Sorozatos kutyamérgezések Szegeden
2018. január 23., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
A szegedi kertekbe dobálja be a kutyáknak szént mérgezett falatokat az ismeretlen tettes. Ténykedésének már több kutya is áldozatául esett.
Több éve mérgezi valaki a Szeged-Szőregen élő kutyákat úgy, hogy a méreggel átitatott ételdarabokat a kertesházak udvarára dobálja be.
Legutóbbi áldozatának csodával határos módon sikerült megmenekülnie: az egyéves labradoron szerencsére időben észrevette gazdája a mérgezés tüneteit, és a kutya nagy méretének hála időben odaértek az állatorvoshoz. A Délmagyar.hu-nak a labrador gazdája, Bagó István mesélte, hogy Monti, a megmenekült labrador társát már megmérgezte az illető - sajnos őt nem tudták megmenteni.
A megmérgezett spánielük azonban nem az egyetlen áldozata volt az elkövetőnek: egy dobermann, egy skót juhász és egy másik labrador is méreg miatt halt meg a környékükön.
A probléma az, hogy a szándékos mérgezést csak tettenérés esetén lehet bizonyítani. Még a vérvétel sem bizonyítja a szándékosságot. A másik bizonyíték az lenne, ha az udvarban találnának a mérgező csaliból – magyarázta a Délmagyar.hu kérdésére Pinnyey Szilárd állatorvos, aki Monti életét is megmentette.
***
Mit tehetünk a mérgezés elkerüléséért, és ha már megtörtént a baj?
- A legjobb megelőzési mód, ha megtanítjuk a kutyánknak, hogy senkitől, soha, semmit el nem fogadhat.
- Amint azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, hasmenés, nyáladzás jelentkezik, azonnal vigyük állatorvoshoz, mert az időfaktor életmentő lehet!
- Ha mérgezésre gyanakszunk tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk az ebet, míg el nem jutunk az orvosig.
- Ha maradt még a mérgezett ételből, vigyünk magunkkal az orvoshoz, így könnyebben tud diagnózist felállítani.
Ide kattintva olvasható korábbi írásunk, melyben a leggyakoribb mérgező anyagokat és azok okozta tüneteket vesszük sorra.
Indexkép forrás: pinterest.com - a kép illusztráció
A rettegett fagyálló veszélyei
Minden évben előkerülő téma, ám sosem lehet eléggé hangsúlyozni: jobb félni, mint megijedni. A fagyálló veszélyeiről minden gazdinak tudnia kell!
10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
Kutyaegészség - A 10 leggyakoribb probléma, melyről tudnunk kell
Kedvencünk egészségének megőrzése érdekében jó, ha tisztában vagyunk a kutyákat érintő leggyakoribb betegségekkel. Gyógyulását is elősegíthetjük, ha időben felismerjük az árulkodó jeleket!
Ehet a kutya diót?
Miért is ne? Hiszen egyik legegészségesebb ropogtatnivalónk, egyenesen a természet patikájából. De vigyázni kell vele, mert komoly baj is származhat belőle!