Kutyamedence a forró autó helyett - hűsölést kínál a kutyáknak az osztrák bevásárlóközpont, míg gazdájuk vásárol
2019. július 03., 06:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Könnyű
Hiába a sok figyelmeztetés, az emberek egy része még mindig jó ötletnek tartja, hogy magával vigye még a bevásárlásokra is kutyáját. A felhívások mintha lepattannának ezekről a gazdikról - ezért most egy másik irányból próbálják az állatvédők jobb belátásra bírni őket.
Szinte a csapból is az folyik a nyáron, hogy mennyire veszélyes bennhagyni a kutyát (és gyereket, nagymamát, bárkit) a forró autóban. Nem kell kánikulai hőség ahhoz, hogy baj legyen, már a 20-25 fokos napsütéses időjárás esetén is könnyen meglehet a baj. Nem csak hazánkban, de a világ más részein is nagy probléma, hogy a gazdák valahogy nem akarják meghallani, vagy megfogadni a veszélyre való figyelmeztetést. Jobb esetben sikerül még időben kimenteni az életveszélyes állapotba került kutyát a forró autóból, de sajnos sokszor már késő.
Mivel a gazdák vagy elfelejtik, hogy kint meleg van, és veszélyes az autóban hagyni a kutyát, vagy csak legyintve azt gondolják, ez megint csak hisztériakeltés, kénytelenek az állatvédő szervezetek más utat keresni a kutyák megóvására. Így állt elő egy merőben új ötlettel az osztrák fővárosban a Wiener Tierschutzvereins (Bécsi Állatvédő Egyesület) együttműködésben a Shopping City Süd-del (SCS). Mivel a tapasztalat szerint annak ellenére is, hogy akár kutyával is be lehet térni az SCS-be, még mindig előfordul, hogy kutyát hagynak az autóban a gazdák, a vezetőség és az állatvédők felkínálnak a gazdáknak egy alternatív lehetőséget. Egészen pontosan egy kutyamegőrzőt biztosítanak azoknak a kutyáknak, és gazdiknak, akik valamiért ragaszkodnak ahhoz, hogy magukkal vigyék a vásárlás idejére a kutyájukat. Így amíg a gazdi shoppingol, kedvence biztonságban lehet az állatvédőknél egy erre a célra kijelölt udvaron, ahol nem csak a hűs árnyékba húzódhat be a kutya, de kis pancsolókat is biztosítanak számukra. A hőséget nehezebben tűrő fajták egyedeit és idős, beteges ebeket pedig légkondicionált helyiségben is el tudják helyezni. Így a kutya nyugodtabb és főként biztonságosabb körülmények között lehet, mint a bevásárlóközpontban a tömegben, stresszel körülvéve, vagy az életveszélyes autóban...
A szolgáltatás július 1-től szeptember 1-ig vehető igénybe csütörtök, péntek és szombati napokon és némi ellenértéke is van: attól függően, hány órára van szükségünk a rögtönzött kutyanapközire, 6,90-től 12,90 euróig terjedő díjat kérnek el a gazdiktól (ami, valljuk be, érthető, hiszen ez időre állandó felügyeletet kap a kutyus). A Wiener Tierschutzvereins egyébként pár perc autóútra található az SCS-től, így talán ez sem jelenthet kifogást a gazdiknak.
Természetesen a legjobb megoldás mindenki számára az lenne, ha a gazdik nem cipelnék magukkal kedvencüket a shoppingolásra - hiszen a hosszú órákig tartó ruhapróbálgatás nem épp kutyabarát program. De ameddig vannak gazdik, akikben nem lehet bízni, hogy felelősen döntenek, meg kell tenni mindent, hogy a hőség ne követeljen kutyaéleteket…
Indexkép forrás: facebook.com/wienertierschutzverein/
Élet kutyával Bécsben – ilyen az osztrák főváros kutyás szemmel
Mindannyiunk fejében él egy kép, milyen is lehet az élet nyugati szomszédainknál kutyásként. Lazább, nyitottabb, vagy épp szigorúbb? Utánajártunk!
Légkondicionálás, klíma, hűvös levegő otthon – Hogyan hat a kutyákra?
Tikkasztó hőség, az elviselhetőség határát súroló hőmérsékletek… Mi sem könnyebb, mint bekapcsolni a klímát. Mire kell figyelnünk, hogy kedvencünk is jól érezze magát?
Mit tegyél, ha egy forró autóban kutyát találsz?
A sok írás, fotó, videó ellenére is megesik még, hogy a gazda figyelmetlenségből vagy tudatlanságból bent hagyja a kutyáját az autóban, míg ő vásárol, vagy ügyet intéz. Ám bármilyen gyorsan is végez, a kutyáját óriási veszélynek teszi ki ez idő alatt. Hogyan segíthetsz, mit tehetsz, kihez fordulj, ha ilyen esettel találkozol?
Hőgutát kapott egy kóbor kutya Ózdon – az utolsó pillanatban érkezett a segítség
Ne menjünk el a kóbor állatok mellett se a melegben! Életek múlhatnak azon, észrevesszük-e őket, és segítünk-e rajtuk! Így történt ez Apollóval, az idős kutyával is Ózdon: az utolsó utáni pillanatban érkezett hozzá a segítség.
Dehidratáció kutyáknál - hogyan alakul ki és mit tehetünk ellene?
A szomjúság és a kiszáradás közötti különbség szembetűnő, ám nem minden dehidratált kutya mutatja előbbi jeleit. Fontos tudnunk róla, mert rövid idő alatt életveszélyes állapotot okozhat.