6 tipp a megfelelő fürdetéshez
Kevésbé gyakorlott gazdik figyelmébe ajánljuk...
2015. június 03., 13:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Egészség
A rendszeres szőrápolásnak hála kedvenceink bundája csillogó lehet, ám ez nem mindig elegendő, néha bizony elő kell kerülnie a samponos flakonnak, és a kutyás törölközőnek is. Most pontokba szedtük azt a pár praktikát, amit érdemes szem előtt tartanunk, ha pancsolásra kerül a sor.
1. Vörös- helyett gumiszőnyeg
Akinek van otthon egy erre a célra is alkalmazható kívüli gumis szőnyege az ne féljen használni csutakolás idején. Ha leterítjük a kád/zuhanyzó aljára akkor kedvencünk egészen biztosan nem csúszik el, ami amúgy a síkos felületen ripsz-ropsz megtörténhet.
2. Feláll a szőr az eb hátán!
Ez sohasem jó ómen, kivéve, ha mi samponozzuk szőriránnyal ellentétesen négylábúnkat. Így hatékonyabb lesz a tisztítás. Ha már kellőképpen habzik a sampon, akkor jók vagyunk.
3. Fejes pillanatok
Ebünk szeme érzékenyen reagál a samponra, így a buksiját célszerű külön kezelésbe vennünk, nagyon óvatosan, hogy ne fröcsögjön semmi a szemébe.
4. Aztán öblítsd újra…
Amikor végeztünk (sampon, balzsam stb.) addig öblítsük le csahosunkat, amíg tiszta víz nem folyik le róla. Lényeges, hogy egyik szerből se maradjon négylábúnk bőrén, hiszen később az irritációt válthat ki.
5. Hideg, langyos, meleg… Forrót ne!
A hajszárító valószínűleg nem fogja kutyusunk tetszését elnyerni. Hangos, levegőt is fúj, ráadásul meleget, a többség irtózik tőle. Figyeljünk a hőfokra, és mindenképp enyhe, langyos fokozaton kezdjük meg a szárítást.
6. Szabad tilalom
Amennyiben hűvösebb időkben hajtottuk végre a hadműveletnek se utolsó cselekménysorozatot ne engedjük ki kedvencünket egy kis ideig a szabadba, nehogy a felhevült teste miatt megfázzon. Amennyiben, azonban kánikula van, akkor a szárítás legjobb módját, a napsütést is választhatjuk.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: fetchrx.com
Kínzó viszketés? Miért vakarózik állandóan a kutyám?
Nem jó érzés látni, amikor imádott kutyusunk szenved. Folyton viszket valamije, alig tud pihenni, türelmetlenné válik, nem tud figyelni... Szóval vacakul érzi magát. De mitől?
Rettenetesen kiakadt a duci kutya, amikor vízi tornára fogták
Mintha azt mondta volna "hé srácok, ezt kapjátok azért, hogy nekem itt kell szenvednem!”
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Miért jön utánam a kutyám a fürdőszobába?
Vannak ebek, akik előszeretettel követik a gazdit mindenhova, és arról sem maradhatnak le, ha lezuhanyozunk vagy veszünk egy kellemes fürdőt. De mi teszi ezt olyan érdekessé?
Kutya a medencében - mire figyeljünk?
Mit vigyünk magunkkal? Szükséges-e a mentőmellény? Ártalmas a klór? - Minden, amit tudni kell a medencés fürdőzésről, a kutyák szemszögéből.