Kutyák kontra macskák: ki az okosabb?
2018. február 01., 16:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Mind ismerjük azt a sztereotípiát, hogy az okos, de gőgös macskák felsőbbrendűség-tudatukkal gúnyosan figyelik, ahogy a kutya bolondot csinál magából egy kis simogatásért, netán valami jutalomfalatért. A macskák lennének tehát az okosabbak?
Persze a vélemények annak függvényében változnak, kinek melyik házi kedvenchez húz inkább a szíve, na és az egyedek között is lehetnek különbségek mindkét félnél. Nemrég azonban a kutatók is megvizsgálták a kérdést. Négy ország (Dánia, Egyesült Államok, Brazília és Dél-Afrika) hat egyetemének következtetései szerint a kutyák nyerik a versenyt: a kognitív képességeik magasabbak a macskákéhoz képest.
A kutatók megvizsgálták a kutyák és a macskák agyát, és úgy találták, hogy míg a macskák átlagosan 250 millió neuronnal rendelkeznek, addig a kutyák átlagosan 429 millióval. A vizsgált kutyák mind 6-7 kilogrammos keverék ebek voltak. A különbség még nagyobb volt a fajtatiszta golden retrievereknél: náluk 627 millió neuront állapítottak meg.
“A kutyák kognitív képességei tehát jobbak, mint a macskákéi, hiszen közel kétszer annyi neuronnal rendelkeznek, mint a cicák.” - mondta Suzana Herculano-Houzel, az amerikai Vanderbilt Egyetem professzora.
Forrás: dogstodaymagazine.co.uk
Indexkép forrás: pinterest.com
Szívmelengető, ahogyan a cica nézi elhunyt kutyapajtása fotóját
Kinyújtotta felé kis tappancsát, és megérintette Cleo pofiját. Megható videó!
Szocializáció kölyökkorban – 5 dolog, amiért nem szabad kihagyni
A kiskutya szocializálása az egyik legfontosabb szempont ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott kutyát nevelhessünk fel. Mi mindenben segítheti későbbi élete során?
A kisebb termetű kutyák okosabbak
Eddig általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy az egyes kutyafajták relatív agymérete nagyjából egyenesen arányos az állatok szellemi képességeivel. A fajták agyméretét vizsgáló új kutatás azonban kiderítette, hogy a kisebb agyméretű kutyák általában okosabbak.
Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?
Miért szaglásszák a kutyák egymás hátsóját?
Zavarba ejtőnek tűnhet, ám a kutyák számára a kommunikáció lényeges részét képezi az, hogy megszimatolják egymás intim területeit. Miben segíti ez őket?