
Symba már lábadozik - segítségre van szüksége a gyógyuláshoz!
2017. október 04., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
A világ egyik legjobb mentőkutyája, Symba, betegszabadságra kényszerült: a műtéten már túl van, szépen lábadozik, gyógyul. A teljes felépülés azonban még messze van. A munkához szükséges kondi visszanyeréséhez drága eszközre van szükség, aminek megvásárlásához segítséget kérnek.
A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálatnál dolgozó Symba nevét mindannyian ismerjük: ő a világ egyik legjobb mentőkutyája. Symbának és vezetője mindig azonnal a segítségére sietnek a bajba jutott embereknek. Most azonban ők szorulnak segítségre.
Symba a szeptember végén rendezett Mentőkutyás Világbajnokság ideje alatt lett rosszul, ami miatt a versenyt is fel kellett adnia. A vizsgálat során derült ki, hogy a gerincével van probléma: az ágyéki gerinc szakaszon az idegek folyamatos nyomás alatt voltak és gyulladás alakult ki.

Fotó: facebook.com/kutatomentok
Symba túl van a műtéten, szépen javul, ám még hosszú hetekig pihennie kell. Rehabilitációja alatt többféle terápiát is alkalmaznak majd, ám ahhoz, hogy kondiját, izomzatát is teljes mértékben visszanyerje, nagy szükség lenne egy kifejezetten kutyák számára fejlesztett futópadra. Az eszközt nem csak Symba rehabilitációja során alkalmaznák: többször előfordult már, hogy szükség lett volna a futópadra.
Egy ilyen eszköz azonban komoly anyagi vonzattal jár, amit az Alapítvány önerőből nem tud finanszírozni: segítségért az adományozókhoz fordulnak. Minden apró segítség sokat jelent: már több mint a fele összegyűlt a gép árának!
Az alábbi Facebook posztban olvasható, mi az adományozás pontos menete:
Indexkép forrás: facebook.com/kutatomentok
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!
A hosszú orrú kutya ügyesebben szagol? Most kiderült!
Az ELTE etológusai szerint az életkor és az agy alakja befolyásolja a szaglással kapcsolatos agyi régiók konnektivitását. A Scientific Reports folyóiratban megjelent tanulmányban először vizsgálják ezt a hálózatot kutyáknál.
Nem véletlenül gondolunk gyermekünként a kutyánkra? Egy kutatásból most kiderült.
Az ELTE Etológia Tanszék kutatói arra vállalkoztak, hogy feltárják, pontosan milyen szerepet töltenek be a kutyák az emberi szociális hálóban.
Kiskutya-szindróma, avagy miért tekintünk másként a kistestű kutyákra, mint a nagyobbakra?
Több tanulmány is rámutat arra, hogy az emberek hajlamosak elnézőbbek lenni a kicsi kutyákkal. Mi lehet ennek az oka?
Terápiás kutyák társaságában a gyermekek is kevésbé érzik magukat stresszesnek
Egy friss tanulmány szerint a kutyák jelenléte nyugtatóan hat a gyerekekre az iskolában, mely sokuk számára rendkívüli stresszel jár a mindennapokban.