
Hírek archívum
Hírek - Jó tudni!
5 tipp, amit ne csinálj ebeddel a melegben
2015. augusztus 30., 06:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Jó tudni!
A hőségben is hajlamosak vagyunk önmagunkból kiindulni, ha ebünk lehűtéséről van szó. Gondoljunk arra, hogy korántsem vagyunk egyformák, s talán akad néhány olyan praktika, amit érdemes elfelejtenünk - kedvencünk érdekében.
- Slagozás
A kutyák egy része jópofa játékként tekint a kígyózó csőre, de egy bizonyos réteg ki nem állhatja a "vízköpőt", pláne, ha a sugarat rájuk irányítjuk. Akár fájdalmat is okozhatunk a nagy erővel kiáramló vízsugárral, az ijedelemről nem is beszélve. Legfeljebb kicsit nedvesítsük be kedvencünket, és akkor sem a slaggal fenyegetve. Természetesen vannak olyan kutyusok is, akik kifejezetten örülnek a locsolásnak, s vidáman ugrálva harapdálják a vízcseppeket.
![]() Forrás: shopaholicdog.com |
![]() Forrás: blog.sbb.ch |
- Fröcskölés
Az előző kistestvére, amikor kirándulás közben egy pataknál megállva a gazdi elkezdi kedvence buksiját és pofiját vízzel fröcskölni. Általában ezt határozott méltatlankodással veszik tudomásul a kutyák, s talán nem is csoda, hiszen senki sem szereti, ha szembeöntik vízzel, viszont hűsítően hathat, hogy ha a tarkóját a vizes kezünkkel megsimogatjuk.
- Jéghideg ivóvíz
Ha melegünk van, iszunk, s 10-ből talán csak egy ember mondana nemet a hideg italra. Egy jól behűtött ásványvíz, üdítő bizony jól tud esni, pedig köztudott, hogy a jeges folyadék nem tesz jót kiszáradt szervezetünknek. Ez a négylábúaknál sincs másképp. Igyekezzünk langyos vagy a langyosnál valamivel hidegebb vízzel oltani kedvencünk szomját.

Forrás: naturaldogfoodcompany.com
- "Igyál" - tukmálás
Sokszor úgy érezzük, hogy kutyánknak már ideje lenne némi folyadékot magához vennie. Egy hosszú, kimerítő séta után nem hagyjuk még leheveredni sem, hanem az itatóhoz küldjük, és szuggeráljuk: igyál, igyál... Amikor pedig nem hajlandó rá, kétségbeesünk, miért nem iszik? A válasz egyszerű. A kutyák ösztönösen tudják, mi a jó nekik. Mi is jobban tennénk, hogyha a hőségtől felhevült szervezetünket egy nagy pohár jeges víz elfogyasztása előtt hagynánk pihenni. Az ebek általában megvárják, míg a testük kicsit lehűl, s amikor a lihegés alábbhagy, nyugodtabban állnak neki az ivásnak.
- Teljes testes leöntés
Felesleges négylábúnk teljes testét levizeznünk, mert ezzel hőháztartását is könnyedén összezavarhatjuk. A kutyákat legjobban a mancsuk és tappancsuk környékén tudjuk hatékonyan hűsíteni, koncentráljunk inkább ezekre a területekre. Törölgessük át lábait egy hideg vízbe mártott ronggyal, esetleg helyezzünk a nyakára egy kellemesen hűvös kendőt.

Fotó: berkeleydogandcat.wordpress.com
Egyszerű tippjeink figyelembevételével biztosak lehetünk abban, hogy ebünk is jobban fogja érezni magát a hőségben. További hűsítő tippekért olvassátok el kapcsolódó írásainkat.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: naturaldogfoodcompany.com
Cikk első megjelenése: 2015. július 19.
Idős kutya a családban – 6 tipp az egészségesebb és boldogabb nyugdíjas évekhez
Kisöregünk a legjobb barátunk, természetes, hogy azt szeretnénk, minél tovább együtt maradhassunk. Megfelelő gondoskodással örömtelivé varázsolhatjuk ezüst éveit is.
Mennyi a kutya ideális testhőmérséklete?
Előfordul, hogy kutyánkat megsimogatva úgy érzékeljük, testéből szokatlan melegség árad. Ez azonban nem feltétlen jelenti azt, hogy lázas. De hogyan állapíthatjuk meg, hogy minden rendben van kedvencünkkel? Vagy épp ellenkezőleg, ideje állatorvoshoz fordulni?
Újévi fogadalmak? 10 nagyszerű tipp, ha kutyáddal együtt tervezel
Kutyás szív, kutyás lélek - örökké. Ha az újévben szeretnénk még jobbá, boldogabbá tenni kutyánkkal közös életünket, fogadalmainkba őket is beleszőhetjük. Összegyűjtöttünk egy csokorra valót, fogadjátok szeretettel!
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
10 dolog, amivel boldogabbá és teljesebbé teheted kutyád életét
Kutyáink ügyesen alkalmazkodnak az emberi környezethez, ám néhány aprósággal mi is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy elmondhassák magukról: óriási szerencsém van a gazdimmal!
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Hallásproblémák kutyáknál - 10 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Legyen bár veleszületett vagy szerzett a károsodás, egy hallásproblémás kutya gazdijának lenni kisebb-nagyobb kihívásokkal járhat. A békés együttéléshez kínálunk most egy kis segítséget.
Miért remeg a kutyám?
A remegésnek számos kiváltó oka lehet, külső tényezőktől kezdve betegségeken át egészen az érzelmi hatásokig. Mire figyeljünk és hogyan segítsünk kedvencünknek?
Mit tegyek, ha a kutyám állandóan nyalogatja a mancsát?
Természetes, hogy kedvencünk időről-időre megtisztogatja a mancsait, ám a túlzásba vitt nyalogatás, rágcsálás komolyabb problémát is elfedhet, melyet érdemes kivizsgáltatni.
10 tipp kutyád egészségének megőrzéséhez
Test-lélek-szellem. Ha ezek egyensúlyban vannak, kiegyensúlyozott és harmonikus életet élhetünk. Kutyáinkra is érvényes ez, néhány egyszerű ötlettel pedig mi magunk is hozzájárulhatunk jólétükhöz.