Óriási összefogás született a vak kiskutyáért
Sikeresen halad a gyűjtés Vilmácska szemműtétjére
2017. március 16., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Ismét példát mutattak az állatbarátok: a vak kiskutya, Vilmácska műtétjére már majdnem összegyűlt a teljes összeg!
Ahogy arról mi is beszámoltunk, Vilmácska nagyon rossz állapotban került a Fekete István Állatvédő Egyesülethez. Áldozatos munkájuknak hála hamar megerősödött, ám kiderült, hogy a látásával komoly baj van: szürkehályog alakult ki a kölyök szemein. Szerencsére a szemei műthetők - ez azonban igen költséges eljárás. Az Egyesület az együttérző állatbarátok segítségét kérte, akik nem is tétlenkedtek.
Hat nap alatt a műtét költségének közel egésze összegyűlt! A fantasztikus összefogásnak hála Vilmácska mindkét szemét meg lehet műteni. A további fejleményekről az egyesület a Facebook oldalán tájékoztatja majd folyamatosan a kutyabarátokat:
Sérvek típusai, tünetei és felismerése kutyáknál
Leggyakrabban kölyökkorhoz köthetőek, ugyanakkor később is létrejöhetnek súlyos sérülés, trauma következtében. Mit kell tudnunk az állapotról és hogyan segíthetünk kedvencünknek?
Kékesen csillog a kutya szeme – Mire utalhat ez a tünet?
Ahogy öregszik kedvencünk, gyengülhet a látása. Mintha homály fedné szemeit, vagy valami másról van szó?
Kutya az állatorvosnál - Ezért fontos a rendszeres állapotfelmérés
Ha szeretnénk, hogy kedvencünk boldog és kiegyensúlyozott legyen, gondoskodnunk kell egészségéről is. Ennek elengedhetetlen része az, hogy legalább évente egy alkalommal ellátogassunk az állatorvoshoz. Mire számíthatunk az állapotfelmérés során?
Papilloma - a kutyáknak is lehetnek szemölcsei
Furcsa dudorok a kutya szájában? Kerek vagy levélformájú kinövések végtagjain, talpán? A papillomák többnyire ártalmatlanok, de kellemetlenné is válhatnak, ha túlságosan megnőnek. Mit kell tudnunk róluk?
Stresszes a kutyám? Íme 21 jel, melyből kiderül
Hozzánk hasonlóan kutyáink is szenvedhetnek szorongástól, a krónikus stressz negatív hatással lehet általános egészségükre és életminőségükre. Milyen jelekre kell figyelnünk?