
Allergia kutyáknál – sokat segít az immunerősítés!
2019. április 24., 06:30
Szerző: (X)
Kategória: Egészség
Sok kisállat tartó gyanakodva várja az "allergia szezont", hiszen már kedvenceink nagy részét is megviseli a növekvő pollen mennyiség… Mit tehetünk, hogy megkönnyítsük kedvencünknek az allergiaszezont, és enyhíthessük tüneteit?
Pirosodó bőr, folyamatos vakarózás, mancsrágás, a szem- vagy fül gyulladása, szőrhullás – mind a környezeti allergia tünete is lehet. Sajnos kutyáinkat is utolérik a civilizációs betegségek, így nekünk, gazdiknak kell minden tőlünk telhetőt megtenni a megelőzésért. Ha pedig a tünetek megjelennek, akkor azok mérséklése, megszüntetése a cél.
Mindenképpen érdemes megtudni, hogy kedvencünknek mik a legfőbb allergénjeik. Ezeket meg kell próbálni kerülni, de sajnos sok esetben már annyi allergén hat, hogy ez a feladat semmiképpen nem egyszerű, a levegőben, fűben lévő polleneket szinte lehetetlen kikerülni. Fontos azonban azzal is tisztában lenni, mi is okozza az allergiát: a szezonális pollenallergia mellett ételallergia, bolhacsípés, rovarcsípés, háziporatka, penészgomba, valamint egyéb állapotok is okozhatják a tüneteket.

Fotó: pinterest.com
Az allergiát nem minden esetben lehet teljesen megszüntetni, ilyenkor a tünetek minél hatékonyabb csökkentése a cél. Az állatorvos által javasolt gyógyszeres kezelés mellett kutya immunrendszerének megerősítése az egyik kulcs a tünetmentesség eléréséhez. Olyan immunerősítő étrendkiegészítő alkalmazásával, mint a HUMAC huminsavas étrendkiegészítője, fel lehet készíteni kedvencünk szervezetét. Alkalmazásának hatására javul a szervezet immunitása – a helyes immunválasz -, ezáltal megszűnnek, vagy csökkennek az allergiás tünetek. Segíti a mérgező anyagok kiválasztását az állatok szervezetéből, támogatja az öngyógyító képességet. Mindemellett – a gyógyszerekkel ellentétben - a huminsav nem terheli a szervezetet, és nincs ellenjavallat, hiszen teljesen természetes összetevőkből álló készítményről van szó.

Fotó: Baglyas Ildikó
A HUMAC étrendkiegészítő legalább négy ponton tud beavatkozni, amit más anyagról nehéz lenne állítani. Ha „csak” az egyéb gyógyszerek adagját tudjuk csökkenteni, ha „csak” a bélrendszer működését javítjuk, ha „csak” a szükséges nyomelemeket juttatjuk a szervezetbe, ha „csak” az immunrendszer helyes működését támogatjuk, nagyon sokat tettünk a kedvencünk jól létéért.

A szervezetben az enzimek működése nagyban függ a mikro, -makroelem ellátástól, azok felszívódásától. A HUMAC étrendkiegészítő ennek optimális mértékét is garantálja.
Az allergiák kialakulásánál a bélflóra szerepére több kutatási eredmény is rámutat. Amennyiben a hasznos bélflóra uralkodik a bélben, a citokin egyensúly helyre billen, és csökkennek az allergiás tünetek. A HUMAC alkalmazásával a hasznos baktériumok száma jelentősen nő. Tudományos kísérlettel igazolható, hogy a szulfitredukáló baktériumok száma 2 hatványkitevővel csökken, így a hasznos flóra jut szerephez, illetve a „produktum” szaga is jelentősen csökken.
Kedvencünk jóléte a mi jólétünk is egyben - mindezt káros mellékhatások nélkül!
Egészséges tápanyagforrás kutyáknak is: a tojás
Ha kedvencünk valaha is kóstolta már a főtt tojást, elképzelhető, hogy pillanatokon belül a konyhában terem, amint elkezdjük feltörni a héját. Tűkön ülve várja, mikor kaphat belőle – mintha tudná, hogy neki is jót tesz. Mi teszi olyan értékes finomsággá a tojást?
A méz áldása - Kutyánk számára is egészséges finomság
Ételeink, italaink édesítője, süteményeink ínycsiklandó hozzávalója. Gyógyító ereje évezredek óta közismert; és kedvenceink is szívesen megkóstolnák. Ők is érezhetik a méz jótékony hatásait, de vajon ehetnek belőle?
Amikor nem csóvál: 8 gyakori probléma, mely a kutya farkát érintheti
Könnyen megsérülhet, ám a gyógyulás hosszabb időt vehet igénybe. Éppen ezért jó, ha tudjuk, mi minden érheti kedvencünk hangulatjelzőjét!
Mit jelent, ha száraz a kutyám orra? Betegségre is utalhat?
A puha, nedves orr az egészséges kutya egyik fő jellemzője. Könnyen aggodalomra adhat okot azonban, ha száraz és tapintásra meleg érzetet kelt. Tudj meg többet kedvenced nózijáról!
Szánkázás, avagy miért dörgöli a kutya a fenekét a földhöz?
A rövid válasz annyi lenne, "hogy megtörölje" vagy "mert viszket”. Szerencsés esetben hamar enyhül a probléma, de nem feltétlen garantált a megoldás. Mit tegyünk, ha kutyánkat szánkázni látjuk, és hogyan segítsünk neki?