Így lehetsz sikeres a kutyás albérlet keresésében!
2016. február 29., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
A gazdik egy nehéz feladattal találják szembe magukat, amikor úgy döntenek, albérletbe költöznek kedvencükkel. Sajnos a tulajdonosok még mindig félnek kutyás albérlőnek kiadni a lakásukat. Olvasónk elárulja, neki hogy sikerült kutyabarát albérletet találnia!
A rövidtávú lakáskiadás hatásairól számos cikket olvashattunk az utóbbi időkben, és már-már mindenki tisztában van azzal, hogy az Airbnb térnyerése milyen hatással volt a fővárosi albérletárakra: a budapesti hosszú távú bérleti díjak az egekbe szöktek, és a kínálat is alacsonyabb, ugyanis sok tulaj a nagyobb haszon reményében a külföldi turistákból származó, habár jóval kiszámíthatatlanabb bevételre apellál. Így gondban lehet az, aki ezek után sem saját lakás vásárlásába fektet, hanem az albérleti lehetőségek között mazsolázna.
És ebben a nehéz helyzetben csak tovább rontja az esélyeinket, ha kisállat gazdájaként keresünk magunknak bérleményt. Még mindig él egy nagyon rossz kép a társadalomban a gazdikról, legyenek azok kutyásak vagy macskásak. Feltételezések szerint a lakásban tartott állat koszos, büdös, beszennyezi a bútorokat, zavarja a szomszédokat, a gazda pedig maga is igénytelen és nem törekszik a rendre maga körül. Emiatt az albérletkereső weboldalakon bejelölve a „Kisállat megengedett” négyzetet, és megadva a preferenciáinkat, jó eséllyel eleve rosszabb állapotú lakásokat találunk. Próbát tehetünk az olyan hirdetőkkel is, akik nem jelezték kifejezetten, hogy nem látják szívesen az állatokat, de sajnos amikor ezzel a kifejezett kéréssel kezdünk egy telefonbeszélgetést, hamar bizalmatlanságba ütközünk.
Ebből lett elegem, amikor én is kiadó lakást keresve az internetet böngésztem, és így taktikához folyamodtam. A Facebook, amit gyakran negatív kritikával illetünk, ezúttal jó szolgálatot tehet. A közösségi oldal népe ugyanis nem egyszer tett már tanúbizonyságot az összefogás erejéről, és én is a jóindulatukra bíztam magam. Lássuk, mi a siker egyik lehetséges receptje:
- Képes hirdetés! Jöhet egy kedves, igényes kép rólunk és az állatunkról, amelyen látszik a köztünk lévő szeretetteljes viszony.
- Frappáns szöveg! Legyünk találóak, akár viccesek is, írjuk le a legfőbb kritériumokat, kerüljük a helyesírási hibákat, és törekedjünk a jó benyomás keltésére.
- Megosztás! Tegyünk nyilvánossá a képet, osszuk meg ismerőseinkkel, és kérjük meg őket, hogy akár egy személyes ajánlóval osszák azt tovább.
- Csoportok! Különféle tematikus csoportokban, állatvédő szervezetek, helyi közösségek oldalára is feltétlenül juttassuk el a felhívást.
- A Facebook megosztásokhoz hozzájárul a kutyabarathelyek.hu is, érdemes feltölteni albérlet-keresésünket oda is. Nem csak az oldalon, közösségi oldalaikon is segítenek megosztással.
- Köszönet! Miután az emberek jóindulatára bíztuk magunkat, legyünk hálásak minden megkeresésért (sok lesz!). Van, aki csak kifejezi együttérzését, van, aki segíteni is tud, és honoráljuk mindezt legalább egy köszönettel.
- Figyelem! A Facebook „Egyéb” vagy „Szűrt” mappáit se felejtsük el ellenőrizni, ugyanis az ismeretlenektől érkező üzenetek gyakran oda futnak be.
Nekem 10 napon belül meghaladta a 2000-et a megosztások száma, és kb. 60 megkeresést kaptam. Innentől kezdve már könnyű volt válogatni! Erre másképpen nehezen lett volna esélyem.
Természetesen a közösségi médián kívül se felejtsünk el magunkért kampányolni. Kérdezzük meg a környékbelieket, az állateledel boltost, az állatorvost, a zöldségest, bárkit, aki naponta sok emberrel kerül kapcsolatba és kezeskedhet felőlünk. Sok tulajdonos az ismeretlenekkel szembeni bizalmatlanság miatt meg sem hirdeti online a kiadó lakást, és velük kizárólag személyes ajánlás útján vehetjük fel a kapcsolatot. A kapcsolati háló kiterjedtsége elengedhetetlen a sikerhez!
Érdemes lehet még az első találkozásra magunkkal vinni kedvencünket, hogy a tulajdonos maga is meggyőződhessen az állat ápoltságáról és jólneveltségéről. Élőben már kevesen tudnak ellenállni egy dögönyözhető szőrgolyónak. És ami a legfontosabb: a jövőben is törekedjünk a békés együttélésre mind a tulajjal, mind a szomszédokkal és a környezetünkkel, hogy ne kelljen egyhamar új albérlet után néznünk.
Forrás: Hankovszky Dóra
Indexkép forrás: 7-themes.com
Kölyökbiztos lakás kialakítása
Kölyökkutya érkezik a családba? Bizony, fel kell rá készülni rendesen, és “bababiztossá” kell tenni a környezetet.
Te is értél már haza rombolásra?
Valószínűleg minden gazdinak ismerős az a "csodálatos" érzés, mikor szétszedett holmikra ér haza.
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Megrendítő szembesülni a tudattal, hogy kedvencünk látása romlik, ám a kutyák csodálatosan képesek alkalmazkodni a megváltozott helyzethez. Támogató jelenlétünk átsegíti őket a nehézségeken, kis odafigyeléssel mi is megkönnyíthetjük mindennapjaikat.
Kezdődik a suli – Így készítsd fel kutyádat a változásra
Közeledik a szünidő vége, de mi lesz a kutyusunkkal?
Lángra lobbant egy powerbank, miközben a kutya megrágcsálta
Értetlenül nézte a tüzet, hiszen az előbb még vidáman játszott... Tanulságos videó!