Kutyaterápiás klinika nyílik Kolozsváron autisták számára
2020. február 19., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Könnyű
Erdélyben nyílik Románia első olyan klinikája, ahol állatasszisztált terápia is a rendelkezésre áll a hagyományos terápiák mellett.
Míg az Egyesült Államokban, Európa nyugati országaiban már elterjedtek az állatok bevonásával, segítségével tartott terápiák, Romániában ez a módszer még kevésbé ismert - eddig legalábbis. Február 22-én ugyanis megnyílik Kolozsváron az első olyan klinika, ahol a négylábú terapeutáik is állandó munkatársak. Ez lesz az első ilyen intézmény nem csak Erdélyben, de egész Romániában.
A klinika munkatársai multidiszciplináris tevékenységet folytatnak, ugyanakkor a mentálhigiénés szakemberek mellett 7 terápiás kutya is besegít majd a kezelésben. A kínált szolgáltatások közé tartozik a szokásos terápia (kognitív viselkedésterápia, beszédterápia) és az állatok által nyújtott terápia. - írja a Transindex.ro.
A terápiás kutyák motiváló szerepet töltenek be, segítve az autizmussal élőket a felmerülő akadályok könnyebb leküzdésében. Számos kutatás szól arról, hogy az állatokkal való interakció csökkenti a kortizol (stresszhormon) szintet és növeli az oxitocin termelést, ami a jókedvért és a pihenésért felel. A kutyák jelenlétében a kezelés kellemesebb élmény a betegek számára, és az eredmények gyorsabban mutatkozhatnak. Továbbá az autizmussal élő gyermekek esetében a terápiás kutyák megkönnyítik a társas kapcsolatok és az interakció kialakulását.
Miért dől nekem a kutyám?
Figyelemre vágyik vagy inkább biztonságos menedéket keres nálunk? Netán aggódnunk kellene amiatt, ha kutyánk nekünk dől? Tudj meg többet e viselkedésről!
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Idős korban is fontos a mozgás! 5 tipp, hogy öregedő kutyád fitt maradhasson
Lassuló léptek, kevesebb mozgás, több pihenés és alvás... Kisöregünk talán már nem igényli annyira az aktív életmódot, mint fiatalabb éveiben, de attól még fontos, hogy mozogjon. Hogyan segíthetünk neki, és miképpen tehetjük örömtelivé a kíméletes mozgást is?
Fülproblémák kutyáknál – Tünetek és teendők
A kutyafül. Kicsi, nagy, háromszögalakú, ovális vagy kerek. Hegye mutathat felfelé, lóghat lefelé vagy hetykén megtörik, és igazán bájos megjelenést kölcsönöz viselőjének. De mi történik, ha a fül megbetegszik? Hogyan segíthetünk kedvencünknek?
Állat-asszisztált foglalkozások indulnak országszerte hátrányos helyzetű gyermekeknek
Év végéig 10 vármegyében, 33 intézményben lesznek kutyás érzékenyítő foglalkozások.