Látogatás az orvosnál stressz nélkül! Így csináld!
Tippek a nyugodt vizsgálathoz
2015. július 20., 06:00
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
Az állatorvosi látogatások stresszesek szoktak lenni, még akkor is, ha csak egy rutin eljárás miatt keressük fel a rendelőt. Egy kis gondos előkészülettel azonban sokkal könnyebbé tehetjük magunk és kutyánk számára az élményt.
Emlékszem, gyerekkoromban kinéztem egyszer az ablakon, mert szörnyű vonyítás hallatszódott az utcáról. Éppen oltási időszak volt a környéken. Egy hatalmas németjuhász kapaszkodott első mancsaival gazdája nyakába, és rettenetesen sírt. Olyanok voltak, mint a táncosok, ahogy közeledtek a rendelő felé. A férfi hátrált, magával húzva a két lábon lépkedő kutyát. Ennyire félénk ebet még sosem láttam. Sajnáltam szegényt, de a bemutatott balettet elfeledni nem lehet.
Szerintem nincs olyan állatorvosi vizit, amelytől ne tartana gazdi és kutyája egyaránt.
A félelem miatt aztán egy kis beavatkozás is traumatikus élménnyé változhat, és ez a benyomás mindkettőjükben megmarad.
A legjobb, ha már kölyökkorban, a legelső állatorvosi látogatáskor olyan nyugalmat teremtünk, ami megalapozza a későbbiek hangulatát. A kiskutyát ellazult állapotig simogassuk, és így vigyük be az orvoshoz. Ha ezt már lekéstük, akkor íme néhány ötlet, amivel átsegíthetjük magunkat és kedvencünket a nehéz pillanatokon.
- A saját szorongásunkat tartsuk kordában! Ha bennünk eluralkodik a stressz, a kutyánk egyből leveszi a vészjelzéseket. Próbáljunk mosolyogni, derűt magunkra erőltetni, és ezt a vizsgálat végéig megőrizni.
- Használjuk ki a kitűnő szaglásukat! Levendulaolajjal átitatott kendőt tartsunk magunknál, mert ez nyugtató hatású. Már a vizsgálat előtt pár órával elkezdhetjük a párologtatását, és a rendelőbe is vigyük magunkkal.
- Autóval ne csak akkor szállítsuk a kutyát, ha orvoshoz megyünk! Ez rögzül bennük, és még a kocsi közelébe se mennek. Ha mégis így volna, akkor egy kis levezető sétát alkalmazzunk megnyugtatásként, miután kiszálltunk a járműből. A nyugi-séta a vizsgálat utánra is jól jön!
- Jutalomfalattal bátorítsuk! Lehetőleg etetés előtt menjünk a vizsgálatra, és akkor a kedvenc falatkáival motiválhatjuk a nyugodtabb viselkedésre.
- Ha azt tapasztaljuk, hogy a kutya idegessé válik az állatorvosnál tett látogatás bármely pillanatában, nem ajánlatos elkezdenünk babusgatni és nyugtatgatni kedvencünket. Ezzel megerősítjük viselkedését, mely által idegessége fokozódhat, mivel jutalomként éli meg reakciónkat.
- Ha lehet, adjunk időt a váróban a kutyának. Nagyon sok szaggal találkozik itt, melyek feldolgozásához szüksége van néhány percre. Hagyjuk, hadd ismerkedjen a tereppel, mielőtt bemennénk a rendelőbe.
- Ha a kutyánk megtanulta az alap vezényszavakat (ül, áll, fekszik, fordul), akkor megkönnyíthetjük a dolgát, ha ezeket itt használjuk. Nem kell idegesen a helyét keresgetnie, ha mi adjuk az utasítást a mozgásra.
- Készítsünk listát a tünetekről. Már ezzel menjünk az orvoshoz, és mindent jegyezzünk fel, ami más, mint a megszokott. Ha nem ott kell gondolkodnunk, időt spórolunk.
- Kérdéseinket előre is összeszedhetjük, így biztosan nem feledünk el semmi lényegeset. A rendelőben elhangzottakat is írjuk fel, vagy kérjük meg az orvost, hogy a fontosabbakat jegyzetelje le számunkra.
- A vizsgálat után jöjjön egy jutalom kikapcsolódás! Kedvenc tevékenysége a vizit után feledteti, enyhíti a kellemetlenségeket. Elő a labdával, pórázzal, vagy úszónadrággal, és irány a feltöltődés!
A fenti tanácsokat érdemes kipróbálni, még akkor is, ha csak a szükséges oltásra megyünk legközelebb!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Forrás: http://www.cesarsway.com/
Indexkép forrás: http://www.urdogs.com/
3 napos programterv Zakopanéban kutyákkal
Képzeld el, hogy egy varázslatos, hófödte fenyőkkel és hegyekkel körülvett szálláson ébredsz, ahol a hagyományos hegyi hangulat átjárja a tested. A napot egy kalandos barangolással indítod a kutyákkal, hogy feltöltődjetek, miközben ők egy igazi téli élményt élvezhetnek. Délután a szauna kellemes melege segít ellazulni, az estét pedig egy hangulatos étteremben töltöd, ahol a helyi ízek varázsolnak el. Ez az igazi Zakopanei élmény!
Hány százalékban farkas egy farkas-kutya hibrid?
Mi történik a genetikával, ha a farkas és a kutya párosodik? Hány százék "farkastartalmú" kutyát kapunk, és ez miként befolyásolja a kapott egyed tulajdonságait?
Te tartanál egy farkas-kutya hibridet?
A farkas-kutya hibrid (röviden hibrid) kifejezés a farkas és a házikutya párosításából származó utódokra utal. Egyesek összekeverik, és tévesen használják a farkaskutya-hibrid és a farkaskutya kifejezést. A kettő között fontos különbség van. A farkaskutya nem mindig hibrid, és gyakran olyan házikutya leírására használják, amely viszonylag frissen rendelkezik farkas felmenőkkel.
Ássa el magát az a gazdi, akinek beletört a bicskája a kutyájába?
Sok bántás éri azt, akinek meggyűlik a baja a kutyájával.
...és legtöbbször maguktól a kutyásoktól érkezik.
A hóviharban, összefagyva találtak rá az öreg kutyára - Ilyen boldogan várja a Karácsonyt
Legalább másfél napja lehetett kint a dermesztő hidegben.