
Életét áldozta a dalmata, hogy megmentse családját a mérges kígyótól
2019. március 06., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Könnyű
A kutya hűsége végtelen. Saját életüket is készek bármikor feláldozni, csak hogy szeretett gazdájuk élhessen.
Az indiai Bhubaneswarban élő család az éjszaka közepén riadt fel kutyájuk, Tyson vad ugatására. Odarohanva hozzá azzal szembesültek, hogy a dalmata egy kobrát próbál elkergetni - a hüllő a házba próbált besurranni. Tyson azonban észrevette a veszélyes betolakodót és azonnal a háza és családja őrzésére sietett.
Mire a gazdik odaértek és segíteni tudtak volna, Tyson végzett a kígyóval, ám szinte azonnal ő is rosszul lett. Ekkor vették észre a gazdák a véres sebet a kutya pofáján: a küzdelem közben megmarta a kígyó. Nem késlekedtek, azonnal hívták azt a segélyvonalat, ahol kifejezetten kígyómarás okozta vészhelyzetekre specializálódtak. A vonal túlvégén a leírás alapján azt mondták, egy pápaszemes kobra lehetett a kígyó, aminek mérge halálos, így azonnal vigyék állatorvoshoz Tysont.
A marás súlyosságát ismerve rögtön telefonálni kezdett a család körbe, hol találnak az éjszaka közepén állatorvost, ám a késői órán egyet sem értek el. Tyson szervezete 30 perccel később feladta a küzdelmet.
A hős dalmata családja nagyon elkeseredett, hiszen ha elértek volna egy állatorvost, lehet, hogy megmenthették volna önfeláldozó kutyájukat. Sajnos Indiában az állatorvosi rendszer állapota nem mindenhol megfelelő, és ez sok állat életébe kerül.
Forrás: mirror.co.uk
Indexkép forrás: pdsa.org.uk - A kép illusztráció
Fagyálló mérgezés kutyáknál – Miről ismerhetjük fel?
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk a jelekkel, mert a fagyálló mérgezés életveszélyes állapotot okoz!
Lipoma, a jóindulatú zsírdaganat kutyáknál
Zsírcsomó, zsírdaganat, lipoma… Első olvasatra ijesztően hangozhatnak e kifejezések, ám legtöbb esetben jóindulatú daganatokról van szó. Mit kell tudni róluk és mi a teendőnk?
Patkányméreg mérgezés kutyáknál – tények és tévhitek
Az egyik leggyakoribb tévhit, hogy a rágcsálóknak szánt mérgeket azok keserű íze és jellegzetes szaga miatt házi kedvenceink nem találják ínycsiklandónak. Sajnos bármikor előfordulhat, hogy a kutyus vagy a macsek (inkább az előbbi) szemünk láttára vagy esetleg tudtunk nélkül belekóstol a veszélyes szerbe. Sőt! Az is elég a bajhoz, ha csak valahol beletappancsol és utána lenyalja onnan. De akár a bőrről is képes a méreganyag felszívódni. Vagy, ami cicák esetében talán sűrűbben fordul elő, hogy a méregtől elhullott rágcsálót megeszik.
Vigyázat, mérgező! Avagy miért nem ehet a kutya csokoládét?
Kedvelt nassolnivalónk, a csokoládé sajnos már kis mennyiségben is komoly gondot okozhat kedvencünk egészségére nézve. Mitől minősül mérgezőnek, és mit tehetünk, ha kutyánk csokoládét fogyasztott?
Mítosz vagy valóság? 5 kutyafajta, amit előítélek öveznek
Csupa vidámság és lelkesedés? Folyton zizeg vagy inkább lustálkodós, és egykedvűen szemléli a világ menetét? Netán agresszív? Mert hát "olyan fajta" - akkor itt az ideje leszámolni a sztereotípiákkal!