Lámpalázas vagy, ha mások előtt kell beszélned? Erre is a kutya a megoldás!
2017. június 10., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Meg sem tudsz szólalni, ha vizsgára, előadás tartására, megbeszélésre kerül a sor? Lámpalázad van, ha több ember, vagy akár tömeg előtt kell beszélned? Kutyával ez ellen is tehetsz!
Mi is rengeteget írtunk már arról, milyen sokrétű módon hat pozitívan a négylábú kedvenc az egészségünkre, legyen az testi, vagy lelki. Erősítik az immunrendszerünket, gátolják az asztma kialakulását, aktívabb életmódra ösztönöznek, kiszagolják a legkülönfélébb betegségeket - és önzetlen szeretetükkel, odaadásukkal óriási mértékben támogatják lelki jólétünket is.
Az is ismeretes, hogy az iskolákban, egyetemeken nagy segítséget jelentenek a kutyák, főleg a vizsgaidőszakban: segítenek megbirkózni a diákoknak, hallgatóknak a stresszel. Egy amerikai egyetemen pedig egy új feladatot is kaptak a segítőkutyák: azoknak a hallgatóknak segítenek, akik lámpalázasak, így nehezükre esik előadást tartani, vagy vizsgázni - márpedig ezek a szereplések elengedhetetlenek a sikeres egyetemi eredmények megszerzéséhez.
Hogyan? A képlet igen egyszerű: a hallgatók a felkészülés alatt a kutyával gyakorolhatják a beszédüket. A kutya nagyon jó hallgatóság: folyamatosan figyel, és nem neveti ki az előadót, ha véletlen megbotlik a nyelve, vagy elrontja a mondatot. Emellett a jelenléte oldja a szorongást, a feszültséget, így építi fel szépen az apró sikerélmények segítségével a hallgató önbizalmát.
Forrás: facebook.com
Indexkép forrás: fox5ny.com
Cikk első megjelenése: 2016. szeptember 22.
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Honnan tudom, hogy lázas a kutyám?
És mit tehetek, hogy segítsek neki?
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!
Miért dől nekem a kutyám?
Figyelemre vágyik vagy inkább biztonságos menedéket keres nálunk? Netán aggódnunk kellene amiatt, ha kutyánk nekünk dől? Tudj meg többet e viselkedésről!
Kínzó viszketés? Miért vakarózik állandóan a kutyám?
Nem jó érzés látni, amikor imádott kutyusunk szenved. Folyton viszket valamije, alig tud pihenni, türelmetlenné válik, nem tud figyelni... Szóval vacakul érzi magát. De mitől?