
Milyen gyakran kell tisztítani a kutya tálját?
2019. január 15., 12:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Te milyen gyakran tisztítod kedvenced etető- és itató tálját? Tisztítod egyáltalán? Csak elöblíted, vagy valamilyen tisztító-/mosogatószerrel is átmosod? Netán a mosogatógépbe is beteszed?
Ahány ház, annyi szokás. Nem kivétel ez alól a kutyatartáshoz kapcsolódó tevékenységek sora is. Vannak dolgok, amik kiemelt figyelmet igényelnek, másokat hajlamosak lehetünk halogatni, “ellustálkodni”. A hétköznapi rohanásban nem is csoda, ám mindent nem lehet erre fogni, igaz?
Az etető- és itatótálat is tisztán kell tartanunk, hiába “csak a kutya” eszik belőle. Ugyanolyan fontos, hiszen az edényén is nagyon könnyen megtelepszenek a baktériumok, és megfelelő tisztítás nélkül könnyedén el is szaporodnak - anélkül, hogy észrevennénk. Kutyánk pedig nap mint nap felnyalogatja őket az eledelével együtt.

Fotó: healthypawspetinsurance.com
Az, hogy milyen sűrűn javasolt tisztítani a tálat, függ attól is, hogy mivel etetjük a kutyánkat. A száraz táppal etetőknek elegendő napi egyszer elmosni, eltörölni a kutya tálját, ám azokat a tálakat, amibe nedved eledel, vagy épp nyers étel kerül, minden etetés után kötelező elmosni! Így könnyedén megakadályozhatjuk a nem kívánt kórokozók megjelenését, amik árthatnak kutyánk egészségének. Egy kis odafigyeléssel hamar a napi rutinunk részévé válik majd a mosogatás.
Érdemes bizonyos időközönként a mosogatógépbe is betenni a tálakat, hiszen a gép igen magas hőmérsékleten végzi a mosást, amivel minden szennyeződést és kórokozót el tud tüntetni.
Mosogató- és tisztítószer választásakor kerüljük az erős illatúakat, a legjobb, ha valamilyen erős, de környezetbarát terméket választunk. Alaposan öblítsük le minden esetben, hogy ne jusson be kedvencünk szervezetébe!
Indexkép forrás: pinterest.com
Mennyire tiszta a kutyád etetőtálja?
Egy kutatás szerint ugyanis káros lehet egészségére, ha nem figyelünk oda erre.
Fülproblémák kutyáknál – Tünetek és teendők
A kutyafül. Kicsi, nagy, háromszögalakú, ovális vagy kerek. Hegye mutathat felfelé, lóghat lefelé vagy hetykén megtörik, és igazán bájos megjelenést kölcsönöz viselőjének. De mi történik, ha a fül megbetegszik? Hogyan segíthetünk kedvencünknek?
Miért habzsol a kutyám?
Figyel, ólálkodik, felmér, szemmel tart, csaknem szemmel ver… amiért még mindig nem adtad neki AZT a bizonyos tele tálkát! Amint lehetősége adódik rá, egyből nekiesik a kapott finomságoknak. Fel sem néz, dehogy ül le illedelmesen, harapja az ételt, a tálat, a levegőt… Utóbbiból nem keveset nyelve, ami később felfúvódást, gyomorbántalmakat okozhat neki. Nem telik bele harminc másodpercbe sem, nyom nélkül eltünteti a bizonyítékot. Olyan, mintha semmit nem kapott volna. Szemrehányóan néz az „állatkínzó” gazdira. Szemében ott a megvetés: „hát csak ennyire telt”?
Lipoma, a jóindulatú zsírdaganat kutyáknál
Zsírcsomó, zsírdaganat, lipoma… Első olvasatra ijesztően hangozhatnak e kifejezések, ám legtöbb esetben jóindulatú daganatokról van szó. Mit kell tudni róluk és mi a teendőnk?
A méz áldása - Kutyánk számára is egészséges finomság
Ételeink, italaink édesítője, süteményeink ínycsiklandó hozzávalója. Gyógyító ereje évezredek óta közismert; és kedvenceink is szívesen megkóstolnák. Ők is érezhetik a méz jótékony hatásait, de vajon ehetnek belőle?