Vészhelyzet a gazdival – zárd el biztonságos helyre a kutyád, ha jönnek a mentők
2024. május 10., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Segítsd a mentők munkáját: mire megérkeznek, zárd el biztonságos helyre kedvencedet!
Fontos részletre hívja fel a figyelmet az Országos Mentőszolgálat, melyre talán nem is gondolnánk vészhelyzetben: zárjuk el kedvenceinket biztonságos helyre, ha bármilyen okból a mentősök érkezését várjuk otthonunkban. Lehet az egy másik szoba/helyiség, vagy akár szobakennel - a lényeg, hogy kutyánk (vagy macskánk) ne legyen láb alatt.
Gondoljunk bele: valami történik a gazdival, ezért kutyánk úgy érzi, tennie kell valamit – például meg kell védenie a bajban lévő kétlábúját. Akár a segítségül érkezett mentősöktől is.
Vészhelyzetben minden perc számíthat, így komoly hátráltatást jelenthet az is, ha kutyánk, macskánk egyszerűen csak láb alatt van.
„Mindig a biztonság az első! Ez a szabály nem csupán az elsősegélynyújtókra, de bajtársainkra is vonatkozik. Egy helyszín azonban addig nem tekinthető biztonságosnak, amíg kutya, macska, vagy egyéb házi kedvenc meg tudja közelíteni a segíteni érkező életmentőknek. Nem arról van szó, hogy a mentők bárki kedvencéről rosszat feltételeznének, mi több, elszeparálásuk az ő érdeküket is szolgálja. Gondoljunk csak bele! A helyszínre sietve megérkezik pár idegen ember, akik az állat számára furcsábbnál furcsább szagokat hordoznak magukon, és azonnal körbeveszik a szeretett gazdit, aki láthatóan nem érzi jól magát. Lehet szó bármilyen barátságos kisállatról, egy ilyen stresszhelyzet borzasztóan megijesztheti az állatot, aki akár (önhibáján kívül) agresszívvé is válhat. Tehát az állat és az életmentők érdekében is kérjük, ha mentők segítségére van szükség és van rá lehetőség, zárjátok el házi kedvenceiteket biztonságos, elkerített helyre az ellátás idejére” – írják felhívásukban.
Indexkép forrás: Unsplash - Hayes Potter
Cikk első megjelenése: 2024. március 06.
Állatorvosi sürgősségi esetek, és online állatorvosi chat - mikor melyiket vegyük igénybe?
Négylábú barátaink teljesértékű családtagjaink. Természetes, ha mindent megtennénk jóllétük érdekében. De vajon tudjuk- e, mik azok a tünetek, esetek, amikor azonnal, késlekedés nélkül állatorvoshoz kell fordulnunk? És az egyéb, nem sürgősségi esetek? Kihez fordulhatunk, ha kérdésünk van, vagy segítségre van szükségünk, de nincs elérhető állatorvos a közelben? Dr. Piller Pálma állatorvos segít nekünk eligazodni a témában!
Túrázás kutyával – Ezek a leggyakoribb sérülések
Balesetek sajnos bármikor történhetnek, kirándulás közben is. Mire figyeljünk?
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Mitől lehet sápadt a kutya fogínye?
Kedvencünk egészségi állapotának egyik nagyon jó jelzője a fogínyének színe. Mi mindenre utalhat, és hogyan lehet felismerni, ha baj van?
Amikor nem csóvál: 8 gyakori probléma, mely a kutya farkát érintheti
Könnyen megsérülhet, ám a gyógyulás hosszabb időt vehet igénybe. Éppen ezért jó, ha tudjuk, mi minden érheti kedvencünk hangulatjelzőjét!