
Rengeteg a szopornyicás róka - létfontosságú kutyáink beoltatása!
2021. augusztus 13., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Egyre több szopornyicás rókát találnak, a veszélyes betegség pedig kutyáinkat is fenyegeti. Ezért rendkívül fontos, hogy ne hanyagoljuk el kutyánk oltását!
Az Állatmentő Szolgálat Alapítvány a facebook oldalán hívja fel a figyelmet a szopornyica-veszélyre. Mint írják, kutyás megbetegedésről egyelőre nem tudni, de egyre több fertőzött rókáról kapnak bejelentést, emellett más vadállatok is érintettek lehetnek.
Felhívják a figyelmet, hogy rendkívül fontos kutyánk beoltatása!
A betegség emberre nem veszélyes, kutyáinkra azonban annál inkább. A terjesztésben macskák is szerepet játszhatnak: rajtuk a betegség nem okoz tünetet, terjeszteni azonban tudják. Éppen ezért, a “kijárós macskák” miatt is rendkívül fontos, hogy kutyánk a kombinált oltását megkapja.
A betegséget az oltással megelőzni könnyű, megbetegedés esetén azonban akár végzetes kimenetelű is lehet.
A szopornyica tünetei: hasmenés, hányás, láz, szem- és orrváladékozás, valamint idegrendszeri tünetek mint a remegés, rángatózás.
Indexkép forrás: Unsplash - Erik Mclean
5 tünet, ami komoly bajt is jelezhet a kutyánál
Erőteljesen liheg vagy nyálzik? Folyton szomjas és vizet kér? Másként kezd el viselkedni? Talán még a szaga is megváltozik... Mi mindenre utalhat, ha szokatlan tüneteket tapasztalunk kedvencünknél?
Hasnyálmirigy-gyulladás kutyáknál – Tünetek és teendők betegség esetén
Változatos tünetei miatt nem mindig könnyű felismerni a betegséget, ám az állapot hamar súlyosbodhat, ezért mielőbbi állatorvosi ellátást igényel. Hogyan segíthetünk kedvencünknek?
Kölyökkutyád van? Íme 10 gyakori betegség, melyről tudnod kell
Bármennyire is nem szeretünk gondolni rá, fontos, hogy tisztában legyünk azokkal a betegségekkel, melyek hamar leverhetik lábukról kiskedvencünket. Ismerjük fel a jeleket!
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?