Szopornyicás rókákat találtak - kutyánkra is veszélyes a betegség, életmentő lehet a megelőzés!
2021. április 30., 14:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
A BirdMania - Madárpark és Vadmadár-mentőközpont közzétett felhívása szerint rövid időn belül már a második szopornyica fertőzött róka került hozzájuk. A fertőzés a kutyákra is veszélyes, életmentő lehet a megelőzés!
10 nap alatt két végstádiumos szopornyica fertőzött rókát találtak Dömös és környékén - hívta fel a figyelmet a BirdMania - Madárpark és Vadmadár-mentőközpont a Facebook oldalán.
A betegség emberre nem veszélyes, kutyáinkra azonban annál inkább. A terjesztésben macskák is szerepet játszhatnak: rajtuk a betegség nem okoz tünetet, terjeszteni azonban tudják. Éppen ezért, a “kijárós macskák” miatt is rendkívül fontos, hogy kutyánk a kombinált oltását megkapja.
A betegséget az oltással megelőzni könnyű, megbetegedés esetén azonban akár végzetes kimenetelű is lehet.
A szopornyica tünetei: hasmenés, hányás, láz, szem- és orrváladékozás, valamint idegrendszeri tünetek mint a remegés, rángatózás.
A BirdMania - Madárpark és Vadmadár-mentőközpont teljes közleménye ide kattintva olvasható.
Honnan tudom, hogy lázas a kutyám?
És mit tehetek, hogy segítsek neki?
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
A rák korai felismerése kutyáknál - 12 árulkodó jel
Kutyáinkat is érinthetik daganatos megbetegedések, ezért fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mely tünetek jelentkezése esetén lehet rákra gyanakodni. Ehhez szeretnénk most egy kis segítséget nyújtani.
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?