A víz réme, vagy a rémes víz?
2015. május 11., 13:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Nevelés
Ebben az időben talán nincs is jobb szórakozás, mint egy tóparton lógatni a lábunkat, miközben kedvencünk fel-alá úszkál a hűsítő habokban. De mi van akkor, hogyha ebünk nem a vizek réme, hanem rémesen retteg a kék haboktól?
A kutyák kivétel nélkül tudnak úszni. Ezt nem kell megtanítani nekik, az ösztönük automatikusan bekapcsol, és teszik a dolgukat. A víz iránti rajongás, azonban nem ered a természetükből, sőt. Van olyan fajta eb, amelyik kifejezetten irtózik a csobbanástól. Ebben az esetben nincs könnyű dolgunk, hiszen sem a fürdetés, sem az úsztatás nem móka, kacagás.
Mint minden eredményes tanításhoz itt is szükségünk lesz, a nagybetűs motivációra. Hogy mi legyen a kulcs, azt nekünk kell tudni, ismerve kutyánk jellemét. Van olyan kópé, akinek a labdája, a játéka a minden, s azért hajlandó áldozatokat hozni. Aztán némely négylábút kizárólag a hasa vezérli, de egy jó falatért, még a csillagokat is lehozná, az égről stb. Tehát a kulcs a mi kezünkben van. Meg kell találni a legnagyobb erővel bíró tárgyat, ételt, módszert, amivel kimehetünk a legközelebbi tó partjára.
Fontos, hogy ne rögtön a mély résznél kezdjünk oktatni, ne taszigáljuk a kutyát, és ne fröcsköljük, mondván, hogy bevizezzük. Az ebek többsége ugyanis gyűlöli, hogyha fröcskölik. Első lépésnek vegyük a motivációs eszközünket, és tegyük a vízpart széléhez, ahonnan könnyedén elhozhatja ebünk, anélkül, hogy a habok közé kelljen lépnie. Ismételgessük ezt párszor, majd amikor már magabiztos a négylábú „véletlenül” dobjuk messzebbre a „kulcsot”. Ezt a folyamatot tudjuk ismételni, változtatva a távolságokat.
De van olyan kis kedvenc, amelyik inkább veszni hagyja a játékát, ételét stb. de nem hajlandó a vízbe lépni. A motivációs eszközünk ilyenkor mit sem ér, önmagunkra lesz szükségünk! Úgyhogy cipőt, zoknit dobjuk a fűbe, és lépjünk bele mi a kék mezőbe. Ekkor már nagy esélyünk lesz, hogy kutyánk kövessen minket, főleg, ha ehhez bíztatás, dicséret társul…
Aztán a végén csak győzzük megszárogatni az úszkálástól nyakig sáros, iszapos rosszcsontunkat!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: blog.dogtv.com
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?
Vigyük-e a kölyköt iskolába?
Egy friss kutatás azt vizsgálta, milyen hatással lehet a kutya későbbi viselkedésére, ha már kölyökkorában ellátogatunk vele az iskolába.
Egy fán üldögélve várta a kutya, hogy megmentsék, miután elsodorta a hurrikán
Napok óta lehetett odafent, mire rátaláltak a mentők.
Veszélyes az árvíz – ne engedd bele a kutyád!
Bár az ár már levonulóban van, még mindig rejt magában veszélyeket. Ne kockáztass, jobb, ha elkerülöd a vizet kutyáddal, legyen az bármilyen vízimádó is!
Árvízhelyzet: így segíthetsz a bajba jutott állatokon
Rekord árvízre számítanak és készülnek a szakemberek – és ez bizony az állatokat sem fogja kímélni. Hogyan segíthetünk a bajba jutott négylábúakon?