
Kutyatámadás az erdőben
Sétáltatás közben tartsuk be a szabályokat!
2016. január 06., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Egy szabálytalanul szabadon engedett kutya támadt rá az ÉSZAKERDŐ Zrt. Hegyaljai Erdészeti Igazgatóságának egyik munkatársára a két ünnep között, Háromhuta környékén az erdőben.
A férfi az ott tartózkodó turistákat figyelmeztette éppen, hogy hajtóvadászat zajlik a közelben, amikor a póráz nélkül levő kutyájuk, egy amerikai dog jellegű keverék hátulról elkapta a lábszárát és mélyen beleharapott. A sérülést a sátoraljaújhelyi kórházban látták el, a teljes gyógyulás előreláthatóan három hétig is eltarthat. - írja az eszakerdo.hu.
Az ÉSZAKERDŐ Zrt. kéri a kirándulókat, hogy kutyával csak szabályosan, a vonatkozó jogszabályokat betartva sétáljanak az erdőben. Aki a felügyelete alatt álló ebet természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya és a triflakereső kutya kivételével - póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja, szabálysértést követ el.

Fotó: origo.hu
Ráadásul komoly veszélyeket is jelenthet, ha szabadon kószál a négylábú az erdőben. Megzavarhatja például a malacait védő vaddisznókocát, "konfliktusba keveredhet" a fokozottan védett farkassal, esetleg, ahogyan jelen esetben is, erdei kirándulókra, turistákra is rátámadhat.
Kutyánkat az erdőben sétáltatva is be kell tartanunk bizonyos írott és íratlan szabályokat! Ezekről korábbi cikkünkben tájékozódhatsz, ide kattintva!
Forrás: MTI, eszakerdo.hu
Indexkép forrás: sadmoment.com
10 dolog, amivel boldogabbá és teljesebbé teheted kutyád életét
Kutyáink ügyesen alkalmazkodnak az emberi környezethez, ám néhány aprósággal mi is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy elmondhassák magukról: óriási szerencsém van a gazdimmal!
Séta? 10 jel, amivel a kutyád azt üzenheti, ideje kimenni
Ha esik, ha fúj, nincs mese, menni kell. Ezt pedig különféle módokon adhatja tudtunkra kedvencünk, hiszen a szükség nagy úr. Hogyan mondja el, hogy szeretne sétálni?
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Amikor nem csóvál: 8 gyakori probléma, mely a kutya farkát érintheti
Könnyen megsérülhet, ám a gyógyulás hosszabb időt vehet igénybe. Éppen ezért jó, ha tudjuk, mi minden érheti kedvencünk hangulatjelzőjét!