Mozgólépcsőbe szorult egy kutya lába a metrón
2018. April 21., 10:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Igen, még mindig van olyan gazda, aki nem emeli fel kutyáját a mozgólépcsőn - még felszólítás után sem!
Óriási fájdalmat élhetett át az a kistestű kutya, akinek lába beszorult a mozgólépcső alján a Corvin-negyed metrómegállónál. A mozgólépcsőt azonnal megállították, ám a kutya mancsa addigra úgy beszorult, hogy nem tudta már kihúzni. A helyszínre érkező tűzoltók szabadították ki végül, miután a kihívott állatorvos elbódította a fájdalomtól szenvedő négylábút. A kutyust a Budapesti Állatkórházba szállították, ahol megvizsgálják, eltörött-e a lába.
Az otpercpiheno.hu úgy tudja, a kutya tulajdonosát a BKV munkatársa fel is szólította, hogy vegye fel a kedvencét, míg a mozgólépcsőn áll, mert enélkül nagy a balesetveszély a kutyára nézve. Ennek a gazdi sajnos nem tett eleget - érthetetlen miért, hiszen egy apró termetű kutyáról van szó…
Mielőbbi gyógyulást kívánunk a kutyusnak!
***
Kapcsolódó cikkünk: Emeld fel a mozgólépcsőn!
Hogyan használd a kisállat lépcsőt és rámpát kutyáddal?
A kisállat lépcsők és rámpák kiváló eszközök a mozgássérült, idős vagy kistestű kutyák számára, hogy könnyebben elérhessék a magasabb helyeket, mint például ágyakat, kanapékat vagy az autóülést. A használat megkönnyíti az ízületek védelmét és segít megelőzni a sérüléseket.
Diszplázia? 12 tünet, ami arra utalhat, hogy gond van a kutya csípőjével
Sántít, fájdalma van? Nem szívesen lépcsőzik, és nehezen kel fel alvás, pihenés után? A csípődiszplázia tünetei már kölyökkorban is feltűnőek lehetnek, míg más kutyáknál csak évek múltán jelennek meg. Mit kell tudnunk a betegségről?
Állatorvosi sürgősségi esetek, és online állatorvosi chat - mikor melyiket vegyük igénybe?
Négylábú barátaink teljesértékű családtagjaink. Természetes, ha mindent megtennénk jóllétük érdekében. De vajon tudjuk- e, mik azok a tünetek, esetek, amikor azonnal, késlekedés nélkül állatorvoshoz kell fordulnunk? És az egyéb, nem sürgősségi esetek? Kihez fordulhatunk, ha kérdésünk van, vagy segítségre van szükségünk, de nincs elérhető állatorvos a közelben? Dr. Piller Pálma állatorvos segít nekünk eligazodni a témában!
Túrázás kutyával – Ezek a leggyakoribb sérülések
Balesetek sajnos bármikor történhetnek, kirándulás közben is. Mire figyeljünk?
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?