Alacsony vérnyomásra gyógynövények
2017. november 20., 13:00
Szerző: Marton Zsófia
Kategória: Egészség
Talán meglepő, de a kutyáknak is lehet alacsony a vérnyomása, habár jóval ritkábban fordul elő, mint az embereknél.
Az árulkodó jelek: ájulás, bizonytalan mozgás, gyengeség, aluszékonyság. Utóbbi főleg a vérnyomáscsökkentő gyógyszert szedő állatok esetén fordulhat elő. A jellemző tünetek fennállása esetén természetesen első az állatorvosi kontroll, ahol szakszerű vérnyomásméréssel és egyéb vizsgálatokkal fény derülhet a probléma kiváltó okára. Ha az állatorvos megerősíti az alacsony vérnyomás meglétét, és mást nem javasol, akkor finoman gyógynövényekkel is be lehet avatkozni a kutya szervezetébe.
Természetesen sem teával, sem kávéval nem itatjuk kedvencünket, de pl. egy fagyöngy vagy galagonya tartalmú speciális gyógynövény-keverék az étrend kiegészítésére segíthet. Kérjük ki mindig szakember véleményét, mert, ahogy a gyógyszerek, úgy a gyógynövények sem játék!
Erről a témáról bővebben a Gyógynövények kutyáknak című könyvben olvashattok többet. A magyar agrármérnök-állatorvos szerzőpáros saját tapasztalatok és a legújabb kutatások alapján írta meg könyvét.
Indexkép forrás: thespruce.com
Mozgáshiány: nem csak nyugtalanságot, hanem alvászavart is okozhat a kutyáknál
A kutyák alvását megzavaró tényezők között gyakori probléma a mozgáshiány, amely szellemi és fizikai szinten egyaránt megjelenhet. Az alvászavarokat gyakran a kutyák elégtelen lefárasztása és a szellemi stimuláció hiánya okozza. Ugyanakkor a testmozgás jó hatással van a hangulatra: gazdinál és kedvencénél egyaránt!
Bizalom – 6 jel, hogy a kutyád az életét is Rád bízná
A kötelék gazdi és kutyája között hihetetlenül erőteljessé válhat, értéke számokban nem mérhető. Egymás iránti szeretet, megbecsülés, de mindenek felett bizalom, amin alapszik. Milyen jelekből tudhatod, hogy kedvenced bízik benned?
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Tudtad? A kutyáknál is kialakulhat a stroke
Tisztában vagyunk azzal, milyen súlyos betegségről van szó - következményei egy életen át elkísérhetik az embert. Gazdiként azonban fontos tudnunk, hogy sajnos kedvenceinknél is előfordulhat. Hogyan ismerhetjük fel és mit tehetünk stroke esetén?