Szomorú lesz a kutyád, ha folyton a telefonodat bújod!
2022. április 18., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Mi több, akár depressziót is okozhat kedvencünknél, ha hosszú távon inkább a telefonnal töltünk több időt, mint kedvencünkkel. Szomorú, de erre már a szakértőknek kell felhívnia a figyelmünket!
Szakértők figyelmeztetnek arra, hogy az okosteleffonunktól és a közösségi médiától való függőségnek bizony kedvenceink is megisszák a levét! Olyan korban élünk, mikor az alkalmazások, a lájkok és kommentek okozzák mindennapjainkban az izgalmat, a pillanatnyi örömet. A folyamatos telefonnyomkodás azonban rendkívül rossz hatással van a kapcsolatainkra - és sajnos igaz ez kutyáinkkal való kapcsolatunkra is.
A hosszú percek, akár órák, amiket a telefon kijelzőjének bámulásával töltünk, elszomoríthatják a kutyákat, állítják a szakértők. És ha belegondolunk, igazuk lehet: ezt az időt játékkal, sétával, vagy akár csak egy kis pocak-simivel is eltölthetnénk. Ezzel szemben kutyánk, aki épp a figyelmünkre vágyik, azt látja, hogy újfent a kütyünket bújjuk. Egy idő után emiatt kialakulhat a kutyában a magányosság, az elszigeteltség, esetleg a kirekesztettség érzése, amik hosszú távon depresszióhoz és /vagy viselkedésproblémákhoz vezethetnek. Néhány kutya türelmesen kivárja a sorsát, míg befejezzük a friss Instagram posztok lájkolgatását, néhányuk azonban nem ilyen kitartó és más elfoglaltság után néz vagy azért, hogy levezesse felgyülemlett feszültségét, vagy hogy felkeltse végre a hőn áhított figyelmet a gazdi részéről.
A kutyák alapvetően társas lények, szükségük van a falkájuk társaságára, na és a vezetőjükre. A modern korban pedig mi jelentjük számukra a falkát. Mi, gazdik gondoskodunk arról, hogy friss víz és étel kerüljön eléjük minden nap, mi biztosítjuk a mozgás lehetőségét, a játékot, az érzelmi támogatást és persze a betartandó szabályokat, határokat is mi húzzuk meg. Ez egy életre szóló kapcsolat! Azonban ha folyamatosan a telefonunkra irányítjuk a figyelmünket, a szoros kötelék meggyengül, súlyosabb esetben felbomlik.
“A kutyáknak folyamatos visszajelzésre, és kapcsolatra. Ha ott ül velünk szemben a kutyus, és arra vár, hogy valamilyen módon kommunikáljunk vele, ám mi csak továbbgörgetünk Facebookon, idővel problémákkal kell szembenéznünk. Ha ez az állapot, hetekig, hónapokig, netán évekig fennáll, észre sem vesszük, hogy kutyánk ez idő alatt új, rossz szokásokat vett fel. Másfelől idővel megszokja, megtanulja, hogy ránk nem számíthat, ezért inkább más állatok vagy más emberek társaságát fogja keresni” - fejtegeti Iain Booth, a VetUK alapítója.
A szakértő szerint a folyamat végén akár az is megeshet, hogy a korábban szeretetteljes kapcsolat teljesen tönkremegy, a kutya emocionálisan teljesen eltávolodik gazdájától.
Tegyük hát zsebre a telefont, és törődjünk kedvencünkkel még többet - meg fogja hálálni! Ők képesek lennének a szívüket odaadni, életüket is feláldozni értünk, ha kell, és cserébe csak egy kis törődést kérnek tőlünk. Hát nem éri ez meg a kompromisszumot?
Forrás: metro.co.uk
Indexkép forrás: thedogstop.com
Cikk első megjelenése: 2018. november 08.
Elsírta magát az idős bácsi, amikor magához ölelhette kutyáját a kórházban
A szeretet a legnagyszerűbb gyógymód.
Brunch a mancsokért
Az alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Ilyen boldog ma a kölyökgyárból mentett kutya, aki eleinte csak állva mert elaludni
Daisy, a goldendoodle élete első éveiben nem sejtette, hogy a ketrecen túl is van élet... Új gazdijának hála azonban már tudja, hogy mi az a szeretet - és örömmel viszonozza minden áldott nap. Megható videók!
Miért hozza oda a kutya a játékát, amikor hazaérkezik a gazdi?
Aligha létezik jobb dolog egy fárasztó nap után, mint csóváló farkincára hazaérni. Elfordítjuk a kulcsot a zárban, belépünk az ajtón és hallgatjuk a mancsok tipegését. És négylábú barátunk megjelenik kedvenc játékával a szájában. Miért csinálja?
Miért dől nekem a kutyám?
Figyelemre vágyik vagy inkább biztonságos menedéket keres nálunk? Netán aggódnunk kellene amiatt, ha kutyánk nekünk dől? Tudj meg többet e viselkedésről!