A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Mit jelent, ha a kutya körkörösen csóvál a farkával?

2024. szeptember 29., 08:00


Szerző: M.Lilla


Kategória: Jó tudni!




Helikopterezik, propellerezik? Ismerős kifejezések, amik biztosan jelzik: kedvenced boldognak érzi magát!



 

A kutya farka rengeteget árul el hangulatáról – az, ahogyan tartja, mozgatja más-más jelentéssel bírhat. Csóválhat gyorsan, lassan, feszesen vagy lazán, és az sem mindegy, hogy jobbra vagy balra lengedez.

 

A farkinca mozgása információk széles tárházát foglalja magában, és ha még csak most kezdünk ismerkedni a kutyák viselkedésével, könnyedén gondolhatnánk, hogy „ha a kutya csóvál, akkor boldog és barátságos”. Nos, ez nem mindig van így, a csóválás egy bizonyos fajtája azonban minden jel szerint ezt takarja: ha körbe-körbe csóvál, hegye pedig széles kört ír le.

 

 

Mit jelent, ha körkörösen csóvál a kutya a farkával?
Mit jelent, ha körkörösen csóvál a kutya a farkával?
Fotó: rd.com

 

 

Mit jelent a propeller farkinca?

 

Legtöbbször arra utal, hogy a kutya nagyon örül, amikor olyasvalaki kerül a látóterébe, akit kedvel – főleg, ha az illetővel jó ideje nem találkozott. Sokszor láthatjuk olyan videókon, ahol a kutyus rég nem látott gazdiját kitörő örömmel fogadja, például tengerentúli katonai szolgálatáról tér haza hónapok vagy évek múltán.

 

Más kutyusok pedig annyira lelkesek, hogy szinte mindig propellerezve köszöntik szeretett családjuk tagjait – akkor is, ha csak 10 percre mentek el otthonról. Van, akiből a séta lehetősége váltja ki, míg másokból kedvenc játékuk vagy négylábú barátaik látványa hozza elő a körkörös csóválást.

 

 

A körkörös csóválás azt jelezheti, hogy a kutya nagyon örül, boldog
A körkörös csóválás azt jelezheti, hogy a kutya nagyon örül, boldog.jpg
Fotó: inverse.com

 

 

Általánosságban elmondható, hogy minél jobban "csóválja a farok a kutyát", annál barátságosabbak a szándékai. Az igazi boldog csóválásnak azt tartják, amikor szinte az egész teste riszál; válla, törzse és persze hátsó fele is.

 

Habár a körköröst csóválást tipikusan a barátságosság és pozitív érzelmek jelének tekintik, ne feledkezzünk meg arról, hogy sohasem szabad egyetlen jel alapján értelmezni a kutya viselkedését. Nézzük meg, milyen kontextusban történik, milyen körülmények között csóvál így a kutyus, figyeljük meg testbeszédét, ad-e ki hangokat, és ha igen, milyet, és így tovább. A kutyakommunikáció rengeteg érdekességet tartogat mindenki számára – tanuljunk hát minél többet a témában!

 

Forrás: thewildest.com
Indexkép forrás: rd.com
Cikk első megjelenése: 2022. november 23.

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

Témába vág

Miért mászkál cikk-cakkban a kutyám a sétán? Miért mászkál cikk-cakkban a kutyám a sétán?
Kiborít, amikor kedvenced ide-oda jön-megy, össze-vissza kóvályog a sétán? Miért nem tud egyszerűen "csak" sétálni? Szépen, nyugodtan, okosan... Lássuk, mi okozhatja ezt a viselkedést, és hogyan javíthatunk a helyzeten!

Miért hozza oda a kutya a játékát, amikor hazaérkezik a gazdi? Miért hozza oda a kutya a játékát, amikor hazaérkezik a gazdi?
Aligha létezik jobb dolog egy fárasztó nap után, mint csóváló farkincára hazaérni. Elfordítjuk a kulcsot a zárban, belépünk az ajtón és hallgatjuk a mancsok tipegését. És négylábú barátunk megjelenik kedvenc játékával a szájában. Miért csinálja?

Miért szeretik a kutyák a macskakakit? Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?

6 tévhit a nagytestű és óriás kutyákról, amit nem kell feltétlenül elhinni 6 tévhit a nagytestű és óriás kutyákról, amit nem kell feltétlenül elhinni
Lusták, nem valami eszesek és könnyen elhíznak? Csupán néhány feltételezés a termetes bundásokról, amit bárki megcáfolhat, aki kicsit is ismeri őket.

Miért szaglásszák a kutyák egymás hátsóját? Miért szaglásszák a kutyák egymás hátsóját?
Zavarba ejtőnek tűnhet, ám a kutyák számára a kommunikáció lényeges részét képezi az, hogy megszimatolják egymás intim területeit. Miben segíti ez őket?

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

MTI EB OVO Közhasznú Egyesület AEGON Magyarország Zrt. Praktiker

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz Hírek - Címlapon
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés? Hírek - Címlapon
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?