Praktikák - így tartsd tisztán a kutyás lakást!
Kevésbé ráérőseknek is!
2016. március 06., 06:00
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Jó tudni!
Bizonyára nem mondunk újat, ha sáros mancsokról, lucskos bundáról, csöpögő nyálról, vagy csomókban hömpölygő kihullott szőrről írunk. Viszont ha a tőlük való megszabadulás a kérdés, az már érdekesebb lehet. Állandó takarítás helyett itt a megoldás!
A patyolat tiszta lakás legtöbbünknek csak álom, mégsem cserélnénk le kedvencünket, ha ez lenne az ára. Most bemutatunk néhány trükköt, melyek segítségével a kutyatartók is finom illatba, és csillogó padlóra térhetnek haza.
A legnehezebb talán a szőrtől megszabadulni, főleg, ha kedvencünk nagytestű, rövid bundájú eb. A legkézenfekvőbb taktika, ha minden nap gondosan átkeféljük a négylábút, akár rövid, akár hosszú szőrről van szó. Minden típushoz más kefe a leghatékonyabb. A furminátor hatalmas szőrmennyiségeket képes eltávolítani rövid idő alatt, de ez nem alkalmazható a trimmelős, és aljszőrzettel nem rendelkező fajtákon. Számukra a legjobb egy puha fejű kefe. A kárpitra, vagy ruhára hullott szőrszálak száműzésére egy morzsaporszívót, vagy szőreltávolító hengert a legcélszerűbb használni.
A pisi, kaki, nyál, és egyéb foltok nagy vonzerővel csalogatják a kutyát, hogy újabbakat produkáljon, és nem utolsó sorban nem is nyújtanak túl szép látványt. Ahhoz, hogy a lakást kissé megnyerőbbé varázsoljuk, nem kell más, csak néhány házi praktika. Fontos, hogy ne használjunk vegyszereket, mert kedvencünk felnyalhatja! Mindig legyen a szekrényben szódabikarbóna, ecet, és illóolaj! A pisis foltokat jól fel kell sikálni, és szagtalanítani sem árt, nehogy az eb nyilvános wc-nek nevezze ki. Erre forró vízbe kevert ecet (1 ek.), és természetes alapanyagokból álló mosogatószer (1-2 ek.) elegye a leghatékonyabb megoldás. A pisit először itassuk fel, majd dörzsöljük át néhányszor a keverékkel. Száradás után ezt ismételjük meg. Légfrissítésre alkalmazhatunk egy kis szódabikarbónát, illóolajokkal és vízzel keverve. Fel se fog többé tűnni, hogy kutya is van a lakásban.
A padló tisztántartására kicsivel nagyobb gondot kell fordítani, de ez sem olyan fárasztó munka, mint amilyennek elsőre látszik. Tanítsuk meg a négylábúnak, hogy séta után álljon meg a bejárati ajtóban, és várja, hogy megtöröljük a lábát. Nagy segítség, ha nem trappol be sáros mancsokkal a fehér szőnyegre! A talpszőr kivágása is előnyhöz juttathat, hiszen akkor ezzel sem hord be plusz port a patyolat tiszta szobába. A hetente kétszeri porszívózást sajnos nem lehet kihagyni, ha csillogó parkettát szeretnénk. Az egyik alkalommal egy felmosást (ecettel) és parketta fényezést (szervezetre nem káros szerrel) is meg kell ejteni, ez gátolja egy ideig a kosz megtapadását, és igen megnyerő látványt nyújt. Az eb helyét, játékait és tálját is mossuk ki néha, sőt néhány havonta őt sem árt megfürdetni.
Ezek mellett a gyors trükkök mellett is érdemes félévente, vagy évente nagytakarítást rendezni, hiszen az atka és bolha bárhol megtelepedhet. Ilyenkor mossuk ki a függönyöket, kanapékat és ágymatracokat is, valamint vigyük el a szőnyeget tisztítóba.
A rendszeres takarításnak hála, fel se fog tűnni a látogatóknak, hogy kutyával élünk, hacsak abból nem, hogy a nyakukba ugrik az ajtóban. :)
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: zastavki.com
Cikk első megjelenése: 2015. május 27.
Kölyökbiztos lakás kialakítása
Kölyökkutya érkezik a családba? Bizony, fel kell rá készülni rendesen, és “bababiztossá” kell tenni a környezetet.
Te is értél már haza rombolásra?
Valószínűleg minden gazdinak ismerős az a "csodálatos" érzés, mikor szétszedett holmikra ér haza.
Őszi kirándulás kutyával – Tippek kezdőknek és haladóknak
Az őszi táj szépsége mindig elbűvöl. Ha kedvencünk társaságában szeretnénk felfedezni a természet csodáit, érdemes alaposan felkészülni. Tanácsaink segítségével még kellemesebb és biztonságosabb lehet a kutyás kirándulás!
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Megrendítő szembesülni a tudattal, hogy kedvencünk látása romlik, ám a kutyák csodálatosan képesek alkalmazkodni a megváltozott helyzethez. Támogató jelenlétünk átsegíti őket a nehézségeken, kis odafigyeléssel mi is megkönnyíthetjük mindennapjaikat.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!