Kutyával BKV-n - így közlekedj helyesen!
2016. október 05., 14:00
Szerző: Harasztovich Erika
Kategória: Jó tudni!
BKK sajtótájékoztatón jártunk, ahol megtudtuk, hogyan közlekedhetünk szabályosan kutyusunkkal a BKV járatain.
Élünk, alszunk, eszünk, játszunk, és egyre többet utazunk kutyánkkal együtt. A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a BKK közös sajtótájékoztatón mutatta be, hogyan használjuk a budapesti tömegközlekedési eszközöket, amikor kedvenceink is velünk tartanak.
A legnagyobb tömegeket megmozgató metró közlekedés került elsőként terítékre, magát a sajtóesemény helyszínét is a 4-es metró vonal Szent Gellért téri állomása szolgáltatta. Elsőként hangzott el a kötelező és ismert póráz, szájkosár, oltási könyv és érvényes jegy négyese, majd a Rex által biztosított “demonstráló kutyusokkal” be is mutatták a helyes közlekedést. Úgy gondolom, lehetett volna még részletesebb a mondanivaló.
Kutyás tömegközlekedésnél az egyik legfontosabb eszközhasználati kérdés a metró esetében, a mozgólépcső helyes használata. A sajtóeseményen, a helyes utazást, kizárólag ölbe vehető kutyákkal mutatták be. Ezeknél a kutyusoknál úgy gondolom egyértelmű, hogy a gazdi ölbe veszi a mozgólépcsőre való felszállás előtt. Sajnos ez egyesek számára nem ennyire természetes és egyértelmű, ebből adódnak a szörnyű mozgólépcsős balesetek. Úgy gondolom, jóval nagyobb hangsúlyt kellene fektetni arra, hogy a kistestű kutyákat bizony szigorúan, kötelező jelleggel, csak ölbe véve szabad szállítani! Büszke kuvasz-golden retriver mix tulajdonosként, érdeklődve vártam a -nagyobb testű kutyák a tömegközlekedésben- témakörét. A nagyobb kutyusok szállítását Szűcs Panni a BKK kommunikációs igazgatója, röviden összefoglalta: Használjuk a lifteket. Ahol nincsen (például a legnagyobb forgalmat bonyolító 3-as metró teljes vonalán), kérjük meg az illetékeseket, hogy állítsák meg a mozgólépcsőt a számunkra, amin így fel, vagy lesétálhatunk. Mivel a működő mozgólépcsőket sokszor nagy tömegek használják, reálisabbnak tartom, az éppen használaton kívüli mozgólépcsőket igénybe venni. Általában minden metró állomáson találkozhatunk használaton kívüli mozgólépcsővel. Összességében, az eddig kommunikált szabályok megerősítését hallhattuk a BKK sajtóeseményén.
Érdemes letölteni a honlapjukon található információs füzetet, amiből az is kiderül, hol kötelező a póráz, milyen szájkosarat kell használnunk, és mi az, ami nem elfogadott.
Ingyenes tömegközlekedés jár kutyádnak januártól
Ha bérlettel utazol a BKK járatain, 2025 január elsejétől nem kell külön jegyet váltanod kutyusod (vagy biciklid) számára!
Szuper hír a kutyásoknak: jelentősen könnyebbé válik az utazás kedvencünkkel
Az utazóközönség visszajelzései alapján változnak, egyszerűbbé válnak a kutyák és gazdáik utazására vonatkozó szabályok a MÁV-csoportnál. Mától, azaz november 5-től minden helyjegyes vonaton szállítható kis- és közepes termetű kutya zárt doboz nélkül, csupán póráz és szájkosár használata mellett.
Kipróbáltuk Szlovéniában milyen Glampingezni
3 napot töltöttünk a Ljubljana melletti kisvárosban, hogy felfedezzük a környék adta lehetőségeket. Megnéztük a Bledi-tavat, kirándultunk egy alpesi panorámaúton és kutyabarát glampingben szálltunk meg, ahol a dézsafürdőből élveztük a hegyek szépségét.
Szerelem első látásra? A dugóban pillantotta meg egymást a két pitbull
Kedves videó egy váratlan találkozásról.
Óvatosan a kutyasétán: kezdődik az őzek násza
Nem csak az autóvezetőknek kell fokozottan ébernek lennie a nyár második felében: a kutyasétán, kiránduláson is keresztezhetjük a szerelmes őzek útját. Legyünk éberek!