Mentett kutyák döntöttek Guinness rekordot
2018. szeptember 07., 13:00
Szerző: László Enikő
Kategória: Jó tudni!
Két menhelyről mentett kutya került be a 2019-es Guinness rekordok könyvébe. A jövő évi kiadásban ezek ugróbajnokok már biztosan szerepelni fognak!
Olvashattunk már Purinról, a 2016-os rekorderről, aki mancsaival kapta el a labdákat, valamint a 2017-es bajnokokról, akik vagy nagyságukkal vagy tehetségükkel érdemelték ki az elismerést. Most a két 2019-es bajnokkal ismerkedhetünk meg. Featherrel, a magasugró agárral és Geronimoval, az ugrókötelező ausztrál pásztorkutyával. Mindkettejüket Samantha Walle, kutyakiképző fogadta örökbe és az első pillanattól elkezdte őket edzeni.
Ebben a megható videóban Samantha mesél mindkét kedvencéről, hogy hogyan kezdte el őket tanítani, és hogy mennyire élvezik ezt ők maguk is. 15 éves kora óta foglalkozik kutyák oktatásával, tanításával és minden trükköt saját maga fejlesztett ki. Nagyon büszke arra, hogy mindezt elérték kutyusai és kihangsúlyozza, hogy egy menhelyi kutya is épp annyira jó, mint egy tenyésztőtől vásárolt társa.
A Guinness rekordok oldala szerint, Geronimo két rekordot is felállított. Az egyik, a legtöbb kutya által elvégzett ugrás egy perc alatt; a másik a legtöbb „double dutch” stílusú ugrás egy perc alatt - melynek lényege, hogy ketten tartják a kötelek végeit és a harmadik fél (ez esetben a kutya) középen ugrál. Az első versenyszámban Geronimo 91, a másodikban 128 ugrást tudott teljesíteni. Mindezt hat hét gyakorlás után. Samantha az első pillanattól rájött, kutyája mennyire energikus, ugyanis örökbefogadása után, hazafele menet ki akart szökkenni az autó ablakán. Ekkor döntötte el, hogy átnevezi Cricketről Geronimonak (az ugrások előtt használatos „Gernonimo” felkiáltás után).
Gazdája szerint Feather imádja szórakoztatni az embereket, egy igazi bohóc. Neve utal (Feather = madártoll, tollpihe) légiességére, könnyedségére és emellett rendkívül energikus. Az agár a kutyák magasugrási rekordját döntötte meg 191,7 cm-rel. Samantha azt mondja, minden nap sikerül kutyájának lenyűgöznie őt és minden akadályt könnyedén vesz. Heti háromszor edzenek, hogy Feather egyre jobb és jobb legyen.
Samantha az ő példájuk alapján is szeretné eltörölni azt az előítéletet, hogy egy kutyát azért hagynak magára, mert valami baj van vele. Mint láthatjuk, ezek a kutyák is csodálatos csiszolatlan gyémántok is lehetnek.
Indexkép forrás: guinnesworldrecords.com
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
Szomorúan nézte a menhelyen a kutya, ahogy fiatalabb társait örökbefogadják mellőle
Már nem is merte remélni, hogy vele is megtörténhet a csoda. Aztán egy szép napon...
Segítség, túl sovány a kutyám!
Kutyádnak kilátszik a bordája, keskeny a válla, felhúzott a hasa? Nem feltétlen szimplán csak atletikus alkat, lehet, hogy kórosan sovány.
Árva kutyákon segítenek az OPERA balettművészei és -növendékei
A Vigyél Haza Alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Kutyát karácsonyra
Gondolatébresztő téma, amely évről-évre mindig felmerül. Én nem szeretnék olyan véleményt formálni, amely fekete-fehéren megmondja a tutit. Miért ellenzik olyan sokan? Lehet jól ajándékozni? Nézzük, mire kell mindenképp figyelnünk, ha élő állatot szeretnénk ajándékozni!