Kutyával BKV-n - így közlekedj helyesen!
2016. október 05., 14:00
Szerző: Harasztovich Erika
Kategória: Jó tudni!
BKK sajtótájékoztatón jártunk, ahol megtudtuk, hogyan közlekedhetünk szabályosan kutyusunkkal a BKV járatain.
Élünk, alszunk, eszünk, játszunk, és egyre többet utazunk kutyánkkal együtt. A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a BKK közös sajtótájékoztatón mutatta be, hogyan használjuk a budapesti tömegközlekedési eszközöket, amikor kedvenceink is velünk tartanak.
A legnagyobb tömegeket megmozgató metró közlekedés került elsőként terítékre, magát a sajtóesemény helyszínét is a 4-es metró vonal Szent Gellért téri állomása szolgáltatta. Elsőként hangzott el a kötelező és ismert póráz, szájkosár, oltási könyv és érvényes jegy négyese, majd a Rex által biztosított “demonstráló kutyusokkal” be is mutatták a helyes közlekedést. Úgy gondolom, lehetett volna még részletesebb a mondanivaló.
Kutyás tömegközlekedésnél az egyik legfontosabb eszközhasználati kérdés a metró esetében, a mozgólépcső helyes használata. A sajtóeseményen, a helyes utazást, kizárólag ölbe vehető kutyákkal mutatták be. Ezeknél a kutyusoknál úgy gondolom egyértelmű, hogy a gazdi ölbe veszi a mozgólépcsőre való felszállás előtt. Sajnos ez egyesek számára nem ennyire természetes és egyértelmű, ebből adódnak a szörnyű mozgólépcsős balesetek. Úgy gondolom, jóval nagyobb hangsúlyt kellene fektetni arra, hogy a kistestű kutyákat bizony szigorúan, kötelező jelleggel, csak ölbe véve szabad szállítani! Büszke kuvasz-golden retriver mix tulajdonosként, érdeklődve vártam a -nagyobb testű kutyák a tömegközlekedésben- témakörét. A nagyobb kutyusok szállítását Szűcs Panni a BKK kommunikációs igazgatója, röviden összefoglalta: Használjuk a lifteket. Ahol nincsen (például a legnagyobb forgalmat bonyolító 3-as metró teljes vonalán), kérjük meg az illetékeseket, hogy állítsák meg a mozgólépcsőt a számunkra, amin így fel, vagy lesétálhatunk. Mivel a működő mozgólépcsőket sokszor nagy tömegek használják, reálisabbnak tartom, az éppen használaton kívüli mozgólépcsőket igénybe venni. Általában minden metró állomáson találkozhatunk használaton kívüli mozgólépcsővel. Összességében, az eddig kommunikált szabályok megerősítését hallhattuk a BKK sajtóeseményén.
Érdemes letölteni a honlapjukon található információs füzetet, amiből az is kiderül, hol kötelező a póráz, milyen szájkosarat kell használnunk, és mi az, ami nem elfogadott.
Kipróbáltuk Szlovéniában milyen Glampingezni
3 napot töltöttünk a Ljubljana melletti kisvárosban, hogy felfedezzük a környék adta lehetőségeket. Megnéztük a Bledi-tavat, kirándultunk egy alpesi panorámaúton és kutyabarát glampingben szálltunk meg, ahol a dézsafürdőből élveztük a hegyek szépségét.
Szerelem első látásra? A dugóban pillantotta meg egymást a két pitbull
Kedves videó egy váratlan találkozásról.
Óvatosan a kutyasétán: kezdődik az őzek násza
Nem csak az autóvezetőknek kell fokozottan ébernek lennie a nyár második felében: a kutyasétán, kiránduláson is keresztezhetjük a szerelmes őzek útját. Legyünk éberek!
Hogyan találnak haza a kutyák?
Rengeteg megható történetet hallhattunk, olvashattunk elveszett kutyákról, akik dacolva távolsággal, időjárással, megtalálták a hazavezető utat. De hogyan képesek erre? Tényleg olyan jó az irányérzékük, mint nekünk? Vagy egy belső iránytű vezeti őket?
Kutyáknál is jelentkezhet pánikroham?
Egy kellemetlen, ijesztő élmény bizonyos emberek, tárgyak, állatok vagy helyzetek kapcsán szorongást válthat ki a kutyában. De mikor lép át a szorongás pánikba? Mit kell tudnunk az állapotról?