
Pfúj, de büdi!
A rossz lehelet ellenszerei
2015. March 29., 19:30
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
A kutya nem használ mentolos szájvizet, így gyakran érezhetjük, hogy nem túl jó a lehelete. Alábbi írásunkban mutatunk néhány tippet, hogyan javíthatunk ezen a kellemetlenségen.
A rossz szájszagú kutyacsók bizony nem túl kellemes. Ennek lehet prózai oka, de utalhat súlyos egészségügyi problémára is. Általában baktérium okozza, de jobb utánajárni, illetve kezelni.

Fotó: http://oxyfresh.com/
Íme néhány tanács, ami segít kizárni a komolyabb gondokat, illetve javít a kellemetlen tüneten.
1. Állatorvosi kivizsgálás
Amikor azt érezzük, hogy elviselhetetlen bűz áramlik kutyánk szájüregéből, első lépésként keressük fel az állatorvosunkat. Általános kivizsgálást végez, rákérdez a viselkedésre, étkezési szokásokra, szájhigiéniára.
2. Fogászati szűrés
A rossz leheletet okozhatja a fogak romlása, a fogíny sorvadása. Ezért olyankor, amikor különben is felkeresnénk az állatorvost, kérjük meg, hogy végezzen egy alaposabb átvizsgálást.
3. Akadály a szájüregben
A kutya nem tudja mindig kipiszkálni a fogai közé ragadt étekdarabot. Így a bomlásnak indult maradék szintén bűzös lesz. Sajnos a szájüregi daganatok is okozhatnak hasonló tüneteket, ennek kiszűrése miatt is érdemes az orvossal konzultálni.

Fotó: http://static1.vetknowledge.com/
4. Fogápolás naponta
Bármilyen furcsa is, de naponta jó lenne, ha időt szakítanánk kutyánk fogmosására. A legjobb kölyökkorban elkezdeni, hogy hozzászokjon az állat. Emberi fogkrémet szigorúan tilos használni, mert betegséget okoz! Lehet kapni fogápolási terméket a kutya részére is. A felső fogsor, valamint a nyelv tisztítására kell kiemelt figyelmet szentelni.
5. Játékrágcsa
Jó minőségű, kemény műanyagból készült rágókás játékot vegyünk kutyánknak. Esetleg bekenhetjük kutyafogkrémmel, hogy megszokja az ízét, valamint kifejtse a hatását. A plakkokat fellazítja a rágóka és a fogkrém, így könnyeben lepotyognak.

Fotó: http://dogbadbreath.org/
6. Fogtisztító falatok
Már mindenhol kaphatóak a fogtisztító jutifalik. Ezeknek rendszeres adása szintén csökkenti a fogkőképződést és a plakkok kialakulását. Ugyanilyen hatékony a marhabőrből készült préselt csontrágóka is. Itt figyelni kell, hogy ha már elég kicsire rágta, nehogy lenyelje és megakadjon a torkán.
7. Húsmennyiség korlátozása
Ha sok húst tartalmaz a kutya étrendje, akkor szintén gyanakodhtunk arra, hogy ez okozza a büdös szájszagot. Érdemes megfigyelni, hogy a hús csökkentése után változik-e a lehelet.

Fotó: http://www.dinovite.com/
8. Napi étkezések szabályozása
A kutya szájában levő baktériumok folyamatosan termelődnek, ha a kutya egész nap ehet, vagy lepottyan neki egy-két jó falat. Egészségügyi szempontból is érdemes az ételkorlátozást betartani!
Természetesen a szájszag erőssége a kutya egyéni jellemzője is, ezért ezt vegyük figyelembe, mielőtt súlyos következményeket vonnánk le a lehelet milyenségéből.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Forrás: http://mom.me/
Nyáladzó kedvenc óriásunk, a bernáthegyi
Ki ne ismerné a Beethoven filmek főszereplőjét, a bernáthegyit? Csak imádni lehet ezt a kedves óriást! Nézzük, miért ennyire népszerűek világszerte.
Rettenetesen kiakadt a duci kutya, amikor vízi tornára fogták
Mintha azt mondta volna "hé srácok, ezt kapjátok azért, hogy nekem itt kell szenvednem!”
A húsvéti asztal finomságai kutyádnak. Melyik veszélyes?
Terülj-terülj asztalkám van a legtöbb háztartásban az ünnepek alkalmával, megannyi finom falattal. Ám nem biztos, hogy ez kutyádra nem veszélyes azon kívül, hogy minden bizonnyal neki is ízlene. Melyik fogásokkal kell vigyáznunk?
Kennelköhögés járvány van
Elsősorban Budapesten és a környező településeken tombol a vírus: egy ideig kerülni szükséges a kutyafuttatókat, kutyás közösségeket!
Mit tegyek, ha elveszett a kutyám?
Minden gazdi rémálma, hogy kutyája eltűnik. Mit érdemes tennünk, hogy növeljük az esélyét a happy endnek?