
Mindent tudsz már a kedvencedről? Tanulj a kutyákról a legnevesebb szakértőktől!
Harmadszor: Magyar Kutyás Akadémia
2017. március 19., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Tanulj még többet kutyádról, bővítsd eddigi kutyás tudásod a legváltozatosabb témákban! Már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Magyar Kutyás Akadémia Gödöllőn - mutatjuk a részleteket!
A korábbi két konferenciához hasonlóan idén tavasszal is Gödöllőn, a Szent István Egyetemen kerül megrendezésre a Magyar Kutyás Akadémia: a III. Kinológiai Konferencia. Ezúttal is hazánk legnevesebb szakértői sorakoznak fel azért, hogy előadásukkal bővítsék a gazdik tudását, hasznos információkkal lássanak el minden érdeklődőt, így téve még teljesebbé a felhőtlen kutya-gazdi kapcsolatot. Hogy a március 25-i konferencián mire is számíthatunk pontosan, arról a Magyar Kutyás Akadémia megálmodóját és szervezőjét, Pazonyi Zsanettet kérdeztük:
A korábbi két konferenciának is óriási sikere volt a gazdik körében. Idén mivel várjátok a látogatókat? Sokan jelentkeztek már?
Tavaly közel 400 kutyaimádó fordult meg a rendezvényeinken az ország számos pontjáról, laikustól a tenyésztőig, fiataltól az idősebbekig. Izgalmas, látványos, interaktív és közérthető előadásokkal készülnek az előadóink idén is. Ez nem egy unalmas konferencia, új barátságok kötődnek, lehet beszélgetni az előadókkal, tanácsot kérni tőlük, hiszen a szakterületeik elismert képviselői. Többek között újdonság lesz a gyógytea kóstoló, így a gazdik akár meg is kóstolhatják a kutyusaiknak adható készítményeket. Az idei létszámot tekintve már több mint 100 gazdival telnek meg a gödöllői padsorok. Örömmel tölt el bennünket, hogy a gazdik a jó hírünket viszik tovább országszerte és bizalmat szavaznak a rendezvénysorozatnak. Idén még sok újdonságra készülünk.

Fotó: Magyar Kutyás Akadémia
Milyen témákat érintenek az előadások a III. Kinológiai Konferencián?
Többek között megtudhatjuk Maros Katalin etológus előadásából, hogy a kutyának is számít, hogy milyen árnyalattal a hangunkban beszélünk hozzájuk? Bendzsel Dániel doktor úr szemléletesen mutatja be, milyen veszélyt hordoz magával a jó idő a kutyusaink fülének védelme szempontjából? Érintjük a kutyafuttatók használatának a témáját is Lukács Zoltán doktor úr jóvoltából. Pár pillanat és itt az augusztus és a tűzijátékok időszaka, kedvenceink biztonságos és gazdik által is használható praktikákról, tippekről, készítményekről tart közérthető előadás Paál Csaba doktor úr. A napunk végén pedig Marton Zsófia a kutyák házipatikájáról tart egy izgalmas előadást sok gyógynövénnyel, ami megfogható és meg is kóstolható a helyszínen.

Fotó: Magyar Kutyás Akadémia
Akik az utolsó pillanatra halogatják a jegyvásárlást, meddig és hol tehetik meg?
Március 22. (Szerda) éjfélig lehet regisztrálni és jegyet vásárolni a rendezvényre. A weboldalunkon keresztül. Itt a pontos program és az előadóink is megtalálhatók.
Remek alkalom adódik tehát szombaton arra, hogy fejlesszük magunkat, bővítsük kutyás ismereteinket. Nem érdemes kihagyni!
Ízelítőként olvassátok el az első két konferenciáról szóló írásunkat:
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: sheknows.com
A kutyák agyában is tetten érhető, hogy milyen ételt szeretnek
A kutyák agyában, pontosabban a jutalom feldolgozásáért felelős nucleus caudatusban is tetten érhető, hogy milyen ételt szeretnek igazán és milyet kevésbé - derült ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia Tanszék és a francia Symrise Pet Food cég közelmúltban megjelent közös kutatásából.
Boldog a kutyám? Íme 16 jel, melyből kiderül!
Te is elgondolkodtál már azon, mi lenne, ha kedvenced elmesélhetné, mit érez? Az alábbi jelek segítségével megtudhatod a választ az egyik legfontosabb kérdésre is: boldog-e a kutyád?
A kutyák jobban hallgatnak a nőkre, mint a férfiakra
Egy friss kutatás szerint a kutyák agya könnyebben ráhangolódik a női hangokra, főleg, ha kedvesen beszélünk hozzájuk. Ráadásul az eredmények szerint jobban hallgatnak is a nőkre, mint a férfiakra. Mi lehet ennek az oka?
Új kutyatartó mesterkurzus indul az Állatorvostudományi Egyetemen
Új kutyatartó mesterkurzus indul az Állatorvostudományi Egyetemen októberben; a programra, amelynek célja a professzionális kutyatartással kapcsolatos legmagasabb szintű tudás átadása, szeptember 18-ig lehet jelentkezni.
A modern kutyafajták agya nagyobb, mint az ősi fajtáké
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke tájékoztatta kedden az MTI-t.