöbbször maguktól a kutyásoktól érkezik.
A hóviharban, összefagyva találtak rá az öreg kutyára - Ilyen boldogan várja a Karácsonyt
Legalább másfél napja lehetett kint a dermesztő hidegben.