
5 tipp, amit ne csinálj ebeddel a melegben
2015. augusztus 30., 06:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Jó tudni!
A hőségben is hajlamosak vagyunk önmagunkból kiindulni, ha ebünk lehűtéséről van szó. Gondoljunk arra, hogy korántsem vagyunk egyformák, s talán akad néhány olyan praktika, amit érdemes elfelejtenünk - kedvencünk érdekében.
- Slagozás
A kutyák egy része jópofa játékként tekint a kígyózó csőre, de egy bizonyos réteg ki nem állhatja a "vízköpőt", pláne, ha a sugarat rájuk irányítjuk. Akár fájdalmat is okozhatunk a nagy erővel kiáramló vízsugárral, az ijedelemről nem is beszélve. Legfeljebb kicsit nedvesítsük be kedvencünket, és akkor sem a slaggal fenyegetve. Természetesen vannak olyan kutyusok is, akik kifejezetten örülnek a locsolásnak, s vidáman ugrálva harapdálják a vízcseppeket.
![]() Forrás: shopaholicdog.com |
![]() Forrás: blog.sbb.ch |
- Fröcskölés
Az előző kistestvére, amikor kirándulás közben egy pataknál megállva a gazdi elkezdi kedvence buksiját és pofiját vízzel fröcskölni. Általában ezt határozott méltatlankodással veszik tudomásul a kutyák, s talán nem is csoda, hiszen senki sem szereti, ha szembeöntik vízzel, viszont hűsítően hathat, hogy ha a tarkóját a vizes kezünkkel megsimogatjuk.
- Jéghideg ivóvíz
Ha melegünk van, iszunk, s 10-ből talán csak egy ember mondana nemet a hideg italra. Egy jól behűtött ásványvíz, üdítő bizony jól tud esni, pedig köztudott, hogy a jeges folyadék nem tesz jót kiszáradt szervezetünknek. Ez a négylábúaknál sincs másképp. Igyekezzünk langyos vagy a langyosnál valamivel hidegebb vízzel oltani kedvencünk szomját.

Forrás: naturaldogfoodcompany.com
- "Igyál" - tukmálás
Sokszor úgy érezzük, hogy kutyánknak már ideje lenne némi folyadékot magához vennie. Egy hosszú, kimerítő séta után nem hagyjuk még leheveredni sem, hanem az itatóhoz küldjük, és szuggeráljuk: igyál, igyál... Amikor pedig nem hajlandó rá, kétségbeesünk, miért nem iszik? A válasz egyszerű. A kutyák ösztönösen tudják, mi a jó nekik. Mi is jobban tennénk, hogyha a hőségtől felhevült szervezetünket egy nagy pohár jeges víz elfogyasztása előtt hagynánk pihenni. Az ebek általában megvárják, míg a testük kicsit lehűl, s amikor a lihegés alábbhagy, nyugodtabban állnak neki az ivásnak.
- Teljes testes leöntés
Felesleges négylábúnk teljes testét levizeznünk, mert ezzel hőháztartását is könnyedén összezavarhatjuk. A kutyákat legjobban a mancsuk és tappancsuk környékén tudjuk hatékonyan hűsíteni, koncentráljunk inkább ezekre a területekre. Törölgessük át lábait egy hideg vízbe mártott ronggyal, esetleg helyezzünk a nyakára egy kellemesen hűvös kendőt.

Fotó: berkeleydogandcat.wordpress.com
Egyszerű tippjeink figyelembevételével biztosak lehetünk abban, hogy ebünk is jobban fogja érezni magát a hőségben. További hűsítő tippekért olvassátok el kapcsolódó írásainkat.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: naturaldogfoodcompany.com
Cikk első megjelenése: 2015. július 19.
Elő a kamerával! 5 tipp az imádnivaló kutyafotókért
Csillogó tekintet, pajkos fülek, imádnivaló mosoly a pofiján - ugye milyen jó lenne megörökíteni egy csodás fényképen? Néha nem is olyan egyszerű, de egy kis kreativitással már készülhetnek is a szuper fotók kedvencedről!
5 tünet, ami komoly bajt is jelezhet a kutyánál
Erőteljesen liheg vagy nyálzik? Folyton szomjas és vizet kér? Másként kezd el viselkedni? Talán még a szaga is megváltozik... Mi mindenre utalhat, ha szokatlan tüneteket tapasztalunk kedvencünknél?
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Demencia kutyáknál – 10+1 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Egy demenciával küzdő kutya gondozása kisebb-nagyobb kihívásokat rejthet magában, komoly feladat elé állítva kutyát és gazdit egyaránt. Hogyan segíthetünk kedvencünknek megbirkózni mindezzel?
Ehet a kutya uborkát?
Nem minden zöldség és gyümölcs egészséges a kutyák számára, de bőven akadnak olyanok, amelyeket a kutya is biztonsággal fogyaszthat. A kígyóuborka is ide tartozik – egészséges alternatívája lehet az előregyártott jutalomfalatoknak.