Még a kutyájukat is képesek kínozni a drogfüggők egy újabb adagért
2017. március 03., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Szándékosan okoznak sérüléseket és fájdalmat kutyájuknak, macskájuknak a drogfüggők Amerikában. Miért? Azt remélik, hogy így könnyebben juthatnak egy újabb adag droghoz…
Bántják állataikat a drogfüggők, hogy az állatorvoson keresztül fájdalomcsillapítóhoz juthassanak - számolt be az amerikai sajtó. Az USA egész területéről jelentettek már ilyen eseteket az állatorvosok. A drogfüggők leginkább egy Tramadol nevű szerre pályáznak, mely egy ópiát típusú fájdalomcsillapító - ezt az orvosok gyakran használják az állatok gyógyításában, olcsósága és biztonságossága miatt. Azonban egyre ritkábban írják fel, pont a drogfüggők miatt - félő ugyanis, hogy a felírt szert nem az állat kapja, hanem annak gazdája veszi be.
Hogy az ilyen eseteket visszaszorítsák, az állatorvosok képzést kapnak arról, hogyan ismerhetik fel azokat a gazdákat, akik csak a drog reményében viszik be állatukat - melyek erős fájdalmakkal küzdenek. Természetesen ezidáig is figyelték az orvosok a bevitt állatokat, hogy felismerjék, és jelentsék, ha állatkínzással találkoznak. Ezután azonban a gazdik is erősebb “felügyeletre” számíthatnak.
Különösen odafigyelnek majd az orvosok az új betegeikre: a rendszeres állatkínzók, bántalmazók ugyanis minden alkalommal más orvost keresnek fel, rendszerint nem akarják azt sem, hogy az orvos utánanézzen a négylábú kórtörténetének. Az pedig egyenesen szembetűnő, ha a gazda kifejezetten azt a bizonyos gyógyszert kéri kutyájának. Könnyen lebuknak az állatbántalmazó drogfüggők azzal is, ha túl gyakran kérik a gyógyszert, mivel az az előírtnál sokkal hamarabb elfogy.
Hasonló módszereket alkalmazott egy Kentucky államban élő nő, akit három éve tartóztattak le a helyi hatóságok, miután kiderült, borotvával vagdosta kutyáját, hogy tramadolhoz jusson - írja a 24.hu. Heather Pereria több állatorvosnál is járt, és volt, hogy olyan hamar elhasználta a szert, hogy kénytelen volt rövid időn belül újabb adagot kérni az egyik állatorvostól (azt hazudta, a gyereke véletlenül lehúzta a vécén). A nőt végül négy évig tartó börtönbüntetésre ítélték.
Forrás: 24.hu
Indexkép forrás: 24.hu
Az állatorvosi asszisztensek mindennapjai
Személyes tapasztalataimat szeretném megosztani Veletek az állatorvosi asszisztensi munkakörről. Én nagyon szerettem, és a mai napig hiányzik. Ajánlom-e másoknak, akik érdeklődnek a szakma iránt? Nos, röviden és tömören igen, de azért fel kell készülni a nehézségeire.
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Idős kutya a családban – 6 tipp az egészségesebb és boldogabb nyugdíjas évekhez
Kisöregünk a legjobb barátunk, természetes, hogy azt szeretnénk, minél tovább együtt maradhassunk. Megfelelő gondoskodással örömtelivé varázsolhatjuk ezüst éveit is.
Mennyi a kutya ideális testhőmérséklete?
Előfordul, hogy kutyánkat megsimogatva úgy érzékeljük, testéből szokatlan melegség árad. Ez azonban nem feltétlen jelenti azt, hogy lázas. De hogyan állapíthatjuk meg, hogy minden rendben van kedvencünkkel? Vagy épp ellenkezőleg, ideje állatorvoshoz fordulni?