Játékot az ebünknek, de milyet?
2015. március 28., 06:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Könnyű
„Ne lehessen szétrágni, ne tudja megenni a kutya, tartós legyen, és szeressen vele játszani.” – Oké, tisztázzuk le az elején, ezt a fajta játékszert még nem találták fel. Sajnálom! De azért van pár fontos tény, amit vásárláskor érdemes kutyánk orra, és a mi szemünk előtt tartani…
Az első aranyszabály, amit minden kutyásnak el kell fogadnia, hogy egy játék sem örök. Legyen az bármilyen erős gumiból, ellenálló anyagból, ha csócsálós ebünk van, akkor kopni fog a mókaszer. Ez természetes. Viszont ne lepődjünk meg azon , hogyha mindez egy nap alatt bekövetkezik, ha ott hagyjuk ebünknek a zsákmányt, had szórakozzon vele. Kedvencünk, ha rágós fajta nem fog totojázni, és két pislantás múlva már csak cafatokat találunk a játék hűlt helyén. Szóval ne adjuk oda „örökbe” az eszközt. Mindig legyünk kontaktusban négylábúnkkal, játszunk, diktáljuk a tempót, a feltételeket, s ha végeztünk tegyük el a labdát/rágókát/mást a következő kikapcsolódás idejére. Így az élettartamot jócskán meg tudjuk hosszabbítani.
Minden csahos nem szeretheti ugyanazt a fajta játékot. Van olyan kutya, aki megőrül, az égig repked egy labdáért, és semmi, de semmi más nem köti le. Neki hiába vennénk egy rágócsontot, hidegen hagyná. S ha egy „rágcsáló” ebnek labdát ajándékozunk, maximum azt érjük el vele, hogy futás helyett fogkoptatás lesz a délutáni program. „Ismerd a közönséget” – szól a mondás, ez itt sincs másképp.
Érdemes a boltban olyan anyagú kelléket választani, ami azért akkor sem okoz nagy galibát, ha kedvencünk gyomrába kerül. Így a szomszéd kislány Barbie babája nem a legjobb választás, még akkor sem, ha rágcsáló csahosunk feni rá a fogát.
Olykor egyébként a természet kínálja a legjobb módját a szórakozásnak. Egy erdei baktatás alkalmával bátran próbáljuk ki a faágak ráncigálását, a tobozok eldobálását – na, ha lehet ne egyedül, hanem kedvencünk társaságában!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Hihetlenül édes a kiskutya, ahogy legjobb barátját várja az ajtóban
Theo és Coco kutyusok az első pillanattól fogva rajonganak egymásért. Szívmelengető videójuk láttán garantált a mosoly!
Miért hozza oda a kutya a játékát, amikor hazaérkezik a gazdi?
Aligha létezik jobb dolog egy fárasztó nap után, mint csóváló farkincára hazaérni. Elfordítjuk a kulcsot a zárban, belépünk az ajtón és hallgatjuk a mancsok tipegését. És négylábú barátunk megjelenik kedvenc játékával a szájában. Miért csinálja?
Egyedül otthon – Így teheted színesebbé kutyád számára a magány óráit
Legszívesebben a nap minden percét együtt töltenénk imádott kedvencünkkel, ám sokunk számára ez sajnos nem lehetséges. Mivel varázsolhatjuk komfortosabbá az egyedüllét idejét?
Augusztus 20-i tűzijáték – Így védd meg kutyádat
Ünneplő tömeg kontra rettegő, összezavarodott házi- és vadállatok. Az augusztus 20-i tűzijátékra ugyanúgy fel kell készülnie az állattartóknak, mint a szilveszterire. Felelős gazdiként kötelességünk felkészülni és megvédeni kedvenceinket.
Így segíthetsz a tűzijáték alatt eltűnt kutyáknak hazatalálni
A tűzijátékok miatt az egyes ünnepek – mint az augusztus 20. vagy a szilveszter – a kutyák számára elviselhetetlenné válhatnak. Országszerte 204 MOL töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél előbbi hazajutását. A mikrochip-leolvasók kihelyezése óta, az elmúlt 6 évben több ezer kutyát sikerült azonosítani a MOL töltőállomásokon.