
Tiszteletbeli diplomát kapott egy golden retriever
2019. január 08., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Könnyű
A golden retriever végigkísérte mozgássérült gazdiját az egyetemi évek alatt: ott volt minden tanítási napon, de még a vizsgákra is gazdájával tartott. Az egyetem különleges módon ismerte el a segítőkutya munkáját!
Brittany Hawley-nál 16 éves korában diagnosztizálták a komplex regionális fájdalom szindrómát (CRPS). A betegség okozta disztónia miatt Brittany nem tud járni, így kerekesszékbe kényszerült. A lány a paws4people szervezettől kapott segítségül egy golden retrievert - épp azon a napon, amikor a lányt meghallgatásra várták az egyetemen, ahová jelentkezett. A felvételi sikerült, így Brittany és GRIFFIN, a segítőkutya New Yorkba költöztek.

Fotó: cbsnews.com
Az egyetemet együtt kezdték meg, és csinálták végig: a kutyus minden órára, foglalkozásra, közösségi programra elkísérte gazdáját, sőt, még a vizsgákon is ott volt!Bár máshogy, de GRIFFIN is keményen dolgozott az egyetemi évek alatt. Feladata, hogy olyan hétköznapi apró dolgokban segítse Brittanyt, melyek mozgáskorlátozottsága lévén nehézkessé váltak számára: ajtót nyit, lámpát kapcsol fel-le és képes jelezni más embereknek, ha valami baj történik Brittanyval és segítség kell.

Fotó: cbsnews.com
A sikeres vizsgák után elérkezett az ünnepélyes diplomaosztó ünnepség, ahova Brittany természetesen GRIFFIN-nel érkezett. A kutyus, hasonlóan gazdájához, és annak évfolyamtársaihoz, végzősként talárt viselt, méghozzá egy igazán megható okból: Brittany kérvényét elfogadta az egyetem vezetősége. Eszerint GRIFFIN is diplomát kap: a tiszteletbeli elismerést gazdájával együtt vette át a golden retriever.
“Sokkal függetlenebbnek és nyitottabbnak érzem magam, ha GRIFFIN velem van. Jobban érzem magam vele. Az egyetem első napjától azt szerettem volna, ha GRIFFIN velem együtt végez” - mesélte Brittany a cbsnews-nak.
Brittany egyébként foglalkozási terapeutaként végzett, az a terve, hogy az aktív hadsereg katonáival és veteránokkal foglalkozhasson - és természetesen GRIFFIN társaságában!
Forrás: cbsnews.com
Négylábú életmentők a világháborúban: a vöröskeresztes kutyák
Az első világháborúban a brit Vöröskereszt csapatait speciálisan képzett kutyák egészítették ki, hogy a csatamezőn bajbajutott katonák segítségére legyenek. Ez az ő történetük.
Gesztenye, a labrador is diplomát kapott gazdijával
Emléklapot kapott gazdija diplomaosztóján Gesztenye, a vakvezető kutya is, aki minden lépésénél segítette szeretett gazdáját az egyetemen.
A tündéri segítőkutyát is kitüntették, amikor elkísérte gazdáját a diplomaosztójára
Justin még csak 6 éves, de büszkén vette át diplomáját. Bizony, egy golden retrieverről van szó, aki lelkesen támogatta fogyatékkal elő gazdiját egyetemi tanulmányai során is.
Hazaszökött eredeti gazdáihoz a kutya, akit 64 kilométerrel odébb fogadtak örökbe
Hűségük és szeretetük végtelen – Cooper, a golden retriever története is bizonyítja ezt. Az eset, akár csak egy felkiáltójel, rámutat arra, miért is fontos az, hogy alaposan végiggondoljuk lehetőségeinket, mielőtt magunkhoz veszünk egy kutyát – hisz annak a kutyának mi, gazdik leszünk a nagybetűs Minden. Ha pedig megválunk tőle, a szívét törjük össze.
Szerencsére Cooper története boldog véget ért!
Az időszámításunk szerinti első századig nyúlik vissza a vakvezető kutyák történelme
A kutyák és vakok közötti legelső különleges kapcsolat elveszett az idők homályában. A legkorábbi feljegyzett példa egy Kr. u. első századi falfestmény a római Herculaneum eltemetett romjain. Ázsiából és Európából a középkorig nyúlnak vissza a feljegyzések vakokat vezető kutyákról.