Legyél Te a falkavezér - íme 7 tipp! - Nevelés
A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Legyél Te a falkavezér - íme 7 tipp!

2017. szeptember 10., 13:30


Szerző: S.Zs.


Kategória: Nevelés




Egy egészséges kutya-gazda és kutya-család kapcsolat kiépítése azzal kezdődik, hogy tisztázzátok, ki is az úr a háznál. Ennek rendbetétele megalapozza a boldog, kiegyensúlyozott jövőtöket is! Lássuk, mit javasol a Csodálatos Kutyadoki!



Már az első naptól fontos, hogy a kutya tisztában legyen azzal, ki a “Főnök”. Ellenkező esetben egyre több probléma merül majd fel, ahogy telik-múlik az idő, és a bajok orvoslása is egyre nehezebb lesz. A kutyának, a gazdinak és kettőtök kapcsolatának is az tesz jót, ha tisztázva vannak a szerepek - ami szerint a gazdi a falkavezér.

 

Íme, hét dolog, amit a Csodálatos Kutyadoki szerint be kell tartanod, hogy az új kiskutyád megtanulja, hogy bizony Te vagy a falkavezér, akire hallgatnia kell:

 

1. Legyen meg a napi rutinotok, amit tarts is be: indítsd a napot minimum 30-45 perc mozgással. A reggeli séták elengedhetetlenek a kutya mentális és fizikai egészségéhez egyaránt.

 

2. Minden nap szakíts időt a tanulásra, feladatok adására: a mentális gyakorlatok segítségével könnyebben megtanuljátok a határokat, szabályokat, korlátokat.

 

A közös játék is nagyon fontos a kutya-gazda kapcsolatban
A közös játék is nagyon fontos a kutya-gazda kapcsolatban
Fotó: barkerybath.com

 

3. Ha sétálni indultok, mindig Te legyél az első, aki kilép az ajtón! Ez egyértelmű jelzés a kutya számára, hogy kié a vezető szerep.

 

4. Soha ne engedd, hogy a kutya húzzon, cibáljon, mikor pórázon vezeted. Lehetőleg melletted, vagy félig mögötted sétáljon, mikor pórázon van, ne engedd, hogy túlságosan előre menjen, vagy csak bóklásszon a saját feje után.

 

5. Mielőtt kap valamit, kérj tőle egy feladatot. Lehet az egy Ül!, vagy Fekszik! parancs, de kérd tőle, mielőtt játékot, ételt, vagy csak jutifalatot adsz neki.

 

6. Válaszd a megfelelő kutyát: mielőtt örökbefogadsz, vagy vásárolsz egy kutyust, tájékozódj a fajta tulajdonságairól, jellemző egyéniségéről. Ha nem túl aktív életet élsz, akkor nem azok a fajták lesznek számodra ideálisak, melyeknek nagy a mozgásigénye, mint a vadászkutyák, vagy terelőkutyák. Sok mozgásra, feladatra van szükségük, hogy kiegyensúlyozottak, és boldogak lehessenek - ellenkező esetben feltalálják magukat (például egy kanapé szétszedésével).

 

7. Legyenek tiszták a szerepek a családban is. Mielőtt megérkezik a kutyus, beszélgessetek a kutyatartásról és az azzal járó felelősségről, hogyan kell vele bánni, kinek mi lesz a feladata.

 

 

Forrás: cesarsway.com
Indexkép forrás: barkerybath.com
Cikk első megjelenése: 2017. február 03.

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

Témába vág

Miért olyan nehéz kiválasztania a kutyámnak, hova kakiljon? Miért olyan nehéz kiválasztania a kutyámnak, hova kakiljon?
Kedvenceink nagyon is válogatósak tudnak lenni, amikor a „nagy dologra” kerül sor. De miért?

Hihetlenül édes a kiskutya, ahogy legjobb barátját várja az ajtóban Hihetlenül édes a kiskutya, ahogy legjobb barátját várja az ajtóban
Theo és Coco kutyusok az első pillanattól fogva rajonganak egymásért. Szívmelengető videójuk láttán garantált a mosoly!

Miért néz rám a kutyám, miközben a nagydolgát végzi? Miért néz rám a kutyám, miközben a nagydolgát végzi?
Szimatol, fel-alá járkál, köröz, míg végül megtalálja a tökéletes pontot. Művelet közben pedig le nem venné rólunk a szemét. Vagy inkább elbújik? Mit szeretne üzenni kutyánk, amikor ürítés közben ránk néz?

A kutyasétáltatás nem csak a kutyának jó! A kutyasétáltatás nem csak a kutyának jó!
A kutyasétáltatás előnyeit tudósok igazolták Gazdira nézve is: jót tesz az egészségnek, és növeli a környékbeliek biztonságérzetét is. Nekünk, Gazdiknak ezek nem ismeretlen tények - most azonban tudományos bizonyítékokkal is alátámasztották a feltevéseket.

Korlátozás a kutyasétáltásban októberben – minden tudnivaló az őszi ebzárlatról egy helyen! Korlátozás a kutyasétáltásban októberben – minden tudnivaló az őszi ebzárlatról egy helyen!
Ősz közepén már-már óramű popntossággal számíthatunk az ebzárlat elrendelésére - szerencsére folyamatosan javul a helyzet hazánkban, így egyre kisebb területeket érint a korlátozás. Ott azonban, ahol szükség van a rókák veszettség elleni immunizálására, szigorú szabályokat kell betartania a kutyatartóknak!

Állatok kedvence a Vauu vitamin

hirdetés (X)

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

Praktiker Rehabportál AIRMAX Cargo Budapest Zrt.
 Ebugatta

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube TikTok Kutyabarát hely
Rendhagyó focimeccs: kutyák a pályán! Hírek - Címlapon
Rendhagyó focimeccs: kutyák a pályán!
A gazdik őszi nehézségei Hírek - Címlapon
A gazdik őszi nehézségei