Tél: a petárdázások, a jég és a megfázások szezonja
2019. december 07., 08:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
Na és persze a hóban sétálásnak, az ajándékoknak, a gyönyörű hóesésnek és a Kedvencünkkel a kanapén való összebújásának is a tél az időszaka. Ahhoz viszont, hogy az évszak a felhőtlen örömökről és a jobbnál jobb élményekről szóljon, oda kell figyelnünk pár apróságra.
Séták a hideg téli napokon
A legtöbb gazdi és kedvence imád a friss hóban sétálni és játszani. Ha kedvencednek hosszú és sűrű a talppárnái között a szőr, érdemes megkurtítanod a hóban való séták előtt: a szőrökön könnyen összetapad ugyanis a hó, így kis hógolyó-szerű csomók gyűlhetnek össze a mancson, ami kényelmetlen érzést, egy idő után már fájdalmat, rosszabb esetben kisebb felszíni sérüléseket okozhatnak. Fontos a mancs só elleni védelme is: a durva sókristályok felsérthetik a mancsot, és rövid idő alatt kimarják. Ezek a kicsinek tűnő karcolások nagyon lassan gyógyulnak, ha nem figyelsz oda, a fertőződés veszélye is fennállhat. Séta előtt kend be mancsvédő krémmel kedvenced tappancsát, hazaérkezve pedig langyos vízzel öblítsd le a sót!
A téli séták, túrák alatt figyelj oda arra is, hogy Kedvenced ne egye a havat, ez ugyanis könnyen mandula-, torok- és gyomornyálkahártya-gyulladást okozhat. Az alábbi tüneteknél gyanakodhatsz ezekre a gyulladásokra: étvágytalanság, láz, köhögés, folyó orr, esetleg nyálzás, torokfájás. Az üveges, habos, sokszor sárgás színű hányás is erre a bajra utalhat - ha felmerül a gyanú, fordulj állatorvoshoz! Az idős, vagy a kisebb bundával rendelkező, kistestű ebek könnyebben megfázhatnak, mint szőrmók társaik: gondoskodj megfelelő ruháról!
Bosszúságot okozhatnak a befagyott pocsolyák: a csúszkálás rajta jó móka, viszont ha megreped, összetörik, könnyen felvághatja a kutya lábát! És ha már jég: kerüld a befagyott tavak jégtükrét: az inkább enyhe teleinknek “köszönhetően” már ritkán vastagszik meg annyira a jég, hogy elbírjon minket,vagy akár csak kutyánkat. Ne kísértsd a szerencséteket! (A biztonságos jégrelépésről itt írtunk.)
A decemberi mumus: a szilveszter
Az év utolsó napja rettegésben tartja állatainkat: a folyamatos durrogtatás, a villanó fények rengeteg kutyánál és (macskánál!) okoz pánikot, aminek következtében mindent figyelmen kívül hagyva próbálnak menekülni. Nem állhatja útjukat kerítés, bokrok, vagy egy főút - minél távolabb akarnak kerülni a félelmetes zajoktól. Sok kutya akár magában is kárt tud tenni miközben ki akar szabadulni. Nagyon fontos, hogy időben kezdj el felkészülni a nehéz év végére - ehhez tippjeinket ide kattintva olvashatod.
Légy tudatos!
Felelős Gazdiként tegyél meg mindent, hogy ezeket a baleseteket, betegségeket megelőzd. Kis odafigyelés a részedről, és máris felhőtlenek lesznek a mindennapok és ünnepnapok egyaránt!
Ám sajnos előfordul, hogy minden előkészület és odafigyelés ellenére megtörténik a baj. Ha betegség, vagy komolyabb sérülés jelentkezne, ne habozz az állatorvosod segítségét kérni! Jelentősen könnyíthetsz a pénztárcádon, ha kisállatbiztosítást kötsz Kedvenced számára (igen, ilyen is van!) A jelképes összegért kötött biztosítás az ilyen vészhelyzetek esetén különösen jól jönnek!
Ha esetleg külföldi kirándulást tervezel, vagy az országon kívül, hófödte tájon töltenéd kedvenceddel az ünnepeket, érdemes olyan utasbiztosítást kötnöd, mely kedvencedre is kiterjed! Jobb félni, mint megijedni!
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: mnn.com
Cikk első megjelenése: 2016. december 29.
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Megrendítő szembesülni a tudattal, hogy kedvencünk látása romlik, ám a kutyák csodálatosan képesek alkalmazkodni a megváltozott helyzethez. Támogató jelenlétünk átsegíti őket a nehézségeken, kis odafigyeléssel mi is megkönnyíthetjük mindennapjaikat.
Őszi kirándulás kutyával - Az évszakkal járó kihívások
Hőmérséklet ingadozás, nedves avar, gyors sodrású folyók... Megannyi veszélyt rejthet a természet ősszel is, de ettől még nem szabad lemondanunk a túrázásról. Mire figyeljünk, ha útnak indulunk?
Őszi kirándulás kutyával - Első lépés, a Tervezés
Napsütés, kellemes meleg, friss levegő. Mi is lehetne jobb alkalom egy kis kutyás kimozdulásra, mint az ősz? Mire figyeljünk, mielőtt elindulnánk?
Minőségi kutyaházakat kapnak az árva állatok, amikben átvészelhetik a hideget
Minőségi kutyaházakat kapnak az árva állatok, amikben kényelmesebben átvészelhetik a hideg hónapokat, míg nem találnak gazdára.
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.